LEGO STAR WARS „Złoczyńcy w opałach” i „Kłopoty z droidami”; Wydawnictwo AMEET

LEGO STAR WARS „Złoczyńcy w opałach” i „Kłopoty z droidami”; Wydawnictwo AMEET

LEGO STAR WARS

A long time ago in a galaxy far, far away…

Star Wars – nikomu nie trzeba zasadniczo opowiadać ze szczegółami o tym niezwykłym fenomenie! Tęsknota za tym co odległe, niezbadane, co tkwi w umysłach wielu marzących o podbojach kosmosu osób, znalazło już dawno miejsce w główkach także najmłodszych! Filmy pełnometrażowe, ale również animowane niezwykle popularne wśród młodych fanów, z pewnością niosą ze sobą ogrom emocji! Jeśli są filmy, oczywiście są i książki! O książkach właśnie z serii LEGO STAR WARS będzie więc mowa! Pierwsza zatytułowana „Kłopoty z droidami” zawiera dwa opowiadania „Pomocna dłoń C-3PO” oraz „Misja: Szalony droid”, druga „Złoczyńcy w opałach” mieści w sobie opowiadanie pt. „Darth Vader kontra Rebelianci” oraz „Przechytrzyć Craballę”!!! Dla fanów wszystko jest już w tej chwili jasne!!! Oczywiście ilustracje przedstawiają Lego bohaterów, a historie z pewnością zainspirują dzieciaki do pracy nad odtworzeniem historii, które właśnie przeczytały. Przydadzą się więc kolekcje klocków Lego Star Wars, które niejeden wielbiciel Gwiezdnych Wojen ma w swoim pokoju! Pole do popisu jest ogromne, czeka na nich bowiem cała seria książek opowiadająca o bohaterach Gwiezdnych Wojen! A wszystko to proponuje nam wydawnictwo dla dzieci i młodzieży AMEET!

„Kłopoty z droidami” oraz „Złoczyńcy w opałach”

„Kłopoty z droidami” zawiera dwa opowiadania, których tematyka będzie bliska każdemu wielbicielowi obcych galaktyk!!! Z pewnością spodobają się one młodym czytelnikom, gdyż jest w nich wartka akcja, ale i humor tak specyficzny dla Gwiezdnych Wojen!

Pomocna dłoń C-3PO” – jak dobrze mieć przyjaciół, którzy uratują cię  w razie kłopotów!

C-3PO chce uruchomić Sokoła czyli wiekowy statek kosmiczny. Robi to wraz z gapowatym BB-8, droidem znanym chyba każdemu! Temu ostatniemu niekoniecznie zawsze wszystko się udaje! Do tego C-3PO zadarł już z komputerem w Sokole… Będzie to więc ciekawy dzień dla droidów!!! Na szczęście mają oni w pogotowie wiernych przyjaciół: Reya i Chewbbace!

Skoro tytuł z okładki brzmi: „Kłopoty z droidami” to kolejne opowiadanie pt. „Misja szalony droid” okaże się równie ciekawa i momentami humorystyczna, a jednym z bohaterów będzie oczywiście Roger!!! Tym razem akcja rozgrywa się na pokładzie Gwiezdnego Sępa. Pomiędzy Kordi, Zenderem i Rowanem następuje mała różnica zdań i ostatecznie Rowan wraz z małą pomocą droida Rogera zamyka dwójkę rodzeństwa w ładowni! Dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty!!! Jakie? Trzeba koniecznie przeczytać te dwa nowe opowiadania, aby się przekonać!!!

Kolejna propozycja z serii LEGO STAR WARS, to wspomniana książeczka pt. „Złoczyńcy w opałach”.

„Darth Vader kontra Rebelianci” to historia prawdziwej walki dobra ze złem 😉 – starcie na śnieżki Lorda Vadera z Lukiem! Rebelianci zostają zaatakowani przez Mroczne Siły, nawet Luke wydaje się być na przegranej pozycji! A jednak Młody Skywalker ma przyjaciół, którzy zawsze są gotowi do pomocy! Jest to naprawdę humorystyczna historia, która rozbawi młodego fana i na pewno go nie wystraszy!

„Przechytrzyć Craballę” – Pięść Rankora, czyli statek słynnego Graballi, zbliża się do Gwiezdnego Sępa, którego załoga zbiera złom! Niebezpieczni najeźdźcy szukają kryształów kyber i atakują Kordiego, Zendera i Rowana. Okazuje się jednak, że sprytny Zander wykorzystał projektor holograficzny i jeden całkiem niegroźny teraz droid Roger, nagle wydaje się być bardzo niebezpieczną armią!

Po prostu czytamy!

Adrenalina będzie krążyć we krwi młodego czytelnika, to na pewno, uwolni się też trochę endorfin, bo usłyszymy także śmiech! 😉

Muszę przyznać, że niekoniecznie byłam przekonana co do książek Lego Star Wars ale, jak się okazało, nawet córka stwierdziła, że naprawdę są „całkiem niezłe”, a z ust nieco wybrednej młodej czytelniczki, to oczywiście komplement. Myślę, że ważnym elementem jest właśnie dowcip, który towarzyszy opowieściom! Dlatego dobrze się je czyta, tekst uzupełniają ilustracje klockowych bohaterów, zabawa więc po lekturze gwarantowana, jeśli tylko w zasięgu mamy klocki lego!!!

A TUTAJ propozycja AMEET!

 

Polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc