Nauka?! -„Elementarz” i „Ćwiczenia” – „Przygoda z czytaniem, Disney uczy”; AMEET

Nauka?! -„Elementarz” i „Ćwiczenia” – „Przygoda z czytaniem, Disney uczy”; AMEET

Przyjemna nauka!

Kiedy uczymy się pisać, wydaje nam się to niezmiernie trudne. Jednak po jakimś czasie rączka sama prowadzi dziecko i literki nabierają kształtów 🙂 Wychodzą różne bazgrołki albo wspaniałe zawijasy, a niektórzy piszą jak przysłowiowa „kura pazurem” przez całe życie. Jednak umiejętność czytania i pisania z pewnością każde dziecko napawa dumą! Czasy kiedy sami byliśmy dziećmi i staraliśmy się „przedrzeć” mimo wszystko 😉 przez te cudowne wtedy dla nas „Elementarze” Mariana Falskiego już niby minęły, choć wciąż z sentymentem patrzymy na okładki starych podręczników! Nasze dzieci póki co, nie rozumieją tych ochów i achów, bo przecież: „co z tego, że Ala ma kota!!! 😉 Całkiem zwykły ten kot przecież!!!”. My jednak doskonale rozumiemy siebie nawzajem, to bowiem tęsknota za dzieciństwem głęboko gdzieś w nas tkwi i wybucha, kiedy otwieramy nasz stary Elementarz!

Disney uczy!

Dziś wszystko jest inne, niż „za naszych starych, dobrych czasów”, bajki również się zmieniły. Dlatego także i propozycje lektur, które pomogą naszym dzieciom wkroczyć w świat literek, również poddawane są zmianom. Wydawnictwo AMEET proponuje doskonały „Elementarz – Przygoda z czytaniem; Disney uczy”, który myślę, że dotrze do niejednego malca, chcącego poznać tę trudną sztukę!

 

Sekret tkwi bowiem w postaciach, które wraz z maluchem, będą zgłębiać naukę czytania i pisania. Bohaterowie Disneya, tacy jak choćby: Kopciuszek, Roszpunka, Zygzak, Arlo, Bąbel, Elsa, Jasmina, Vaiana czy Merida Waleczna jestem pewna, zachęcą przedszkolaka czy zerówkowicza do pierwszych i śmiałych prób!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie jest łatwiej dotrzymać kroku znanym z książeczek i bajek animowanych bohaterom, których przecież świetnie znamy i wręcz kochamy??? Jakże przyjemnie jest wraz z nimi poznawać magię, do tej pory dziecku jeszcze niedostępną! Czytanie najpierw prostych fraz a następnie coraz bardziej skomplikowanych zdań, z pewnością okaże się łatwiejsze z kolorowymi ilustracjami, które wypełniają po brzegi Elementarz – Disney UCZY – Wydawnictwa AMEET!

Żeby wypróbować już zdobytą wiedzę, warto również sięgnąć po Elementarz – ćwiczenia! Z pewnością wyklejanie ale również pierwsze próby ćwiczenia literek, sprawią maluchom dużo frajdy.

Idealna propozycja dla naszych dzieci!

Bardzo przemyślana propozycja, naprawdę wychodząca na przeciw naszym dzieciom! Nie każdy przecież od razu nauczył się czytać, niektórzy potrzebują nieco więcej zachęty, z różnych względów! Bywa, że po prostu treść nie jest ciekawa dla naszej pociechy, ilustracje nie do końca przekonują, ale właśnie z Disneyem zwykle wszystko okazuje się łatwiejsze! Do takiego wniosku doszło Wydawnictwo AMEET i myślę, szczerze i z doświadczenia własnego, iż naprawdę pomysł zasługuje na dużą uwagę! Wystarczy przecież sprawdzić działanie Elementarza na dziecku, które lubi bajki i książeczki Disneya! Nauka będzie łatwiejsza i dużo przyjemniejsza!!! To mogę sama nawet zagwarantować!

 

Tutaj znajdziecie Elementarz a tutaj Ćwiczenia!

 

Naprawdę bardzo polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc