Dla dzieci – „Galopem do gwiazd” Agata Widzowska; Dreams Wydawnictwo

Dla dzieci – „Galopem do gwiazd” Agata Widzowska; Dreams Wydawnictwo

Galopem!

Agata Widzowska  zaprasza czytelników po raz kolejny do Dąbrówki! Galopem do gwiazd, to już trzecia i ostatnia część historii o sławnym Szogunie oraz o jego przyjaciołach ze stadniny! Wcześniejsze części to Koń na receptę oraz Grzywą malowane

Książka wydana została przez Wydawnictwo Dreams i z pewnością ucieszy niejednego zakochanego w koniach młodego czytelnika! Jest w niej bowiem nie tylko magia i tajemnica ale również prawda o zwierzętach, które potrzebują miłości i zrozumienia, aby mogły zrewanżować się tym samym!

Miłość do zwierząt

Cała seria opowiada o magicznym wpływie tajemniczej siły koni na ludzi, w tym przede wszystkim na dzieci specjalnej troski.

Przytulaki podświadomie już nawet wyczuwają, że ten spokój emanuje prosto z serca tych delikatnych istot! Kontakt z końmi przynosi wiele dobrego! Nic więc dziwnego, że książka o tych dostojnych zwierzakach niesie również wiele pozytywnej energii!

Przytulaki, to właśnie dzieciaki specjalnej troski, które przyjeżdżają na stadninę koni do Dąbrówki, żeby korzystać z hipoterapii. Ale nie tylko Przytulakom służy spokój i delikatność tych cudownych zwierząt. Wszyscy zaprzyjaźnieni z właścicielami stadniny, opiekują się troskliwie końmi z gospodarstwa Maryli i Leona. Czytają im każdego wieczora książki i sami czują się również dzięki temu wyjątkowo!

Ale kolejne wakacje za pasem i jak łatwo się domyślić, nie będą one zwyczajne!!! Będą tajemnicze i właśnie pełne magii! Inaczej w Dąbrówce po prostu być nie może!!!

Jagoda

Bohaterką książki jest Jagoda dziewczynka, która w pierwszej części przeszła ogromną przemianę! Kiedyś sama myśl o wakacjach u wujostwa na Kaszubach budziła w niej ogromną niechęć. Kolejne, już trzecie lato w tym niesamowitym miejscu i wśród wspaniałych przyjaciół, w tym także koni, teraz jest już spełnieniem jej marzeń!

Dziewczynka jest już nieco starsza i bardziej odpowiedzialna, przeżyła swoje pierwsze zauroczenie poprzedniego lata.  Nadal kocha konie, które są dla niej bardzo ważne! Jest ciekawa świata i życia zwierząt ze stadniny. A tego lata w Dąbrówce znowu wydarzy się coś niepokojącego…

Konie zaczynają zmieniać maść! Najpierw pojawiają się w ich kitach srebrne pojedyncze włosy. Na brzuchach koni i kogoś jeszcze… pojawiają się dodatkowo wyraźne znaki gwiazdozbiorów! Wszyscy zaczynają zastanawiać się nad przyczyną! Właściciele stadniny, a także miejscowy weterynarz próbują zrozumieć co dzieje się ze zwierzakami… Sprawa wydaje się bardzo skomplikowana!

galopem

Tydzień przed ustalonym wcześniej terminem w Dąbrówce pojawia się reporter, który chce nakręcić program o Koniu na receptę – sławnym Szogunie! Jak jednak nakręcić dobry reportaż, jeśli nie wierzy się w lokalne legendy??? Sebastian Nieziemski – reporter przeżyje coś, co zdarzyć się nie mogło, a jednak się zdarzyło! On też osiwieje a wszystkiemu winne będą… Żeby się dowiedzieć koniecznie sięgnijcie po książkę!!!

Gwiazdozbiory

Galopem do gwiazd to wspaniała lektura dla dzieci, które lubią przygodę, magię ale przede wszystkim kochają konie i uważają, że są to wyjątkowe zwierzęta! Nie tylko piękne i dostojne ale bardzo inteligentne!

Agata Widzowska stworzyła w swojej książce wspaniały świat, gdzie koń na receptę – Szogun jednoczy wszystkich i pozwala uwierzyć, że człowiek ma w sobie wiele dobra i miłości, zarówno do drugiego człowieka jak i do innych istot podobnych przecież w pewnym sensie do nas!

 

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc