Na dobranoc – „Pasja życia” Jacek Pałkiewicz; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Na dobranoc – „Pasja życia” Jacek Pałkiewicz; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Podróż

Podróże to temat rzeka! Taka powiedzmy – Amazonka! 😉 A na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej i więcej książek o podróżach! Każdy znajdzie coś dla siebie! Jedni szukają survivalowych emocji, inni bezpiecznych miejsc, jeszcze inni kochają afrykańskie bezdroża czy trekking w Nepalu.

Są ludzie, którzy całe swoje życie podporządkowują pasji. A pasja niejedno ma imię! Są takie namiętności, które można uprawiać siedząc w wygodnym fotelu. Ale i takie, które wymagają nieco więcej wysiłku i poświęcenia! Te ostatnie  to często trudne, zwłaszcza dla życia osobistego, wybory. Jednak w niektórych ludziach jest coś, co sprawia, że życie bez podróży nie jest dla nich pełnowartościowe. Czują zew natury, głód poszukiwań i takie właśnie życie jest niczym nieskończona podróż!

Pasja życia

Pasja życia wydana w Zysk i S-ka Wydawnictwo to książka, która w pewnym sensie podsumowuje podróże Jacka Pałkiewicza i jego dokonania! Niezwykle ciekawa, opisuje w wielu miejscach świat, jakiego już nigdy nie doświadczymy. Warto sięgnąć  po nią w te nadchodzące długie jesienne wieczory, aby poznać świat, ludzi i wydarzenia z przeszłości! Poczytać o człowieku, który walczył całe życie z samym sobą w imię PASJI!

Pasja życia

Wehikuł czasu

Niezwykle ciekawe jest to, iż za każdym razem, kiedy biorę książkę Jacka Pałkiewicza do ręki, czuję jakbym naprawdę korzystała z wehikułu czasu i przenosiła się do przeszłości… Choć są miejsca, które zmieniły się nie do poznania, to są także i takie, które pozostały niezmienione. A jednak z każdym rozdziałem, podróż okazuje się bardziej niesamowita i ekscytująca. Ma na to wpływ styl Autora, który nie bawi się w okrągłe zdania (choć i takie uwielbiam). Pisze on w sposób prosty, nieskomplikowany, za to bardzo interesujący. Mówi o świecie i również o własnych odczuciach. Nie jest to z pewnością książka, która koncentruje się głównie na Jacku Pałkiewiczu. Oczywiście jest ona w pewnym sensie zapisem przeżyć autora, jednak z dystansem do samego siebie. Autor skupia się bowiem na miejscach i ludziach, których poznał i przede wszystkim rzetelnie opisuje zastaną rzeczywistość. Dzięki temu, czytając kolejne rozdziały, uczestniczymy w niesamowitej przygodzie, która prowadzi nas ku tajemnicy człowieka i świata, ku sensie istnienia oraz sensie dążeń ludzi.

pasja życia

Życie niczym podróż

Pałkiewicz zabiera nas więc w miejsca niesamowite, są one niebezpieczne, często przepiękne, ukryte głęboko w dżungli lub pokryte wiecznym lodem. Są to miejsca, w których na ofiarę czeka jadowity wąż lub gdzie ocean pokazuje swoją wielką siłę nie licząc się z „rozbitkiem”. Ten świat jest pełen tego, co dla nas inne, odległe i niepojęta, a sam Autor wchodzi w ten świat czując ekscytację, lęk, trwogę oraz satysfakcję z własnych dokonań jednocześnie! Dlatego tak bardzo podziwiam Pałkiewicza za jego postawę, również za tę czasem krytykowaną przez innych bezkompromisowość! Ale także za bycie człowiekiem, który dobrze wie, co zrobić, żeby przeżyć! Za to, że potrafi zabierać głos w sprawach niezwykle dziś istotnych, zmian klimatycznych, degradacji środowiska naturalnego!

Pasja życia

Książka nie tylko zasługuje na uwagę ze względu na treść, ale także na to, iż jest ona pięknie wydana i zawiera mnóstwo wspaniałych fotografii. Jest doskonałą lekturą dla tych, którzy marzą  o podróżach oraz dla tych, którzy z różnych względów musieli z nich zrezygnować! Książka jest wielowymiarowa, otwiera czytelnikowi oczy na wiele różnych ważnych współcześnie kwestii. Zwraca uwagę na historię, a także na polityczne i społeczne problemy, które na przestrzeni lat dotykały wielu ludzi i nadal można obserwować tego konsekwencje! Warto więc wybrać się z Autorem „Pasji życia” w podróż niemal dookoła świata!

 

Bardzo polecam!

A za książkę jeszcze raz dziękuję Autorowi 🙂

 

Joanna Kietlińska- Tam, gdzie matka mówi dobranoc

Spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Górze