Dzieciom na dobranoc – „Gwiazdka z nieba”, P. Wechterowicz, M. Minor; Wydawnictwo TADAM

Dzieciom na dobranoc – „Gwiazdka z nieba”, P. Wechterowicz, M. Minor; Wydawnictwo TADAM

Obraz i tekst – dla dzieci

Fascynujące jest to, w jaki sposób dzieci same dochodzą do różnych, często konstruktywnych i mądrych wniosków. Książki z pewnością otwierają im umysły, pomagają w zrozumieniu świata! Empatia dzieci, ich utożsamianie się z bohaterami bajek, często zwierząt, bardzo nas, rodziców, rozczula.

Gwiazdka z nieba to książka autorstwa Przemysława Wechterowicza ilustrowana przepięknie przez Marcina Minora a wydana w Wydawnictwie TADAM. Historia Gwiazdki i Orzesznicy – wiewiórki szukającej przyjaciela do zabawy – wzrusza i daje małemu czytelnikowi wiele do myślenia!

Gwiazdka z nieba, która spada wprost do magicznego lasu, sprawia ogromną radość ślicznej rudej kicie, która chce się z nią bawić i tańczyć.  Zupełnie nie przeszkadza jej, że Gwiazdka nie jest zwierzakiem, że może jest trochę wolniejsza, delikatniejsza, że nie potrafi mówić… Obie czują radość z przebywania ze sobą. Kiedy jednak niebo ciemnieje, Gwiazdka zaczyna słabnąć i tutaj właśnie zwierzaki leśne zaczynają się jednoczyć i pragną jej pomóc w powrocie na rozgwieżdżone niebo!

Są książki, które wzruszają i docierają do dziecka, nie tylko poprzez treść ale także ilustracje. Gwiazdka z nieba jest właśnie taką publikacją, która przemawia do dziecka nie tylko samym tekstem, ale również obrazem! Ilustracje są baśniowe, sprawiają, że czytelnik czuje się uczestnikiem historii, rozgrywającej się gdzieś w głębokim, magicznym lesie. Zwierzaki pomagając, pokazują młodemu odbiorcy, że nie jest ważne, iż ktoś jest inny od nas. Ważna jest akceptacja i wzajemne poszanowanie, pomoc i wspólna radość w osiąganiu celu.

Serdecznie polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc