Na słowo – „Wielka księga wiedzy JAK TO POWIEDZIEĆ” Rosie Hore; Zielona Sowa

Na słowo – „Wielka księga wiedzy JAK TO POWIEDZIEĆ” Rosie Hore; Zielona Sowa

Czytamy i rozmawiamy o książkach

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że czytanie wzbogaca nasze słownictwo! Wystarczy czytać dzieciom 20 minut dziennie a bardzo szybko dostrzeżemy ogromne postępy w ich wypowiedziach ustnych i pisemnych. Książka jest przecież skarbnicą wiedzy i to skarbnicą niemalże bez dna! Ale skoro tutaj jesteście i czytacie ten tekst, to oznacza, że bardzo dobrze zdajecie sobie sprawę, jak istotne jest obcowanie dziecka z książką już od najmłodszych lat! Chcecie przecież wspierać swoje pociechy w rozwoju, dlatego szukacie dla nich tego, co w literaturze dziecięcej najlepsze! A to jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach!

„Jak to powiedzieć”

O ile łatwiej i przyjemniej  się ze sobą rozmawia, gdy właściwe słowa wskakują jak rybka do wody 😉 w odpowiednie miejsca podczas naszych wypowiedzi! A niezwykłe jest to, że słów jest tak wiele w naszych głowach a umysł nadąża nad dobieraniem tych najlepszych! Bo przecież to, w jaki sposób się wypowiadamy, świadczy także i o nas! „Wielka księga wiedzy JAK TO POWIEDZIEĆ”  Rosie Hore wydawnictwa Zielona Sowa, to wspaniała, kolorowa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, podejmująca właśnie temat słownictwa i jego bogactwa! Książka skupia się na sferach życia ludzkiego, które są rzeczywiście istotne!

 

 

Zdecydowanie nie tylko autorka książki wykonała świetną pracę, wybierając taki temat ale również ilustratorka Reachel Saunders oraz tłumaczka Agata Byra naprawdę napracowały się ciężko, by gotowa publikacja była naprawdę interesująca dla młodych czytelników! Słowa mają przecież w sobie pewną moc, a w zależności od tego, jak się je ze sobą łączy i jakich słów się używa, nasze rozmowy, dyskusje i polemiki bywają często pasjonujące i miłe dla ucha!

 

O czym dokładnie

Spis treści ze wspaniałymi obrazkami pokieruje nas ku temu, co być może, będzie dla czytelnika ważne. W książce podejmowane są bowiem takie tematy, jak np. „Podróżowanie”, „Za miastem”, „Opowiadanie historii”, „Gdzieś na ziemi”, „U lekarza” czyli sytuacje „z życia wzięte”. Kolejne kolorowe strony pokażą dzieciom jak na różne sposoby, używając podobnych znaczeniowo słów, można urozmaicać swoje wypowiedzi! Książka częstuje nas więc wesołymi rysunkami, do których dołączone są całe grupy wyrazów w fantazyjny i ciekawy sposób!

 

 

Książkę polecam osobom, które miewają kłopot z wysławianiem się, ale również tym, którzy dopiero uczą się formułować własne przemyślenia i zależy im na ładnych wypowiedziach zarówno ustnych jak i pisemnych! Dzięki książce nie będą powtarzać na klasówce wciąż jednego wyrazu, ale zaczną myśleć nieco szerzej i przede wszystkim zwrócą uwagę na możliwości, jakie daje nam sam język!!!

 

Bardzo polecam – Tam, gdzie matka mówi dobranoc