Kosmos dla dziewczynek – Wydawca Fundacja Kosmos dla dziewczynek

Kosmos dla dziewczynek – Wydawca Fundacja Kosmos dla dziewczynek

Oryginalny prezent dla dzieciaków – magazyn KOSMOS!

Czy kolejna zabawka ucieszy dziecko, jeśli tego samego dnia dostanie ono całą ich masę???

Wszyscy wiemy, że konsumpcyjne podejście do życia gryzie się z minimalizmem, który za wszelką cenę też chcemy modnie ostatnio wprowadzać w nasze przepełnione rzeczami i czynnościami otoczenie. Jako wymagający rodzice, nieco bardziej krytyczni i oceniający chyba niż pokolenie wcześniejsze, chcemy dać naszym dzieciom więcej niż sami otrzymaliśmy. Często czujemy się jednak zagubieni i przytłoczeni ilością spraw do załatwienia, myśli do przemyślenia i oczywiście wymaganiom do spełnienia (tym, które narzucamy sobie sami ale i tym narzucanym nam przez innych)…

Świadomość postępu, dostępności, poczucia, że świat stoi otworem, a my nie możemy natychmiast sięgnąć po upragniony cel, nie zawsze wpływa na nas pozytywnie, czasem przytłacza niestety… Pytanie o to, co jest naprawdę ważne, zdaje się być często ukryte gdzieś za zakrętem…

Dzieciaki obserwują nas, biorą z nas przykład… Nie zawsze musimy być najmądrzejszymi rodzicami, ale ważne jest, żebyśmy uświadamiali zarówno sobie jak i dzieciom, co jest naprawdę istotne w życiu… Chcemy wychować mądrego i szczęśliwego dorosłego, a nie jest to łatwe! Kiedy dziecko jest małe, chcemy by było grzeczne, potulne, spokojne, a kiedy już dorośnie, wolelibyśmy widzieć je jako przebojowe, asertywne i pewne swoich racji…

Szukajmy więc odpowiednich treści, żeby konstruować świat szczęśliwy, bezpieczny i mądry dla naszych dzieci!!!

Jeśli więc ciocia, wujek, babcia czy dziadek, spytają po raz kolejny, co kupić dziecku na prezent urodzinowy, mam doskonałą odpowiedź – magazyn KOSMOS!!! Dlaczego??? Ponieważ KOSMOS poprowadzi nas drogą zupełnie nową, która jednak wydeptana została już przed laty! A kiedy staniemy z dziećmi na skrzyżowaniu, pomoże wybrać odpowiedni kierunek i delikatnie wyprowadzi zza zakrętu!!!

Kosmos

Oczywiście każdy chciałby dziecku podarować gwiazdkę z nieba, ale nie o ciałach niebieskich tutaj oczywiście mowa!!!

Kosmos, to magazyn, który wychodzi już od kilku pięknych miesięcy!  Dlaczego polecam go jako prezent? Ponieważ moje córki dostały go właśnie jako upominek od naszej Przyjaciółki!!! Każdemu kolejnemu numerowi, który znajdujemy w skrzynce, towarzyszy wielka radość dziewczyn! Baaaardzo szczera!!!

Kosmos dla dziewczynek dwumiesięcznik wszystkich dziewczynek (i reszty świata), rzeczywiście skierowany jest głównie do dziewczynek, ale nie tylko! Mówi dużo o dziewczynkach, otwiera umysły małych kobiet!!! Jestem przekonana, że każdy chłopiec również chętnie zagłębi się w lekturze magazynu!

Kosmos nie naciska, nie przymusza, uświadamia, że można mieć różne marzenia bez względu na to, czy jest się chłopcem, czy dziewczynką!

Jest to magazyn jedyny w swoim rodzaju!!!

O czym konkretnie?

Znajdziemy w nim tematy, które naprawdę pomogą dziecku w zrozumieniu siebie i świata! Uwrażliwią one na krzywdę innych, ale dodadzą też pewności siebie. Pokażą, że dzieci nie muszą być zawsze doskonałe i perfekcyjne, że ważne jest co czują i myślą. Kosmos uczy afirmacji siebie ale i życia w ogóle.

Artykuły Kosmosu są arcyciekawe, a ich tematyka jest bardzo szeroka!

Magazyn podzielony jest na kilka sekcji, a każda traktuje o czymś innym, wszystko tak naprawdę tworzy jednak spójną całość! Jedne artykuły są o emocjach, inne o relacjach, jeszcze inne o nauce, czy sztuce, o eksperymentach, refleksjach różnego typu, o ludziach, zwierzętach, o naturze, o książkach… Jest odrobina humoru, zachęty do twórczości, są ciekawostki, trochę techniki, gry a nawet komiks! Są wywiady z #superbohaterkami, zwykłymi/niezwykłymi dziewczynkami z całego świata. W tym magazynie znajdziemy po prostu wszystko to, czego oczekuje młody człowiek, choć czasem może nawet nie zdaje sobie jeszcze z tego sprawy! Kosmos pozwala ZROZUMIEĆ świat!!!

 

Bardzo zachęcam, ale żałuję (nie tylko ja!), że nie ma podobnej wersji dla chłopców, choć tę mogą czytać oni naprawdę również z zaciekawieniem! – Pierwszy numer nieobecny na fotografiach, ponieważ pożyczony został przez ciekawego świata chłopca właśnie! 🙂

Mądry, wychodzący naprzeciw magazyn !!! Baaaaaaardzo polecam!!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc