Na dzień dobry – Mietek i tajemnica starej willi, Marta H. Milewska, Dreams Wydawnictwo

Na dzień dobry – Mietek i tajemnica starej willi, Marta H. Milewska, Dreams Wydawnictwo

Książki, które uczą i bawią

Cudownie, kiedy książki, które czytamy swoim pociechom, nie tylko bawią ale również i uczą. Kiedy niosą mądre przesłanie, to sięgamy po nie jeszcze chętniej! Chcemy mieć przecież empatyczne dzieci, potrafiące pomagać innym w potrzebie, inteligentne i otwarte na świat oraz ludzi. A wartościowe lektury wspomagają rozwój dziecka!

Książki dla dzieci pomagają nam rozwijać w młodych ludziach pozytywne cechy. Te ostatnie są bardzo potrzebne w życiu, które przecież dzielimy z innymi.  W Wydawnictwie Dreams literatura dziecięca propaguje wzorce, które są uniwersalne. A do tego książki proponowane młodemu czytelnikowi są naprawdę interesujące!

Adrenalina podczas czytania?

Mietek i tajemnica starej willi książka Marty H. Milewskiej to nie tylko perypetie chłopaków, których pasjonuje piłka nożna oraz dziewczyn, które uwielbiają taniec! To również historia o tym, jak młodzi ludzie budują relacje oraz jak w obliczu zagadki potrafią się zjednoczyć.

Dzieciaki czują dreszczyk emocji, kiedy blisko nich dzieje się coś ciekawego… Sprawa staje się jednak bardzo poważna, gdy młodzi ludzie dowiadują się o kradzieżach, a przy okazji o grupie przestępczej, którą prawdopodobnie namierzyli…

A miało być spokojnie, sportowo i po prostu rozrywkowo! Hotel, który kusił luksusami, został zamknięty przed samym nosem trenera i jego drużyny… Sprawa naprawdę brzydko pachnie… Jednak dzieciaki, które zamiast w luksusach zamieszkają w starej willi, w pokojach u wdowca, są bardzo inteligentne i dociekliwe! Choć może czasem poczują niepokojący dreszczyk emocji, czy adrenalinę podczas ucieczki przed powracającą piłeczką, to doskonale spiszą się jako odważni młodzi ludzie, których połączyła przyjaźń!

Nocne, bardzo niepokojące sytuacje, legendy o ruinach, duch chłopca gruźlika, „typy spod ciemnej gwiazdy”, podziemia, kradzieże obrazów i skarb??? Czy to wszystko dzieje się naprawdę??? I kto może być zamieszany w tę aferę??? Na szczęście jest trener, proboszcz, babcia, gosposia Róża ale przede wszystkim cała grupa dziewczyn i chłopaków, którzy poradzą sobie znakomicie z rozwikłaniem zagadek!!! Choć niektórzy wpadną w prawdziwe tarapaty, to jednak ważne, że w sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na przyjaciół!

Ciekawa i nieprzewidywalna!

Zdecydowanie powieść wciąga czytelnika od pierwszych stron. Naprawdę wzbudzi ciekawość młodego odbiorcy! Turnus drużyny piłkarskiej i grupy tanecznej będzie pełen niespodziewanych sytuacji. Nowe przyjaźnie, miłości, ciekawe znajomości – w książce jest wszystko to, co młody człowiek prędzej czy później doświadczy na własnej skórze!

Bardzo polecam i jeśli będzie okazja, na pewno dopadnę się z dziećmi do I części zatytułowanej: „Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma”.

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc