Dzieciom na dobranoc – „Koń na receptę”, Agata Widzowska; Wydawnictwo Dreams

Dzieciom na dobranoc – „Koń na receptę”, Agata Widzowska; Wydawnictwo Dreams

Książki bywają bardzo cenne!

Książki dla dzieci mają wartość, jeśli rzeczywiście skłaniają nasze pociechy ku głębszej refleksji. Prawdziwe historie lub te fikcyjne, ale bardzo realistyczne, niosą często cenną naukę. Pozwalają, aby dziecko  poznając bohaterów, mogło samodzielnie przemyśleć ich postępowanie, a potem wyciągnąć wnioski!

Koń na receptę autorstwa Agaty Widzowskiej, wydany w Wydawnictwie Dreams, jest doskonałą propozycją książkową dla młodego czytelnika, spełnia bowiem wszystkie powyższe warunki!

Jestem pewna, że powieść ta uwrażliwi każde dziecko na cierpienie. Pokaże mu świat, w którym to co „inne” nie jest „gorsze”! Dotknie sfery duchowej. Zaznaczy, że w życiu liczą się nie tylko dobra materialne, ale przede wszystkim uczucia, które rodzą się w sercu każdego!

Jagoda na wsi

Czy wakacje spędzone zamiast w Egipcie, na wsi na Kaszubach, mogą okazać się atrakcyjne?

Markowe ubranie Jagody, szybko pokryje kurz, a buty ubłocą się niemiłosiernie… Do tego zapach koni może nie przypaść do gustu 12-latce, zapatrzonej tylko w siebie…

Jak długo jednak młody, zbuntowany człowiek może opierać się miłości, która rodzi się bardzo naturalnie w jego sercu? Niesamowite zwierzęta – konie, nie muszą na to zbyt długo czekać! Są dobre i szlachetne, pełne spokoju i harmonii!

Nowe przyjaźnie, jakie Jagoda zawiąże na stadninie wujostwa z Dąbrówki, wpłyną na dziewczynkę bardzo pozytywnie. Zagubiona we współczesnym świecie, do tego odrobinę egoistyczna, tutaj pozna świat z innej perspektywy. Spotka na przykład niewidomego chłopca, oraz inne dzieci, które potrzebują hipoterapii oraz akceptacji. A potem już po prostu zacznie się dobrze bawić! Pisać wiersze, zbierać jagody i… ratować Szoguna!!!

Koń na receptę uczy miłości, cierpliwości i pozwala chorym dzieciom poczuć się szczęśliwymi! Będzie miał też wpływ na Jagodę, która choć zdrowa na ciele, uczy się dopiero, co w życiu jest naprawdę ważne!

Koń na receptę

Szkoda, że sami rzadko korzystamy z takiej terapii…

Lekarz mógłby przecież najpierw przepisać nam „konia”, który wpłynąłby na nasz dobry nastrój! Jestem pewna, że większość problemów odleciałaby wtedy niespodziewanie i spadła prosto pod kopyta Szoguna!

Koń na receptę, to książka bardzo głęboka, poruszająca naprawdę ważne tematy! Dzieciom pokazuje, że życie, choć może być trudne, jest wartościowe! Uczy, że należy szanować to, co już mamy, a nie rozglądać się z zazdrością za tym, co tylko z pozoru, cenne…

Ilustracje Piotra Pardy oraz dodatek w postaci tomiku wierszy o koniach, zachwyci wszystkie dzieci!

 

 

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska

Tam, gdzie matka mówi dobranoc