Na dobranoc – Panny Młode – Wiosna, R. Hauck, L. Worth, M. Moseley; Wydawnictwo Dreams

Na dobranoc – Panny Młode – Wiosna, R. Hauck, L. Worth, M. Moseley; Wydawnictwo Dreams

Panny Młode

Większość kobiet wprost uwielbia elegancję! Odpowiedni ubiór sprawia, że czują się wyjątkowo. A najbardziej dopracowaną i przemyślaną kreacją, o której marzą przez niemal całe życie, jest oczywiście suknia ślubna! Kiedy więc nadchodzi TEN dzień  jest biała kreacja, welon, kwiaty i oczywiście – jest ten Najważniejszy a mianowicie – Książę… Nic dziwnego, że jest to jeden z najszczęśliwszych momentów w życiu, zwłaszcza gdy obok stoi odpowiedni mężczyzna…

Kiedy jest już po weselu, na szczęście pozostaje masa zdjęć, ale przede wszystkim wspomnienia! Jednak, choć sam ślub jest bardzo ważny, to ważne jest również to, jak do niego w ogóle doszło!

I o tym właśnie są trzy opowiadania, wydane w Wydawnictwie Dreams – o wyborach, kompromisach, ale i o potędze miłości, która wszystko zwycięży!

Panny Młody, Wiosna to trzy historie związków, które po prostu muszą skończyć się happy endem!

Marcowa Panna Młoda Rachel Hauck

Czy możliwa jest trwała miłość, która połączyła dwie osoby pochodzące z diametralnie różnych środowisk? Czy jest tu szansa na wspólne życie??? Kiedy miłość jest jeszcze świeżym uczuciem, a zakochani nie do końca nauczyli się otwarcie rozmawiać o swoich wątpliwościach, to ich świat, może się trochę skomplikować.

Sussana pochodzi z Georgii, jest piękną młodą kobietą marzącą o weselu. Nie będzie to jednak zwykła uroczystość, ponieważ dziewczyna wychodzi za mąż za… władcę Królestwa Brightonii, za Nathaniela. Jej wątpliwości, co do tego, czy jest odpowiednią osobą aby poślubić członka królewskiej rodziny, z dnia na dzień, nabierają na sile. Do tego dopada ją tęsknota za krajem, za Georgią. Panna Młoda zaczyna mieć wątpliwości, tym bardziej, że według niej znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie powinna poślubić Nathaniela… Do tego część zaproszonych gości, nie może pojawić się na ślubie. Susanna najchętniej spakowałaby walizki, oddała pierścionek i uciekła…

Nathaniel jest związany pewnymi protokołami, jest przecież ważną osobistością w Brightonii. Czy Susanna będzie potrafiła się z tym pogodzić i oddać cząstkę siebie w zamian za miłość, której nie potrafi być jeszcze do końca pewna???

Nikt nie obiecywał jej, że życie u boku Nathaniela, będzie usłane tylko różami…

Kwietniowa Panna Młoda, Leonora Worth

Są zakochani, którzy mimo trudnych chwil, potrafią stanąć na wysokości zadania i trwać razem „dopóki śmierć ich nie rozłączy”. Co mają zrobić jednak ci, których niemal rozdziela śmierć? Zamiast życia odbiera jednak tylko, ale i aż, wszystkie wspomnienia???

Stella od dłuższego czasu marzy o ślubie, czeka cierpliwie na swojego przyszłego męża Marsha. Pan Młody ma wrócić do niej zaraz po wyjściu ze szpitala, gdzie znalazł się po poważnym wypadku. Choć mężczyzna pragnie poślubić Stellę, to… po prostu jej nie pamięta. Amnezja, która pojawiła się po wybuchu bomby podczas jednej z misji wojennych, odebrała mu wszystkie cenne wspomnienia a wraz z nimi uczucia, którymi darzył dziewczynę.

Stella jest cierpliwa i wyrozumiała, stara się być silna i wspierająca. Dzielnie stawia czoła przeciwnością losu, jednak czy zdoła ostatecznie pogodzić się z zaistniałą sytuacją? Czy wymarzony ślub dojdzie do skutku, a ona założy swoją piękną suknię ślubną?

Marsh w głębi duszy czuje, że ten ślub jest jedyną pewną w jego bardzo niepewnym życiu, obok krąży jednak cała masa pytań bez odpowiedzi…

W tym opowiadaniu miłość może wydawać się solidnym fundamentem, może jednak być też postrzegana jako coś bardzo ulotnego…

Majowa Panna Młoda, Meg Moseley

Uczucia, którymi darzymy innych ludzi, bywają bardzo skomplikowane. Miłość potrafi budować, jednak kiedy jest zaborcza, niszczy… Dzieciństwo i stosunek matki do córki, jak się okaże w opowiadaniu Majowa Panna Młoda, może mieć ogromny wpływ na związek dwojga młodych zakochanych choć już dojrzałych ludzi…

Ellie ma 28 lat i nareszcie spotyka mężczyznę, z którym mogłaby zbudować prawdziwy, i trwały związek. Gray jest mądry, dowcipny, do tego wyrozumiały a Ellie świetnie się z nim czuje. Dziewczyna ma jednak pewien problem, jest związana ze swoją matką bardzo mocno. Aby jej nie rozczarować, nie chce zbyt szybko przedstawić jej mężczyzny, za którego planuje wyjść za mąż… Pani Martin ma złe doświadczenia z młodości, jej związek okazał się nieszczęśliwy, dlatego dla dwóch swoich córek, Ellie i młodszej Alexy, jest bardzo wymagająca. Jest również zaborcza choć wszystko co robi, tak naprawdę robi z miłości do nich. Chce je uchronić przed błędami, które kiedyś sama popełniła w młodości…

Majowa Panna Młoda Meg Moseley doskonale pokazuje problem skomplikowanych relacji w rodzinie i tego, jaki wpływ mogą mieć na człowieka w dorosłym życiu. Historia Elisabeth i Grahama, daje jednak również nadzieję, bo miłość może przezwyciężyć wiele problemów!

Trzy różne opowiadania – jeden temat

Każde z trzech opowiadań jest opowiadaniem o miłości, o tym, jak czasem trudno jest się pogodzić z nową sytuacją. Pokazuje także jej potęgę, bo czymże byłoby życie bez tego uczucia? Ono przezwycięża słabości, pozwala rozwiązywać konflikty, często zaskakuje ale zawsze buduje. Panny Młode – Wiosna, są przemyślanymi historiami, które skradną serca czytelnikowi.

Polecam miłośnikom opowiadań o zawiłości ludzkich losów i potędze uczuć!

 

 

Joanna Kietlińska

Tam, gdzie matka mówi dobranoc