Dla dzieci – „Kto się chowa w lesie i na śniegu?” P.Hanackova; Wydawnictwo ADAMADA

Dla dzieci – „Kto się chowa w lesie i na śniegu?” P.Hanackova; Wydawnictwo ADAMADA

Kto się chowa w lesie i na śniegu? 

Zwierzaki, to jeden z ulubionych tematów książek niemal wszystkich dzieci! Te bowiem po prostu uwielbiają świat dzikich istot – afrykańskich słoni czy lisków z naszych polskich lasów. Rynek wydawniczy jest naprawdę bardzo bogaty, coraz piękniejsze książki dostępne są nie tylko w księgarniach, ale również w bibliotekach! Kolory, faktura, pomysł na ciekawą, zaskakującą publikację śledzę z wielką pasją! Obserwuję, iż dzieci, zwłaszcza te młodsze, bardzo lubią, kiedy w książce cały czas coś się dzieje! Autorzy i ilustratorzy zaskakują małego czytelnika od jakiegoś czasu bardzo intensywnie. Są kreatywni, otwarci na nowości, nie boją się eksperymentować a dzieci zdecydowanie z tego korzystają i z uśmiechem doceniają tę ich pracę!

A kuku!!!

Autorem pięknej książeczki pt. Kto się chowa w lesie i na śniegu? jest Pavla Hanackova. Czeska autorka, której kilka książek dla dzieci dostępnych jest w języku polskim, znalazła własny, bardzo oryginalny styl. Niedawno, do już wydanych wcześniej tytułów: „Niesamowita natura: Sztuka przetrwania”, „Niesamowita natura: Mity i stereotypy” oraz „Niesamowita natura: Zdumiewające przyjaźnie” dołączyły dwie nowości – wspomniana wcześniej „Kto się chowa w lesie i na śniegu?” oraz „Kto się chowa na lądzie i w wodzie?”. Ilustracje wykonała Linh Dao, mieszkająca w Czechach w Brnie, równie utalentowana ilustratorka.

Kto się chowa w lesie i na śniegu? to publikacja, która została wydana w Wydawnictwie ADAMADA i z pewnością zachwyci dzieci w wieku już nawet 3+!!! Będzie doskonałym prezentem dla malucha, ponieważ ukrywa w sobie słodkie, małe skarby!

książka

Znajdź mnie, jeśli potrafisz

Każde dziecko lubi bawić się w chowanego! Ten dreszczyk emocji, niepewność, poczucie, że zdarzy się coś ciekawego, z pewnością napędza zabawę! Podobne emocje może wywołać książeczka, która kryje w sobie małe tajemnice, specjalnie przygotowane do odkrycia przez dzieciaczka! W Kto się chowa w lesie i na śniegu? czytelnik będzie bowiem poszukiwał zakamuflowanych zwierzaków! Bohaterami niniejszej książeczki są więc kolejno: lis polarny, sowa, kameleon, żaba oraz leniwiec!

Książeczka to przede wszystkim piękne, kolorowe ilustracje, opatrzone krótkimi  tekstami o zwierzętach, ich zwyczajach oraz otoczeniu, w którym żyją! Zaproszenie do zabawy w „A kuku” już na pierwszej stronie, zachęca malucha do aktywnego uczestniczenia w czytaniu! Dlatego książeczki tego typu, będą dla młodszych czytelników bardzo zachęcające. Nie ma tutaj bowiem ani grama nudy! Krótkie hasła, a przy tym również i całkiem rzeczowe informacje, będą nas zachęcać do wspólnego spędzenia czasu przy książce!

Na samym początku zaprzyjaźnimy się z liskiem polarnym! Dowiemy się, jak wygląda zimą jego futro i jak się zmienia, gdy zaczynają topić się śniegi! Wesołe porównanie do bałwanka z pewnością rozśmieszy czytelnika! Książka niesie bowiem wiele radości i rozwesela, idealnie dopasowana jest do dziecięcego poczucia humoru! Niespodzianka kryje się na stronie obok! Każde zwierzątko jest ukryte w okienku na sąsiedniej stronie! Wystarczy tylko przesunąć kartonik i… Hyc! Ze śnieżnej kulki na śniegu, wyłania się lisek polarny!!!

Każde zwierzątko w książce – jedno ukryte w dziupli, kolejne na listku, czy na gałązce – będzie się kamuflować! Wprawne oko malucha na pewno dostrzeże znajome kształty i odnajdzie chowającego się zwierzaczka!!! To jednak nie wszystko!!!

Na końcu książeczki czeka na dziecko mały sprawdzian! Jeśli było ono odpowiednio skupione (a nie ma tutaj innej możliwości), odkryje bardzo szybko 20 zwierzaków ukrytych na dwóch ostatnich stronach!

Książka dla dzieci

Kto się chowa w lesie i na śniegu to doskonała propozycja dla dzieci ciekawych świata! Tłumaczona z języka angielskiego na język polski i wiele innych języków świata, cieszy dzieci z różnych zakątków naszego globu. Wesołe, pomysłowe ilustracje i bardzo solidne wykonanie książki, która budzi śmiech, zainteresowanie i chęć zgłębiania wiedzy, z pewnością doskonale wpasuje się w dziecięcy świat małego odkrywcy!

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc