Na dobranoc – WŚCIBIONKI historia z serii HUMORKI, A. Zimnowodzka; Kocur Bury

Na dobranoc – WŚCIBIONKI historia z serii HUMORKI, A. Zimnowodzka; Kocur Bury

Uwaga PLOTKA – podam dalej!

Wszyscy lubimy ploteczki… Jedni bardziej, inni troszkę mniej. Są tacy, którzy niemal wypadają z okien, kiedy obserwują sąsiadów, ścinają drzewa, żeby nie zasłaniały im co ciekawszych widoków. Niektórzy czają się za bramą lub całymi dniami spacerują, żeby podsłyszeć jakieś nowości… Czasem takim bardzo ciekawskim sąsiadom, wydłużają się uszy ale i nosy jak u Pinokia, bo powtarzając plotkę, dodają przy okazji różne detale, oczywiście niekoniecznie zgodne z prawdą…

WŚCIBIONKI historia z serii HUMORKI, autorstwa Agnieszki Zimnowodzkiej, to doskonała książeczka dla dzieci, poruszająca temat ploteczek! Wydana przez Wydawnictwo Kocur Bury, a ilustracje, przepiękne i bardzo oryginalne, wykonała Małgorzata Kwapińska.

Bardzo dowcipna, ale i  też bardzo prawdziwa, skierowana do dzieci w WIEKU 4+. Mogłaby zostać również lekturą niektórych dorosłych, ponieważ daje do myślenia…

O czym jest ta historia???

W pewnym miasteczku z prześmiesznymi nazwami ulic, mieszkała Rodzinka Wścibionków. Mamusia miała nosa do plotek, dosłownie i w przenośni. Uwielbiała podsłuchiwać i wciskała swój piękny, zadarty nosek dosłownie w każdą sprawę… Język, jak możemy sobie wyobrazić Pani Wścibionkowa również mogłaby mieć pewnie bardzo długi… Wszystkie podsłyszane informacje przetwarzała niczym  komputerek… Potrafiła przedstawić kilka wersji tej samej historii! Jak więc przebiegał proces przemiany Restauratora Teodora Niedojadka w reportera Teofila Pasibrzucha, który przybrał odmłodzony wygląd dziennikarza Tęgomira Siekierki??? Musicie koniecznie z dziećmi sięgnąć po tę humorystyczną książkę!

Morały?

Wścibionki to naprawdę cudowna historia, która bawi, uczy a do tego bardzo przyjemnie się ją ogląda dzięki oryginalnym ilustracjom! Przemawia ona do młodego czytelnika nad wyraz głęboko. Pokazuje jak plotka, powtarzana kilka razy, zaczyna żyć własnym życiem, jak przekształca się i może mieć wpływ również na życie innych.

Wesoła ale bardzo mądra i pouczająca, pozostawia miejsce na samodzielną refleksję! Trafi doskonale do dzieciaków, które łącząc fakty, same potrafią już wyciągać wnioski!

 

Baaaaardzo polecam!!! Jestem pewna, że wszystkie części z serii HUMORKI są równie wesołe i jednocześnie pouczające!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc

 

Książka jest dostępna w Bibliotece Miejskiej w Górze! 🙂