Dla dziewczyn – „Ada, to wypada!” S.Stano, Z.Karaszewska; Znak Emotikon

Dla dziewczyn – „Ada, to wypada!” S.Stano, Z.Karaszewska; Znak Emotikon

Afirmacja to połowa sukcesu!!!

My, kobiety dobrze wiemy, z czego wypływa brak pewności siebie! Od najmłodszych lat słyszymy, co nam wypada, a czego nam nie wypada robić. Czasem zaskakuje nas refleksja, niejako zdziwienie: dlaczego naprawdę zgadzam się na coś, co tak naprawdę mi nie odpowiada??? Skąd takie poglądy, że coś mi przystoi bądź nie przystoi tylko dlatego, że urodziłam się dziewczyną a nie chłopcem???

Wcale nie chodzi tu o walkę płci! O nie! Tu chodzi o szacunek do siebie i do innych, nic więcej!!!

„Ada to wypada” Wydawnictwo Emotikon, to kolejna książka, trafiająca doskonale na grunt rozwijającej się wciąż samoświadomości dziewczynek i kobiet! My Polki zaczynamy mówić głośno o swoich potrzebach i nie lubimy, kiedy mówi się nam, że jesteśmy gorsze od mężczyzn! My po prostu jesteśmy KOBIETAMI, NIE MĘŻCZYZNAMI! A to oznacza, że jesteśmy inne, a nie gorsze!!!

Sylwia Stano i Zofia Karaszewska dokonały czegoś, co naprawdę wpłynie na sposób myślenia o sobie dziewczyn, jeśli tylko książka trafi w ręce młodych Czytelniczek!

Ada, to wypada!

Sylwetki kobiet, które autorki przedstawiły w swojej książce, są nam bardzo bliskie. Bohaterki „Ada, to wypada” są przecież podobne do nas, mają bowiem swoje pasje i marzenia, tak jak my wszystkie! Jedne marzenia są wciąż w obrębie planów, inne już spełnione i docenione cieszą i dodają skrzydeł! Wśród tych kobiet są pisarki, aktorki, reżyserki, muzyczki, piosenkarki, dziennikarki, które być może rzeczywiście osiągnęły już sukces… Może odrobinę bardziej spektakularny…  Ale w ogóle marzeniami nie różnią się od nas – kobiet, których każdy dzień jest również pełen sukcesów – mniejszych i większych, zawodowych czy prywatnych! Może nie są to sukcesy na skalę światową czy krajową ale na pewno na skalę „własną”!

„Własna skala”

Sukcesem jest bowiem według książkowego przesłania, radość z tego, co robimy, co tworzymy i czym się z innymi dzielimy! Działanie zgodne z tym, co sami uważamy za ważne i autentyczne! Sukces, to próby spełniania marzeń, podniesienie się po porażce i walka o swoje ja!

Agnieszka Holland

Autorki przedstawiają:  Dorotę Wellman, Agnieszkę Holland, Melę Koteluk, Katarzynę Kozyrę, Agnieszkę Więdłochę… i wiele, wiele innych znanych nam z radia, gazet i telewizji Pań, które kiedyś były również dziewczynkami! Jedne bardziej wrażliwe, inne bardziej stanowcze, ale wszystkie oryginalne… Wszystkie cechy tych Pań, stały się ich siłą, pokonały one swoje słabości – słabości, które może wcale słabościami nie były – i walczyły o siebie i swoje pasje! Dziś zarażają innych swoją siłą, ale mówią też o własnych bolączkach,  walczą o dziewczyny i kobiety, które wciąż jeszcze nie wierzą, że coś może się udać, tylko dlatego, że się tego mocno pragnie i pracuje na to! Ciężka praca, ale i mądre spojrzenie na życie – WIARA W SIEBIE – to krok do sukcesu!

Ada, to wypada

Ada, Tobie wszystko wypada!!!

W tej książce między wierszami można odczytać tyle niesamowicie ważnych rzeczy, że tak naprawdę byłby to doskonały poradnik dla rodzica, nauczyciela, babci czy dziadka!!! Wszystkie niemal opisane kobiety, dzielą się swoimi przemyśleniami dotyczącymi traktowania ich przez zarówno rodziców, jak i ogólnie – dorosłych! Może nieświadomie, może tak po prostu ich nauczono, ale to właśnie od starszych, dzieci odbierają mnóstwo wskazówek prowadzących je nad przepaść! Jesteś starsza – bądź mądrzejsza… Daj siostrom przykład… Nie płacz, bo wszyscy się będą śmiali… Taka duża dziewczynka a taka niegrzeczna… Dokąd prowadzą takie komentarze??? Jednych nad przepaść, innych ku walce! Tylko czy bez nich świat dziewczyn nie byłby lepszy i łatwiejszy, bardziej przyjazny i życzliwy?!

Książka doskonała, dla moich córek, dla koleżanek, dla mamy, dla wszystkich KOBIET!!!

A doskonała również dzięki ilustracjom!!! Ada Buchholc, Ola i Kamila Romaniak, Dagmara Jagodzińska, Anna Kożdoń – tak rysować po prostu WYPADA!!!

 

Bardzo polecam!!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc