Na dobranoc – „Tajny Klub Superdziewczyn, Kółko hiszpańskiego”, Agnieszka Mielech, Wilga

Na dobranoc – „Tajny Klub Superdziewczyn, Kółko hiszpańskiego”, Agnieszka Mielech, Wilga

Tajemnice

Któż nie lubi tajemnic… Dodają one czasem smaczku naszemu nudnawemu życiu! Sprawiają, że budzi się w nas instynkt detektywa, który pragnie rozwikłać skrzętnie skrywane sekrety! Jacy bywamy z siebie dumni, kiedy je rozwikłamy!!! Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Kółko hiszpańskiego to lektura pozornie tylko skierowana do dziewczyn. Uważam, że każdy chłopiec również powinien ją przeczytać. Dziewczyny są przecież SUPER, zresztą tak jak chłopcy, a autorka Agnieszka Mielech, zdaje sobie świetnie sprawę z tego, że trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie!

„Kółko hiszpańskiego” i zagadka

Życie pierwszoklasistki, która niedawno skończyła zerówkę, wzięła udział w wielkim przedstawieniu (w prawdziwym teatrze!) i ma masę zajęć, naprawdę nie jest wcale takie łatwe. Ale jest na szczęście bardzo wesołe i przyjemne, zwłaszcza jeśli należy się do klubu superdziewczyńskiego!

Wszyscy zgodzimy się z tym, że nie tylko szkołą dziecko żyje! A jednak tam właśnie rozgrywają się najlepsze momenty, które nasze dzieci będą kiedyś rzewnie wspominać! Emi niemal straciła tę szansę. Dlaczego? Ponieważ jej mamusia postanowiła, że Emilka może równie dobrze… nie iść do szkoły!

Mama głównej bohaterki jest bardzo specyficzna, stawia na nowy nurt, propagujący naukę w domu. Ku radości niedoszłej ale i przyszłej pierwszoklasistki, zapał rodzicielki (a niedoszłej nauczycielki), spełza na niczym. 😉 Mama, choć ma tupet, postanawia pochylić głowę i przyznać, że szkoła nie jest jednak najgorszym wyjściem dla przyszłości jej dziecka! Na szczęście przedłużone o dwa tygodnie wakacje, Emilka w nowej szkole nadrabia bardzo szybko.

Tajny Klub Superdziewczyn

Długie przerwy choć niestety zakłócane często obiadem złożonym z nielubianych ziemniaków, są dla Emi wręcz wskazane! To tam właśnie dziewczynka znajduje chwilę aby ustalić plan działania! Do tego Flo, przyjaciółka ze starszej klasy, dzieli się z nią pewną tajemną wiedzą… Kto, jak nie Emi właśnie, rozwikła sekret wraz z innymi przyjaciółkami ze swojego klubu?

Kiedy ginie szkolna papuga i okazuje się, że w całą tę sytuację zamieszana jest  Pani Flamenko, dziewczyny nie mogą już spać spokojnie! Tajny Klub Superdziewczyn ma kilka innych członkiń oprócz Emi i Florentyny, pozostałe koleżanki są równie doskonałymi detektywami, a co cztery, może nawet pięć głów, to nie jedna!

Od tego momentu ważna jest odpowiedź na jedno podstawowe pytanie: Gdzie podziała się szkolna papuga Gaduła, która często używa powiedzonka „Ale heca”??? Czy Pani Flamenko, właścicielka papugi żako, ma z tym coś wspólnego? Pucuś, czyli nowa miłość nauczycielki jest ptaszkiem specyficznym, w pewnych okolicznościach staje się on dość nerwowy i może potrzebuje towarzystwa… Oj, w książce jest wiele tajemnic, niedomówień, podejrzeń ale i dobrego humoru!

Trochę prawdy życiowej dla pierwszaka

Bogate w różnorodne zajęcia życie dziewczyn z Tajnego Klubu Superdziewczyn, naprawdę wszystkim się spodoba. Młody czytelnik odnajdzie kilka wskazówek, które pozwolą mu na spokojne przetrwanie szkoły i zrozumienie reguł, jakie w niej panują. Z samych przygód Emi ale i jej rozmów z mamą, dzieciaki dowiedzą się, że nie one pierwsze i jedyne dostały np. dwóję z dyktanda i nie tylko one są przymuszane przez swoich rodziców do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych ;). Poza tym, zdecydowanie pierwszaki nie powinny nosić plecaków swoich starszych kolegów…  To wszystko trzeba po prostu wiedzieć i Agnieszka Mielech, otwarcie o tych dziecięcych problemach pisze, całkiem lekko i przy okazji!

Jeśli więc macie ochotę aby Wasze dziecko poczytało o życiu dziewczyn, które się nie nudzą, to jest to książka dla nich! Jeśli lubią przygody i tajemnice, to zdecydowanie jest to książka dla nich! Jeśli chcą spotkać kogoś podobnego do siebie, to tym bardziej muszą sięgnąć po całą serię Tajnego Klubu Superdziewczyn, ponieważ czyta się ją znakomicie. Jest lekka, przyjemna, bawi i uczy! 🙂

A niebawem (już za kilka dni) premiera kolejnej części!!! 🙂

 

Serdecznie polecam!

 

Joanna Kietlińska

Tam, gdzie matka mówi dobranoc