„Tami z krainy pięknych koni, Tom III, Magiczna Kapadoclandia”; R. Klamerus; Novae Res

„Tami z krainy pięknych koni, Tom III, Magiczna Kapadoclandia”; R. Klamerus; Novae Res

Tajemnicze przygody zwykłej – niezwykłej dziewczyny

Na samym początku – magiczne zaklęcie – „Mehtu Nefer Recenza” – Poproszę o stworzenie recenzji – Hop i oto jest recenzja!!!

Jeśli macie ochotę poznać kilka magicznych zaklęć a przede wszystkim poczytać o takim świecie, którym fascynowaliśmy się zwłaszcza jako dzieci, wystarczy sięgnąć po serię Tami z krainy pięknych koni. Tom III zatytułowany Magiczna Kapadoclandia zdecydowanie przypomina mi świat przedstawiony z Podróży Pana Kleksa. Do bardzo podobnej, stworzonej niegdyś przez Jana Brzechwę rzeczywistości, zaprasza nas autorka serii Renata Klamerus. Na kartach swoich już teraz trzech powieści, snuje historie o miłości, przyjaźni, szacunku, tajemnicy i magii!

Trzeci tom Tami z krainy pięknych koniWydawnictwo Novae Res – zatytułowany Magiczna Kapadoclandia zabiera nas do świata, w którym realność miesza się z magią. I choć czasem wystarczyłoby wypić nie naparstek a cały kubek zaczarowanej wody ze źródła Norn, to świadomość i mądrość życiowa nie pozwala na takie zachowanie, choćby nawet i kochającej życie wiekowej już babci! Zdrowy rozsądek i pokora zwycięża!

Historia 

Tami i jej przybrana Babcia Fuoco, to postaci, które mieszkają w Kapadoclandii magicznej krainie, gdzie hoduje się konie i od czasu do czasu korzysta z magii! W tym samym domu mieszkają rodzice Tami oraz jej młodszy brat Bori, który jest naprawdę bystry i zawsze gotowy na przygody u boku swojej starszej siostry! Sama Tamara jest młodziutką dziewczyną, której pasją jest gra na skrzypcach! Wytrwale ćwiczy przed koncertem, który ma się odbyć w dalekiej Polsce. Fascynacja dziewczyny obcym, dalekim krajem przeraża nieco babcię Fuoco, która najzwyczajniej w świecie martwi się o dziewczynkę… Lata temu pokochała ją jak swoją prawdziwą wnuczkę. Przy okazji wyjątkowej więzi pomiędzy babcią a Tami, autorka Renata Klaumerus porusza bardzo ważne życiowo kwestie, takie jak: przywiązanie, odpowiedzialność, strach przed rozłąką, samotnością, śmiercią. Te wszystkie lęki, wątpliwości i rozterki w pewnym sensie są obecne w każdym człowieku bez względu na wiek… Dlatego też książka jest również głębokim studium psychologicznym przeżyć wewnętrznych bohaterów i to również może urzec czytelnika, który dostaje coś więcej niż prostą historię…!

Podróże

Książka to głównie wspaniałe przygody bohaterów! Tami myśli o podróżach i uwielbia wraz ze swoimi przyjaciółmi – Keliem i Rume zwiedzać najdalsze zakątki świata! Dzięki zaczarowanej księdze, którą ma w posiadaniu jeden z jej przyjaciół, życie wydaje się nieco prostsze. Dyrekcja – wyrozumiała i wszechmocna Władza – czuwa nad światem i poczynaniami młodych ludzi. Biały Pan oraz pozostali członkowie, zawsze przyjdą z pomocą. Ufają i starają się wspierać bohaterów w ich życiowych decyzjach. Tami naprawdę jest wyjątkowa i to nie tylko dlatego, że potrafi korzystać z magii i porozumiewać się z Dyrekcją! Dziewczyna, mimo swojego młodego wieku jest jeszcze bardzo roztropna, odpowiedzialna i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż jej życie nie może tylko i wyłącznie opierać się na magicznych sztuczkach! Dlatego, choć czasem popełnia błędy, stara się je zawsze uczciwie naprawiać!

Liczne podróże, walka ze Zbójami, tajemnica czarnego pieska… Książka ma wiele wątków i choć momentami czytelnik może się trochę zagubić, to czar powieści jest tak mocny, że warto wraz z Tami przeżyć wszystkie te przygody. Być może, czytając całą serię, historia Tamary nabierze właściwego kształtu… Myślę, że naprawdę warto się przekonać!!!

Powieść wielowymiarowa – magiczna

Powieść Renaty Klamerus jest skierowana do tych, którzy lubią czytać o rzeczywistości przesiąkniętej magią! Bawi i uczy, uczula na krzywdę innych, podejmuje tematy współcześnie ważne, takie jak choćby wojna w Syrii i los uchodźców… Zabiera nas do nieco innego świata, który jednak jest w większości szczegółów podobny do naszego, poza magią oczywiście chociaż… nigdy nic nie wiadomo!!!

Powieść wielowymiarowa po prostu magiczna!

 

Polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc