Enchantimals – kreatywne książeczki od Wydawnictwa AMEET

Enchantimals – kreatywne książeczki od Wydawnictwa AMEET

ENCHANTIMALS

Kiedy ma się w domu dwie córki, które uwielbiają zabawę lalkami, nie dziwi fakt, iż kiedy widzą kolejną zabawkę/książeczkę/artykuł odnoszący się do ich „hobby”, rzucają się na niego z krzykiem! Ochów i achów nie ma po prostu końca! Lalki Enchanimals firmy Mattel, to kolejna fascynacja dziewczyn. Nie wszystkie zabawki uważam za „potrzebne” w naszym domu 😉 Jednak laleczkom i zwierzakom Enchantimals dałam szansę, są ciekawe, odnoszą się w zabawie do dziecięcej wyobraźni i do leśnej magii…

Bohaterkami magicznej krainy są bowiem takie leśne wróżki, dziewczynki, które mają np. ogonek zwierzaka, z którym się przyjaźnią, jego uszy oraz pyszczek! Słodki duet zwykle naprawdę przyprawia, zwłaszcza dziewczynki, o zachwyt!

„W naszej krainie” i „Enchantimals. Wielkie święto”

Wydawnictwo AMEET z Łodzi proponuje dodatkowo kreatywne książeczki, które przenoszą dzieci w świat magii Enchatimals. Propozycja pt. „W naszej krainie” zawiera oczywiście uwielbiane przez dziewczynki naklejki ale także plakaty i mapę krainy Enchantimals! Jest w niej również przewodnik, dzięki któremu każdy zakochany w krainie wróżek, pozna jej każdy zakątek. Po drodze są pytania, na które można odpowiadać, przyklejać kolejne naklejki, szukać na dużych  mapach miejsc, o które pyta książeczka! Zdecydowanie rozwija się przy tym u dziecka spostrzegawczość, koncentracja, ciekawość i kreatywność! Plakaty, mapy jak i cała publikacja jest kolorowa i naprawdę wydaje się być po prostu MAGICZNA!!!

Druga propozycja, o której chciałabym napisać to „Enchantimals. Wielkie święto”. Zbliża się święto Wielkiego Rozkwitu i bohaterki czarodziejskiej krainy przygotowują maski oraz zaproszenia! Każda maska jest magiczna, to w niej i dzięki niej dziecko zaśpiewa, czy zagra na domowej perkusji niczym profesjonalista!

 

Książeczka zachęca więc do zabawy, do swobodnej ekspresji, podsuwa pomysły i daje inspiracje! Oczywiście naklejki rozbudzają wyobraźnię, można także wycinać, sklejać i tworzyć z gotowych elementów choćby wachlarz czy np. piękne zaproszenie!

Książeczki kreatywne

Zdecydowanie polecam, książeczki są bowiem pomysłowe, rozbudzają w dziecku chęć do tworzenia, kreatywność, a przy tym zdecydowanie wzbudzają pozytywne odczucia!

 

 

 

Kolorowe obrazki, naklejki, mapy, maski czyli przede wszystkim doskonałe pomysły, pełne baśniowych/magicznych słodkich postaci, pozwalają na miłe twórcze spędzenie popołudnia z dziećmi!

 

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc