Poradnik – „Chihuahua 100 % psa w psie” Marta Paszkiewicz, PSYCHOSKOK

Poradnik – „Chihuahua 100 % psa w psie” Marta Paszkiewicz, PSYCHOSKOK

Twój przyjaciel pies!

„Choć pójdziesz na drugi świata kres, zawsze za Tobą pójdzie Twój pies” – Marta Paszkiewicz

Marta Paszkiewicz to psi psycholog, specjalistka od relacji pies-człowiek, ale przede wszystkim osoba, która pokochała psy rasy chihuahua. Z miłości tej oraz z chęci niesienia pomocy psom i ludziom, powstała książka – poradnik zatytułowany „Chihuahua 100 % psa w psie” wydana w Wydawnictwie Psychoskok.

Książka jest napisana bardzo przystępnie i porusza wiele kwestii związanych z wychowaniem i opieką nad psami rasy chihuahua. Jest to poradnik, dzięki któremu każdy, kto ma do czynienia z psem wspomnianej rasy, znajdzie sposób na jego wychowanie oraz odnajdzie wskazówki jak traktować dobrze swojego niedużego przyjaciela! Często my ludzie popełniamy pewne błędy, które szkodzą psu a książka Marty Paszkiewicz da nam szansę na szczęśliwą relację z naszym pupilem!

Pies i jego małe kłopoty

W pierwszym rozdziale autorka porusza ogólne zagadnienia dotyczące udomowienia psów, a następnie przechodzi do wielu szczegółowych kwestii.

Pisze o historii i pochodzeniu psów chihuahua, skupia się również na prawidłowym wyglądzie i charakterystycznych cechach rasy. Do swojej książki – poradnika, dołącza ciekawe wywiady z osobami, które zawodowo zajmują się psami i biorą udział w międzynarodowych wystawach oceniając rasy psów. Zamieszcza również m.in. wywiad z lekarzem weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej „DOG” w Skarżysku Kamiennej, który jest wykładowcą na studiach podyplomowych na kierunku „Psychologia zwierząt” na Uniwersytecie SWAPS w Poznaniu. Książka Marty Paszkiewicz jest więc niejako kompendium wiedzy o psach rasy chihuahua i ich potrzebach oraz ich związku z człowiekiem!

Autorka Marta Paszkiewicz stara się bardzo dokładnie opisać zwyczaje psów. Dużo miejsca poświęca na pielęgnację, skupia się także na potrzebach zdrowotnych psiaków. Opisuje diety dla psów, uczy prawidłowego żywienia, aby chihuahua były zdrowe i żyły jak najdłużej. Cały jeden rozdział poświęca chorobom, które najczęściej występują u psów tej rasy i podpowiada, jakie są symptomy najczęstszych dolegliwości oraz kiedy, jak i gdzie najlepiej rozpocząć leczenie.

Zwraca uwagę na czystość, pielęgnację, higienę snu, podnosi także temat mowy ciała psów. Sporo miejsca poświęca tematom dotyczącym nerwowości u zwierząt. Dużo pisze o lękach, jakie może mieć młody i starszy osobnik. Podpowiada, jak sobie z problemami radzić i jakie terapie wdrożyć, aby przywrócić równowagę i zniwelować wszelkie psie troski. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż autorka bardzo szczegółowo zajmuje się wspomnianymi lękami. Rozpatruje je pod kątem podłoża i opisuje wiele różnych przyczyn, które mają wpływ na te silne emocje, powodujące stres i lęk. Zwraca również uwagę na fobie różnego typu. Podpowiada jak z nimi walczyć, czego unikać, w jaki sposób reagować i gdzie szukać pomocy.

Wielkie serce chihuahua

Z pewnością książka Marty Paszkiewicz będzie bardzo pomocna dla tych, którzy chcieliby zająć się hodowlą psów rasy chihuahua. Znajdą one bowiem z pewnością wiele interesujących informacji na temat tego, jak założyć hodowlę, na czym się skupić i jak podchodzić do psów, by hodowla psów była nie tylko sposobem na zarabianie, ale również przyjemnością, zarówno dla właścicieli jak i dla samych psiaków! Jest to również poradnik dla wszystkich, którzy pragną mieć psa rasy chihuahua w domu. W sposób bardzo odpowiedzialny Marta Paszkiewicz stara się bowiem poruszać wszelkie możliwe problemy psich przyjaciół. Rasa, której autorka poświęciła niemal 170 stron, jest jak widać bardzo wymagająca. Dlatego też wszelkie informacje zawarte w książce, z pewnością pozwolą na podjęcie decyzji o przyjęciu pod swój dach tego niewielkiego ciałem ale wielkiego sercem zwierzęcia!

Polecam!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc