Dzieci z Carcassonne – gra

Dzieci z Carcassonne – gra

Niemal rok temu pierwszy raz spotkaliśmy się z grą Carcassonne dla dorosłych. Wersja podstawowa zrobiła bardzo dobre wrażenie na moich córkach, które naprawdę świetnie bawiły się podczas kilku wieczorów u dobrych znajomych, grając i śmiejąc się wspólnie. 🙂 Bardzo przystępna, bez zbędnych komplikacji, według mnie dla sprytnych dzieci w wieku już 5+ (mimo iż faktycznie przeznaczona dla dorosłych!) zdecydowanie umilała wieczory!

Od spotkania minęło trochę czasu a teraz mieliśmy okazję zagrać w „Dzieci z Carcassonne” firmy MINDOK wersja, jak sama nazwa wskazuje dla dzieci – na pudelku wiek graczy 4+. Gra kolorowa, bardzo ciekawa, pozwala dzieciakom na podejmowanie samodzielnych decyzji i przede wszystkim na dobrą rodzinną zabawę. UWAGA! Bardzo przystępne reguły pozwalają na to, żeby graczami były tylko same dzieci! (Ale również z rodzicami mogą bawić się całkiem nieźle) 😉

Gra składa się płytek, które tworzą średniowieczne miasteczko. Biegają po nim dzieci, próbujące zagonić do zagrody zwierzaki wypuszczone przez gospodarzy miasta z okazji święta! Do gry dołączone są figurki w czterech kolorach – żółtym, zielonym, czerwonym i niebieskim, które po każdym zamknięciu drogi zostają postawione na dróżkach. Wygrywa osoba, która jak najszybciej ustawi swoje figurki na stworzonej przez graczy planszy!

Według dzieci, mogłoby być nieco więcej płytek, ale i tak gra jest bardzo przyjemna. Trwa ona około 20 – 30 minut. Graczy musi być przynajmniej 2 a maksymalnie 4. Do tego można nie tylko grać, ale także po prostu układać różne kombinacje miasteczka! Twórczo i przyjemnie!

Bardzo polecamy!

A za jakiś czas na na blogu recenzja gry Carcassonne dla dorosłych!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc