Dla dziewczyn – „Ciało – śmiało” S.R.Taylor; Wydawnictwo Znak Emotikon

Dla dziewczyn – „Ciało – śmiało” S.R.Taylor; Wydawnictwo Znak Emotikon

Afirmacja siebie i własnego ciała „Ciało – śmiało”!

Dojrzewanie to wyjątkowy moment w życiu każdego! Świat jawi się wtedy niczym obca planeta, na której młody, często bardzo nieświadomy jeszcze człowiek, staje się dla siebie samego centrum wszechświata! Często czuje się wyalienowany a  do tego ogromny bagaż emocji, który dźwiga na swym karku, przygniata go niemiłosiernie. 😉 Nie jest to okres zupełnie bezbolesny, ponieważ chyba wtedy życie „boli” najbardziej. My dorośli z perspektywy czasu potrafimy spojrzeć na to nawet z uśmiechem! Nie powinniśmy jednak zupełnie bagatelizować tych wszystkich rozterek młodych ludzi! Prawda jest taka, że samo dojrzewanie JEST trudnym okresem, a książka wydana przez Wydawnictwo Znak Emotikon zdecydowanie pomoże w oswojeniu tego, przejściowego na szczęście, stanu!

Trzęsienie ziemi jakie przechodzi każda młoda dziewczyna doświadczająca zmian, naprawdę będzie łagodniejsze z tą niezwykle ciekawą lekturą!

Od kobiety dla młodych kobiet!

Sonya Renee Taylor w bardzo przystępny i życzliwy dla dziewczyn sposób oswaja tematy, które nurtują każdą młodą kobietę! „Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu”  jest dedykowany dziewczynom w wieku dojrzewania ale i tym jeszcze młodszym, które dopiero doświadczą tej „podróżny” – posługując się przenośnią samej autorki. Teylor od lat aktywnie wspiera kobiety w każdym wieku a książka przetłumaczona przez Aleksandrę Kamińską i zilustrowana przez Cait Brennan wpasowuje się doskonale w potrzeby młodych dziewczyn także i w Polsce!

Sonya Renee Taylor w swojej książce wspaniale prowadzi czytelniczki przez tajniki kolejnych zmian, które zachodzą zarówno w ciele, jak i w umyśle podczas pokwitania. Odnaleźć tutaj można odpowiedzi na pytania, które z pewnością nurtują niejedną młodą dziewczynę. Tym, co urzekło mnie jednak najbardziej, jest sposób w jaki autorka zwraca się do swojego odbiorcy! Stara się być nie tylko ciepła i wyrozumiała ale przede wszystkim wspierająca! Wśród praktycznych porad ale i podczas wyjaśniania mechanizmów działania kobiecego organizmu, czytelniczka spotka się tutaj z mądrymi i przyjaznymi opiniami na temat zarówno siebie jak i innych dziewczyn, które przecież doświadczają podobnych zmian!

„Przez jakiś czas możesz czuć się, jak mała żyrafa (…) Pamiętaj jednak: małe żyrafy są urocze (…)” – to jeden cytat z książki. Uważam, że jest to doskonały sposób by dotrzeć do pełnej wątpliwości młodej czytelniczki. Książka dzięki takiemu właśnie podejściu, może stać się świetnym przewodnikiem dla KAŻDEJ, naprawdę KAŻDEJ dziewczyny!!! Co więcej, również przyda się rodzicom, którzy mają świadomość tego, iż dziecko potrzebuje zarówno mądrej miłości, jak i konkretnej informacji!

O czym?

O czym jeszcze??? Tak naprawdę o wszystkim, co wiąże się z cielesnością, ale i rozwojem emocjonalnym. Mowa tu o genach i ich wpływie na ciało człowieka. Taylor pisze również o zdrowej diecie, która będzie miała pozytywny wpływ na dojrzewający organizm! Podpowiada jak podejść do tematu pierwszego stanika, opisuje również anatomię kobiecego ciała, porusza kwestie pierwszej miesiączki zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Dodatkowo podnosi temat bezpieczeństwa w sieci, oraz przede wszystkim działania zgodnego z własnymi potrzebami. Uczula na to, by dbać o siebie, podejmować mądre decyzje, które często maja wpływ na resztę życia. Robi to jednak w sposób delikatny, nie moralizuje a raczej przyjmuje postawę mądrej, starszej przyjaciółki, która pragnie przede wszystkim wyjaśnić i uspokoić.

Autorka „Ciało – śmiało!” często porównuje dojrzewanie do podróży pociągiem. Po drodze mijamy kolejne stacje i właśnie dzięki informacjom zawartym w książce, nie będzie to podróż w nieznane! Choć momentami będzie trudna i wyczerpująca, to jednak jak obiecuje autorka, ma ona swój kres a przy tym może być też przyjemna! Cel uświadomienia, wsparcia a przy tym mądrej edukacji przyświeca autorce, która pragnie oswoić młode dziewczyny z podróżą, która je czeka!

Naprawdę ŚMIAŁO!

Sonya Renee Taylor pozwala spojrzeć pozytywnie nie tylko na siebie ale także na innych – akceptacja, empatia są bowiem w „Ciało – śmiało! Przewodnik po dojrzewaniu” równie istotnymi tematami, które z pewnością zjednoczą młode kobiety! Książka jest doskonale dostosowana do dziewczynek w wieku 7+, pomoże, wesprze, wytłumaczy! Jedna z lepszych lektur o tematyce dojrzewania, jakie miałam okazję przeczytać! Powinna znaleźć sie koniecznie na półce KAŻDEJ dziewczyny!!!

 

Naprawdę bardzo polecam!

 

Portal edukacyjny Sonyi Renne Taylor https://thebodyisnotanapology.com/

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc