Na dobranoc – Denise Hunter, „Tylko pocałunek”, Wydawnictwo Dreams

Na dobranoc – Denise Hunter, „Tylko pocałunek”, Wydawnictwo Dreams

Od przyjaźni do miłości

Jak długo można ukrywać uczucia? Ile jest w stanie znieść młody człowiek, kiedy jego serce pisze zupełnie inny scenariusz niż ten, który rzeczywiście wybiera życie?

Miłość dla wielu ludzi okazuje się wielką zagadką, zwłaszcza, kiedy przychodzi znienacka. Obezwładnia, doprowadza do szaleństwa, zmienia całkowicie spojrzenie na wiele, wcześniej oczywistych, spraw. Komplikuje życie jeszcze bardziej, gdy jest uczuciem nieodwzajemnionym. Równocześnie sprawia jednak, że człowiek pragnie więcej, czuje więcej i walczy o więcej… I o tym właśnie jest książka Tylko pocałunek autorstwa Denise Hunter, wydana w Wydawnictwie Dreams.

Uczucie, które łączy

Riley, główny bohater powieści zbyt długo ukrywał swoje prawdziwe uczucia przed dziewczyną, z którą przyjaźnił się od czasów szkolnych. Kiedy odkrył, że przyjaciółka nagle stała się już nie tylko zwykłą kumpelą, ale piękną kobietą, jego świat wywrócił się do góry nogami. Fascynacja przyszła nagle, jednak nie pozbawiła młodego chłopaka rozumu. Odpowiedzialnie stał on bowiem bardzo długo na straży przyjaźni, nie chciał niszczyć czegoś, co po miłosnym wyznaniu, mogłoby prysnąć jak bańka mydlana. Braterstwo dusz i wzajemne wsparcie było bowiem fundamentem ich przyjaźni…

Czy wyznanie mogłoby zniszczyć tę silną więź? Takie pytanie zdaje się towarzyszyć głównemu bohaterowi przez większą część powieści.

Wszystko ma swój czas i w powieści także przychodzi moment na uczucia, które trzeba oswoić…

Cierpienie spowodowane nieodwzajemnioną miłością można ignorować tylko do pewnego momentu.

Przecież młoda Paige, jak każda dziewczyna w jej wieku, również szuka szczęścia. I nawet przez chwilę odnajduje je u boku brata swego najlepszego przyjaciela…

Jak jednak możliwe jest trwanie w sytuacji, zdawałoby się, bez wyjścia? Tak właśnie czuje się młody Callahan… Riley nie jest w stanie dłużej przyglądać się takiej sytuacji. Napięcie spowodowane cierpieniem, popycha go ku decyzji, która w konsekwencji zaważy na całym jego życiu. Wstępuje on bowiem do wojska i podczas misji w Afganistanie traci nogę…

Czas na miłość

Kiedy nadchodzi czas na miłość, nic innego nie powinno się liczyć. Jak jednak żyć, kiedy trauma nie pozwala na normalne funkcjonowanie? Koszmary, ból, cierpienie spowodowane wspomnieniami, wszystko to powraca każdego dnia. Riley przejdzie trudną drogę aby odzyskać równowagę. Będzie musiał zamieszkać pod jednym dachem ze swoją przyjaciółką i udawać kogoś, kim już nie jest… Czy piękna dziewczyna jest w stanie spojrzeć na mężczyznę – weterana wojennego, który do tej pory był tylko i aż przyjacielem, jako na miłość swojego życia? Czy Riley zrozumie, że tak naprawdę ciągle ucieka, zamiast stawić czoła rzeczywistości?

Dopóki nie dopada nas poważna choroba, dopóki mamy dwie ręce, nogi, wzrok i słuch, nie skupiamy się nad tym, jak ogromną w naszym życiu odgrywają rolę…

Świat młodego człowieka może stać się prawdziwym polem bitewnym i tylko od niego zależy, czy będzie to bitwa wygrana czy stracona. Każde cierpienie i traumatyczne wspomnienie wyryje swój ślad w psychice. Tak naprawdę tylko od Riley’a zależy czy połączy go z Paige głębokie, bo oparte na solidnym fundamencie, na przyjaźni, uczucie.

Polecam tym, którzy lubią powieści o prawdziwej miłości. Zaznaczam, że jest to ostatnia książka z serii Summer Harbor. Wszystkie części z tej serii znajdziecie w Wydawnictwie Dreams.

 

 

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc