Dla dzieci gwiazd – „George i tajny klucz do wszechświata” L., S. Hawking; Zysk i S-ka

Dla dzieci gwiazd – „George i tajny klucz do wszechświata” L., S. Hawking; Zysk i S-ka

Jesteśmy dziećmi gwiazd

Żeby pokochać fizykę i astronomię niekoniecznie trzeba posiadać ścisły umysł! Na rynku wydawniczym jest bowiem niezliczona ilość bardzo interesujących pozycji choćby o kosmosie! Książki dostosowane są oczywiście do wieku i do potrzeb czytelnika, prezentują często w sposób bardzo ciekawy wszelkie zjawiska związane ze wszechświatem. Jest jednak pewna książka, która choć skierowana do dzieci i młodzieży, rozjaśnia umysł choćby i dorosłego! „George i tajny klucz do wszechświata” wydany w Wydawnictwie Zysk i S-ka, to zdecydowanie jedna z pozycji, która ma szansę na długo zagościć w umysłach naszych dzieci (choć jak wspomniałam – nie tylko w ich umysłach!)

Autorami książki są Lucy Hawking oraz nieżyjący już Stephen Hawking! Duet, który stworzyli ojciec z córką, zaproponował swoim czytelnikom niesamowicie porywającą historię! Jest ona niezwykła! Dlaczego?! Ponieważ połączono w niej  zarówno rozrywkę, wartką akcję, ciekawych bohaterów ale i poruszono tematy współcześnie naprawdę istotne. Jest tutaj bowiem cała esencja naszego ludzkiego istnienia na ziemi! A oprócz tego, mowa tutaj o zagrożeniach jakie niesie technizacja ale także i perspektywa dziecka, które dopiero świat poznaje. Przedstawiono w niej jednakże przede wszystkim fascynujący świat NAUKI!!!

George i tajny

George, Annie, Eric i Greeper

Głównym bohaterem książki Lucy i Stephena Hawkingów jest George, którego rodzice to skrajni ekolodzy. Za wszelką cenę chcą oni uchronić syna przed wszechogarniającą technizacją! Mają nawet własnoręcznie zrobiony przez ojca chłopca generator prądu! Biorą udział w wiecach ekologów, chcą ratować planetę za wszelką cenę! W takim duchu wychowywany jest George, który ma własną świnkę, ale nie ma komputera, a to o nim skrycie marzy… Kolejną równie istotną bohaterką książki jest Annie, która wychowywana jest przez ojca naukowca posiadającego pewną niesamowitą, jedyną w swoim rodzaju MASZYNĘ. Ma ona wspaniałe imię – KOSMOS! Pewnego dnia George, łamiąc zasady, zapuszcza się do ogrodu sąsiadów i tam poznaje Annie oraz KOSMOSA, a jego życie… nabiera głębokiego, kosmicznego sensu! Akcja dopiero się rozkręca, dzieci czeka niebezpieczna wyprawa, a z powodu pewnego nauczyciela zwanego Reeperem, ojcu Annie – Ericowi grozi prawdziwe niebezpieczeństwo!

Przygody bohaterów książki rozgrywają  się nie tylko na ziemi ale i w kosmosie! Czarne dziury, planety, gwiazdy, meteory, asteroidy o tym wszystkim poczytamy z nieco innej perspektywy niż dotychczas. (Tzn. dzieci o tym poczytają… 😉 ). Obejrzymy niesamowite zdjęcia i przeczytamy informacje, które z pewnością dla wielu staną się doskonałym fundamentem pod naukę – fizykę!

Hawking

Czytać, czytać, czytać!!!

Książka jest niezwykle interesująca uważam, iż byłaby świetną lekturą szkolną. Tym, czego obecnie potrzebujemy najbardziej od naszych dzieci, to właśnie świadomość tego, że świat zależy od nas a my od świata, a nauka jest jedną z  głównych podpowiedzi! Wciąż głośno powtarzajmy, iż: żeby nasz gatunek mógł przetrwać, musimy ratować naszą planetę! I takie właśnie jedno z licznych przesłań ma niniejsza książka. Poza tym, to na twierdzeniach naukowych dzieci od najmłodszych lat powinny budować swoje sądy dotyczące świata a zdecydowanie publikacja niniejsza postuluje takie rozwiązania .

George i tajny

Książkę „George i tajny klucz do wszechświata” śmiało można czytać już z dzieckiem 8 letnim! Pokazuje ona świat i ludzi z wielu perspektyw, uczy umiarkowania i równowagi, której potrzebuje każdy, czy to naukowiec, czy też ekolog! Dialog, który obiecują sobie bohaterowie – ojcowie George’a i Annie – dodaje otuchy!

Jesteśmy dziećmi gwiazd, jak w swoim przemówieniu powie George, główny bohater. Jak to się jednak stało, że jesteśmy na ziemi i czy powinniśmy szukać innego domu, czy też pracować nad tym, który zasiedlamy…??? Koniecznie przeczytajcie!!!

 

Bardzo polecam!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc