Seria „Horse Club” Emma Walden; AMEET

Seria „Horse Club” Emma Walden; AMEET

Czytamy serię „Horse Club”!!!

Dzieciństwo naszych pociech ma słodki smak, zwłaszcza kiedy czujemy tę szczerą radość ze wspólnie spędzonych chwil. Do sielanki bywa oczywiście czasem daleko, ale wszelkie przyjemności, w odpowiednich dawkach, są równie ważne. Czytanie jest świetnym sposobem na wyciszenie się po dniu pełnym wrażeń. Książka skierowana do dzieci, pod warunkiem, iż jest mądra i ciekawa, wprawia w dobry nastrój każdego. I nie trzeba dwa razy pytać: Czy czytamy??? Odpowiedź zawsze jest szybka i bardzo konkretna – TAK!

Seria książek „Horse Club” Emmy Walden wydana przez Wydawnictwo AMEET skierowana jest do młodych czytelników, a raczej czytelniczek, które uwielbiają konie i przygody! Bohaterkami całej serii są przyjaciółki: Hannah, Lisa, Sofia oraz Sarah a także konie – Cayenne, Storm, Blossom i Mystery a do tego cała masa innych zwierzaków i postaci, które przyjaźnią się z dziewczynami. Jest także „specyficzna” Tori, która nie budzi sympatii czytelnika oraz jej ojciec – Pan Michaels… Ale pozory czasem mylą…

Perypetie dziewczyn z pewnością skradną dziecięce serca!

Seria Horse Club

Do tej pory ukazało się 5 części z przygodami Horse Club:

  1. „Wielki sekret”
  2. „Niezwykła więź”
  3. „Turniej marzeń”
  4. „Wspaniały dzień”
  5. „Prawdziwa pasja”

Jak się okazuje, iż książki to nie wszystko. Oczywiście warto zacząć właśnie od nich! Jeśli młody czytelnik jednak naprawdę zaprzyjaźni się z dziewczynami z Horse Club, może skorzystać także z figurek – zabawek, które przygotowała firma Schleich – koników, zwierzaków, pojazdów, bohaterów książki oraz przeróżnych akcesoriów związanych z tematem! Na dobry początek sądzę jednak, że wystarczą książki Wydawnictwa AMEET i wspaniała wyobraźnia naszych dzieci!

Czytanie można rozpocząć od dowolnej pozycji, w każdej książeczce jest bowiem na końcu skrót wydarzeń z części pierwszej – Skąd się wziął Horse Club, a także słowniczek przydatny niedoświadczonym miłośnikom koni! Jeśli jednak jest możliwość, to najpierw sięgamy po:

„Wielki sekret”

„Wielki sekret” to pierwsza część przygód dziewczyn, które łączy wielka miłość do koni i szczera przyjaźń. Przygoda rozpoczyna się wraz ze znalezieniem sekretnej skrzynki w stajni w Lakeside. Dziewczyny wyciągają z niej mapę pobliskiego lasu Perpetree pełną tajemniczych miejsc zaznaczonych znakiem X, flagę, oraz stare fotografie… Zagadek do rozwiązania jest kilka i wkrótce dziewczęta odkrywają jedną z nich. Stary wóz, który po odnowieniu staje się miejscem spotkań Horse Clubu schowany pomiędzy drzewami, zachwyca od samego początku. Jest pierwszym „skarbem” odkrytym przez nowo zawiązany Horse Club! Szybki remont wspólnymi siłami łączy dziewczyny i pozwala na wspólne spędzanie czasu z końmi na łonie natury. W międzyczasie Hannah, Sarah, Lisa i Sofia dosłownie  ratują  las Perpetree przed zniszczeniem. Pan Michaels, ojciec koleżanki o imieniu Tori, chce go sprzedać nie będąc nawet jego właścicielem! Odważne dziewczyny potrafią jednak wszystko!!! Do boju Horse Club!!!

Wielki sekret

 

„Niezwykła więź”

Kolejna publikacja pt. „Niezwykła więź” skupia się na poszukiwaniach zaznaczonych na mapie miejsc i wciąga młodych czytelników coraz bardziej. Tym razem odnalezienie kotki, która prawdopodobnie okociła się i pewnie potrzebuje pomocy angażuje także wielu przyjaciół Horse Club. Niezwykła więź między zwierzętami zdecydowanie pomaga i można liczyć na happy end! Kotka ukryła się w kawiarni często odwiedzanej przez dziewczęta, ma jednak wielkie kłopoty… Odpowiedzialne zachowanie Sahra wręcz ratuje życie jej i kociaka! Mystery, czyli koń zaprzyjaźniony z kicią wyczuwa niepokój Vanili i prowadzi swoją właścicielką do miejsca, w którym ta się ukryła! Ale jak dostać się do środka, kiedy drzwi są zamknięte? Horse Club potrafi wszystko!!! Mapa okazuje się po raz kolejny bardzo przydatna!

Niezwykła więź

 

„Turniej marzeń”

Jak zrezygnować z marzenia o wygranej, kiedy naprawdę chce się zwyciężyć? Tym razem Lisa musi zatroszczyć się o swego konia Storma, który kuleje… Dodatkowo dziewczyny muszą dowiedzieć się kto stoi za niemiłym „żartem” podmieniania treningów Lisy przed ważnym turniejem. Horse Club to mądre i solidarne dziewczyny, które w imię przyjaźni, potrafią się poświęcać i wspierać nawzajem! Nawet podziemny tunel nie wzbudza strachu tylko chęć działania… A Tori… Czy Tori można zaufać??? Turniej niesie nie tylko stres, ale również wielkie nadzieje, a jednak w gruncie rzeczy najważniejsza jest dobra zabawa i wiara w drugiego człowieka. Czy córka pana Michaelsa zasługuje na kolejną szansę, nawet jeśli jej przeprosiny są nieco zbyt „oryginalne”??? Wiara w siebie i w drugiego człowieka jednak czyni cuda! Go Lisa!!!

Turniej marzeń

 

„Wspaniały dzień”

Wielkimi krokami zbliża się Gala charytatywnego wydarzenia w Lakeside, z którego zebrane fundusze będą mogły wesprzeć schronisko przyjaciela dziewczyn z Horse Club, pana Aruna Shah! Dziewczyny szykują się więc na swój występ z radością i dobrze wiedzą w jakim celu wystąpią! Pomoc potrzebującym zwierzakom to ich główny kierunek działań! Kostiumy szykuje przyjaciółka – projektantka i właścicielka konia Blossom – Anna a niespodzianki przewidziane są dla wszystkich! Choć plany się nieco pokrzyżują, to jednak z każdego kłopotu jest zawsze jakieś wyjście, oczywiście jeśli działa się wspólnie! Ta pozycja jest pełna zwrotów akcji! Klacz Midnight uratowana przez pana Shah również okaże się niezwykle istotna i nauczy dziewczynki także i pokory. Wspólne działanie zjednoczy nawet  Tori, która weźmie udział w finale wraz z Clubem!!! Tym, co się naprawdę liczy, to wspólny cel!

Wspaniały dzień

 

„Prawdziwa pasja”  

„Prawdziwa pasja”, to ostatnia do tej pory, już piąta część, opowiadająca o przygodach prawdziwych przyjaciółek z Horse Club! Jest ona najbardziej emocjonująca! Marzenia, to one są tematem przewodnim tej opowieści! Emily, siostra Toma właściciela kawiarni, do której często zaglądają dziewczyny, postanawia zrealizować swoje marzenia. Otwiera salon piękności dla koni. Niegrzeczna Tori postanawia jej w tym przeszkodzić i korzysta z pozycji swojego ojca, który jest bardzo wpływowy acz często nieuczciwy! Tori nie chce też słuchać koleżanek, które zwracają jej uwagę, iż z jej koniem Princess dzieje się coś niedobrego… Zachowanie dziewczyny jest jednak wynikiem paniki i Tori wkrótce daje się przekonać rozsądnym koleżankom. Horse Club szybko prowadzi konia do stajni w Lakeside, do mamy Hannah, czyli  Pani Kramer – weterynarza! Czy dziewczyny zdążą pomóc biednej Princess??? A marzenia Emily czy one również zostaną spełnione??? Hannah w przyszłości chce leczyć zwierzęta, czy dobrze spisze się podczas misji ratunkowej???

Prawdziwa pasja

 

Przesłanie serii

Wszystkie części niezwykłej serii Horse Club niosą naprawdę moc mądrych i głębokich refleksji! Przecież warto żyć w zgodzie i w przyjaźni, wzajemne się wspierać, nigdy się nie poddawać! Akceptować siebie i innych, dawać drugą szansę, rozwiązywać problemy pokojowo, mieć szacunek dla tych starszych i młodszych, wspólnie działać, by osiągnąć cel! Pozytywne nastawienie, wstrzymywanie się od zbyt szybkiej, często wtedy krzywdzącej oceny – to liczne przesłania, które niesie ze sobą cała seria wydana przez AMEET.

 

 

Bardzo polecam wraz z córkami, zaczytanymi i zachwyconymi historiami przyjaciółek z Horse Club!!!

 

Joanna Kietlinska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc