„FarMagia” Magdalena Jasny; Zysk i S-ka Wydawnictwo

„FarMagia” Magdalena Jasny; Zysk i S-ka Wydawnictwo

To po prostu Magia… – FarMagia

Świat fantazji to jeden z lepszych światów, do którego mamy dostęp. I wystarczy tylko zamknąć oczy!!! Bywa, że przeraża ale też zawsze fascynuje… Często pozwala na niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju podróże, które okazują się być niesamowite, pełne tajemnic i cudownych wydarzeń… Świat kreujemy bowiem my sami! Żeby jednak mieć tę cudowną wyobraźnię, warto czytać dzieciom od najmłodszych lat! Czytać wszystko, co jest rzeczywiście warte uwagi, co niesie przesłanie!

Magdalena Jasny w swojej książce pt. „FarMagia” wydanej w Wydawnictwie Zyski S-ka zabiera nas do takiego właśnie fascynującego świata, a właściwie do dwóch światów. Jeden to taki, który znamy z naszej codzienności, drugi natomiast jest baśniowy, panują w nim nieco inne reguły… Oczywiście w książce odnajdziemy niejedno mądre przesłanie, dlatego zaznaczam, że naprawdę WARTO przeczytać „FarMagię” z dzieciaczkami… lub nawet i samemu 😉 !!!

 

Jak stać się posiadaczem smoka???

Główna bohaterka o imieniu Tereska pewnego letniego dnia trafia na jajo… Nie jest ono zwykłe, jest ogromne i kolorowe. Tereska nie słucha głosu, który próbuje ją ostrzec aby koniecznie zniszczyć znalezione cudo. W głowie kołacze jej wciąż pytanie: jak z tak pięknego jaja, mogłoby wykluć się coś niedobrego??? W takich okolicznościach na świat przychodzi smok o imieniu Terius. Właścicielem głosu, który bohaterkę namawiał do rozbicia jajka jest pewien elf… Wkrótce Tereska zostaje wybrana na Opiekunkę w FarMagii właśnie przez elfy! Dziewczynka rozpoczyna swoją misję ratowania zwierząt zamieszkujących tę magiczną krainę. Jej – powiedzmy sobie – bardzo specyficznymi „przyjaciółmi”, stają się właśnie te małe, niemal niewidzialne istoty, które panicznie obawiają się smoka… A smok… Czy smok może być w ogóle zły???

Jest to początek historii, która zabiera czytelnika we wspaniałą podróż poprzez uczucia zwierząt ale również i ludzi… Znajdziemy w niej oczywiście czarne charaktery a pewne postawy osób zdecydowanie wzbudzą w młodym czytelniku nawet i odrazę! Jednak wiara w ludzi i w świat oraz w to, że dobro rodzi dobro, emanuje z tej pięknej opowieści od samego początku. Oczywiście podczas lektury odczujemy naprawdę różne, czasem skrajne, stany. Od dreszczyku emocji po wzburzenie czy też  wręcz małą ekstazę 🙂 (zwłaszcza kiedy sami jesteśmy troskliwi i wrażliwy na piękno…)! Dlatego przygotować się warto już na początku lektury, na naprawdę niezapomnianą podróż z książką!

 

Inny, magiczny świat

Autorka Magdalena Jasny zdecydowanie potrafi od pierwszych stron zainteresować młodego czytelnika, który z wypiekami na twarzy będzie słuchał (bądź czytał) o przygodach dwójki  niesłychanie realistycznych postaci, żyjących niemal na granicy dwóch światów. W wyobrażaniu tej magicznej krainy pomogą z pewnością ilustracje samej autorki, nieco symboliczne a z pewnością pomysłowo wprowadzające czytelnika do kolejnych rozdziałów! Co więcej, dynamiczna akcja  z pewnością zachęci nas do zgłębiania lektury, a język i słownictwo, którym operuje autorka, pasuje do całości – płynny, wyważony zapewni przyjemne czytanie! A dodać trzeba, iż książka ma niemal 300 stron!

 

 

Odbiorca będzie świadkiem tego, jak zwierzęta mogą być bezbronne i jak dorośli mogą być okrutni dla tych, których kochają… Będzie tutaj i poważnie i wesoło, można więc śmiało wyciągnąć chusteczki, płakać i śmiać się na przemian! Nic również nie będzie tak do końca oczywiste, wszystko jednak zdecydowanie nas pochłonie!  Magiczne istoty od chimer po pegazy, czy wielkie ptaki – jedne mitologiczne, inne zupełnie nieznane, zapewne wymyślone przez autorkę, potrzebujące pomocy, zafascynują nie tylko Opiekunkę i jej przyjaciela ale również samego czytelnika.

Książka pokaże czym jest zaufanie, jak świat może być jednocześnie wspaniały i okrutny i mimo tych przeciwieństw, wciąż pełen miłości… „FarMagia” Magdaleny Jasny zdecydowanie ma w sobie tę magię – FarMagię!

Dodać muszę, że przygoda Tereski i Jonatana będzie miała jednak i ciąg dalszy, z czego przeogromnie się cieszymy!!!!

 

Bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc