Dla dzieci – „Królewny z Biblii”, Carolyn Larsen, Wydawnictwo Dreams

Dla dzieci – „Królewny z Biblii”, Carolyn Larsen, Wydawnictwo Dreams

Czas komunii

Wydawnictwo Dreams ma propozycję lektury, która powinna znaleźć się na półce każdej dziewczynki, która uczęszcza na lekcje religii. Ale przyda się na pewno w biblioteczce tych młodych czytelniczek, które chcą zostać królewnami Pana Boga.

Królewny z Biblii, książka opracowana przez Carolyn Larsen, ilustrowana przez Sergeya Eliseev, sprawdzi się z pewnością jako prezent. Tym bardziej, że sezon komunijny przed nami, a książka może okazać się naprawdę dobrym upominkiem.

Publikacje, proponowane dla dziewczynek, to często historie o księżniczkach, dziewczynkach, superbohaterkach i królewnach. Wszystkie te postaci mają w sobie wiele miłości, radości, ale są również dzielnie i pełne siły. Wydawnictwo Dreams wychodzi na przeciw młodym czytelnikom i proponuje lekturę opracowaną na podstawie Biblii. Będzie to jednak książka, która skierowana jest głównie do dziewczynek, choć z pewnością przy okazji omawiania na języku polskim fragmentów z Biblii, okaże się przydatna również dla chłopców.

Kobiety z Biblii, które umiłowały Boga

W książce znajdziecie sylwetki kobiet w różnym wieku, które autorka wybrał celowo, głównie aby pokazać ich siłę oraz moc, ale przede wszystkim także związek z Bogiem. Będzie tu więc mowa o Ewie, która zamieszkała w Raju, o Sarze, która doczekała się potomstwa w późnym wieku. Poczytamy o Marii Magdalenie i jeszcze wielu, może mniej powszechnie znanych, kobietach. Każda refleksja zawiera w sobie cytaty z Biblii ale także tematy do przemyślenia.

 

 

Jest skierowana do dzieci, dlatego język i sposób w jaki autorka opowiada o królewnach Pana Boga, jest przystosowany moim zdaniem, do dziecka w wieku pomiędzy 5 – 14 lat.

Bardzo starannie wydana i zilustrowana.

Polecam zwłaszcza na prezent komunijny czy pamiątkę od chrzestnych.

 

Joanna Kietlińska

Tam, gdzie matka mówi dobranoc