Na dobranoc – „Żona bankiera” C. Alger; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Na dobranoc – „Żona bankiera” C. Alger; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Niebezpieczny raj

Co robi kobieta, która traci swojego męża w katastrofie lotniczej…

Matthew jest… a raczej był bankierem, oddanym swojej pracy. Dyskretny, solidny, konkretny i zawsze godny zaufania. Ginie jednak w sytuacji, która dla jego żony jest zupełnie niezrozumiała! Przecież słowem nie wspomniał o wylocie do Londynu, a tym bardziej o powrocie z niego! Czy całe życie Annabel – „żony bankiera” – było kłamstwem???

Thriller, którego autorką jest Christina Alger, wydany przez Wydawnictwo Zysk i S-ka przenosi czytelnika do Genewy – światka, w którym pieniądz rządzi ludźmi i ich decyzjami. Bankowe konta w Swiss United skrywają potężne kwoty należące do osób, które skierowały je tam z pomocą pośredników finansowych w sposób nielegalny!  Raj podatkowy kusi, im więcej posiadasz, tym bardziej chcesz ukryć swoje pieniądze i uniknąć płacenia podatków… Klientem nie jest przeciętny człowiek, ale terrorysta, mafioso, a być może nawet i kandydat na prezydenta…

Thriller sensacyjny

Trzymająca w napięciu lektura początkowo wydaje się całkiem przewidywalna, jej rozwój jednak zaskakuje, ponieważ do gry wchodzą kolejni bohaterowie. To oni sprawiają, że pojedyncze sytuacje nabierają już w całości konkretnego kształtu. Śledztwo dziennikarzy staje się coraz bardziej niebezpieczne i zbiera swoje żniwo w postaci kolejnych ofiar. Skąd wypłynęły dane, kto jest „mózgiem” całej operacji??? Bohaterów jest wielu, antybohaterów również. Komu zaufać, czy grać nadal naiwną? Annabel jest nie tylko piękna ale i inteligentna, mimo swej ogromnej straty zaczyna wkrótce myśleć racjonalnie. Odkrywa pewne wcześniej niezauważalne szczegóły, zaczyna rozmawiać, pytać, podejrzewać, sprawdzać… Świat, w którym wciąż żyje jest jednak bardzo niebezpieczny. Kto jest prawdziwym przyjacielem, a kto wrogiem? Równolegle  w śledztwo dotyczące Swiss United angażuje się inna kobieta – Marina, dziennikarka – polityka i miłość w natarciu zupełnie odmienią jej życie, a cały łańcuch wydarzeń uruchomi straszliwą  machinę, potrafiącą zniszczyć całe życie…

Adrenalina

Pełen napięcia thriller sensacyjny, który naprawdę wymaga od czytelnika czujności, szybkiego kojarzenia faktów, wyciągania wniosków i choć osobiście zakończenie powieści nieco mnie rozczarowało, to jednak adrenalina burzyła krew podczas zgłębiania lektury!

Polecam miłośnikom thrillerów oraz seriali takich, jak choćby „House of card”, z pewnością odnajdą tutaj podobny klimat!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc