„Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat” K. Halligan; AMEET

„Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat” K. Halligan; AMEET

Każdy ma jakąś historię

Tym co nas inspiruje, co pozwala często, aby wciąż próbować, nie poddawać się, dążyć do celu i nie odpuszczać są PRZYKŁADY ZACHOWAŃ, które w efekcie w pewnym sensie zwieńczone zostały sukcesem! Wsparcie i motywacja, to równie istotne elementy w życiu każdego człowieka! Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, iż współcześnie bardzo ważne jest, żeby od najmłodszych lat wpajać dzieciom pozytywne wzorce. Wiemy, że warto kibicować im w każdej sferze ich życia – każdej, która przynosi im radość i szczęście! A mądra, wyważona lektura niemal zawsze pomaga w wychowywaniu dzieci i w spełnianiu marzeń!

„Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat”

Obecnie coraz częściej mówi się o dziewczynkach i kobietach, które dziś mogą co prawda dużo więcej niż przed laty, jednak wciąż nieco mniej niż płeć przeciwna… I niekoniecznie mowa tu tylko o feminizmie, raczej o tym, że jeśli się chce to się powinno móc, bez względu na to, czy jest się chłopcem czy dziewczynką. „Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat” napisana przez Kartherine Halligan, zilustrowana przez Sarah Walsh a wydana w Wydawnictwie dla dzieci i młodzieży AMEET, to lektura, która nie tylko podejmuje wyżej wymienione kwestie ale przede wszystkim ukazuje akty często wręcz heroiczne, dokonane przez całkiem zwykłe dziewczyny i kobiety! Książka jest niesamowicie inspirująca! Skierowana do młodego czytelnika, zarówno do chłopca jak i dziewczynki, propaguje właśnie te pozytywne wzorce zachowań, które zmotywują czytelnika i czytelniczkę, by spełniali oni również własne marzenia. Opowieści o płci pięknej (i równie mądrej co pięknej 😉 ), stają się więc nie tylko przykładem ale i prawdziwą historią kobiet, które znalazły w sobie siłę i odwagę! Te cechy drzemią w każdym, wystarczy wydobyć je i zmieniać świat na lepsze. A jak szukać odpowiedniej drogi? Właśnie wzorując się na postaciach kobiecych z  książki pt. „Jej historia…”.

 

50 postaci kobiecych

Teksty tej niezwykłej lektury odnoszące się do kolejno 50 kobiet i dziewczyn, przeplatane są wspaniałymi ilustracjami. Skupiają się na biograficznych szczegółach, ale także na istotnych zmianach, które bohaterki książki dokonały zarówno we własnym, jak i w innych ludzi, życiu! Chronologicznie najstarszą kobietą, której historię zgłębimy jest Hatszepust, faraon vel faraonka starożytnego Egiptu. Najbardziej współczesną postacią jest natomiast Malala Yousafzai, która urodziła się w 1997 roku i pochodzi z Pakistanu. Cóż łączy te dwie, żyjące w tak odległych od siebie czasach, kobiety??? Otóż właśnie ich waleczność, to że swoją postawą dawały przykład i zmieniały świat sobie współczesny! Wiara we własne siły, chęć zmiany zastałej rzeczywistości na lepsze, odwaga i bycie konsekwentną w swoich działaniach, to tylko kilka cech, które posiada chyba każda kobieta, którą opisuje autorka książki.

 

Dziewczyny i kobiety z lektury Katherine Halligan, to postacie z całego świata. Wśród nich znajdziemy Marię Curie, która jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Nobla, ale również Cesarzową Wu Zetian, Katherine Johnson – matematyczkę i fizyczkę, Emmeline Pankhurst – sufrażystkę, Sacajawea’e – indiańską przewodniczkę i wiele innych kobiet o różnych  zainteresowaniach i celach, wspólnym jednak marzeniu zmiany świata na lepszy!

Wszyscy się zgodzimy, iż wojowniczki, marzycielki, artystki, filozofki, wizjonerki – takie osobowości znajdziemy na całym  świecie, dziś także i w książkach! Bez względu na miejsce i czas, w którym przyszły na świat, będą dla nas często wzorem do naśladowania!

Co łączy???

Kobiety łączy wiele, wystarczy być po prostu uważnym, żeby dostrzec te wszelkie cechy wspólne! Małe rzeczy również mają znaczenie, bo ich suma bywa przecież imponująca! Razem kobiety stanowią siłę! Powinny mówić głośno o swoich marzeniach i celach! W zasadzie mówią o tym od lat, choć nie zawsze inni pragną te głosy usłyszeć! Warto więc zaznaczyć, iż oprócz biografii czy też krótkich ale bardzo wyczerpujących podsumowań kobiecych dokonań w książce „„Jej historia. 50 kobiet i dziewczyn, które zadziwiły świat”, znajdziemy także ważne cytaty. Złote myśli będą drogowskazami dla młodych czytelników. Pozwolą na chwilę refleksji nad trudnymi często kwestiami, obudzą wrażliwość i będą wzorem do naśladowania!

 

Książka doskonała na Dzień Kobiet 🙂

AMEET

 

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc