Proszę wsiadać, drzwi zamykać – Kolejowy szlak. Głęboki błękit; FoxGames

Proszę wsiadać, drzwi zamykać – Kolejowy szlak. Głęboki błękit; FoxGames

Gry rodzinne

Gry rodzinne są doskonałe zarówno wiosną, latem, jesienią, jak i zimą! Jednoczą, pozwalają razem spędzić czas, przyzwyczajają młodsze dzieci do porażki i do radości z wygrywanej oczywiście ;). Do tego uczą logicznego myślenia, przewidywania, skupienia i koncentracji! A przede wszystkim pokazują, że można wspólnie spędzać czas i bawić się znakomicie we własnym towarzystwie. Każdy ma jeden cel, chce wygrać lub… dobrze się bawić!!! Warto sięgać po dobre gry, które urozmaicą rodzinny wieczór i wprowadzą w nasze życie nieco więcej przyjemności i radości ! Na rynku mamy mnóstwo propozycji gier dla różnych grup wiekowych,  a jedną z nich jest propozycja znanej i lubianej firmy FoxGames!

FoxGames

FoxGames wydaje gry planszowe od 2013 roku, skierowane są one do różnych wiekowo odbiorców. Wśród nich znaleźć możemy więc gry dla najmłodszych, starszych ale także gry rodzinne, które od jakiegoś czasu „wróciły do łask” i przeżywają swój renesans. Jedną z ostatnio dodanych przez FoxGames nowości jest gra pt. „Kolejowy szlak. Głęboki błękit” wymyślona i zaprojektowana przez Hjalmara Hacha i Loreza Silvę.

Gra składa się z niedużego, wygodnego pudełka zamykanego na magnes, w którym znajdują się wszystkie elementy potrzebne do rozgrywki! A są to: zmazywalne pisaki (dla sześciu graczy), osiem żłobionych kości oraz sześć plansz do projektowania tras. Zdecydowanie gra zmieści się w każdym plecaku, a dzięki tematyce, doskonale będzie się spisywać na wakacjach z dzieciakami ale i w gronie przyjaciół! W deszczowe dni zapewni odpowiednią dawkę bezpiecznej, choć emocjonującej przygody i pozwoli na to, by miło wspólnie spędzić czas, mimo niesprzyjającej pogody… Może wkrótce okazać się jednak, że niekoniecznie musi padać, żeby zagrać w „Kolejowy szlak. Głęboki błękit”…

Na czym polega gra?

Gra polega na zebraniu jak największej liczby punktów. Punkty otrzymuje się natomiast za łączenie ze sobą wyjść, które tworzy się podczas rysowania tras. Im więcej wyjść połączy się we wspólną sieć, tym lepiej. Dodatkowo można otrzymać punkty ekstra za najdłuższą linię kolejową, najdłuższą autostradę oraz za wypełnienie centralnych pól na własnej planszy. Rozgrywka trwa 7 rund (około 30 minut), jeśli gramy w wersję podstawową, natomiast używając dodatkowo niebieskich czy też błękitnych kostek możemy ją rozszerzać. Dodatkowo, jeśli posiadamy także grę z tej samej serii, a mianowicie „Kolejowy szlak. Płomienna czerwień” możemy je połączyć i zagrać nawet w dwanaście osób!!! Ale możemy zagrać też… w pojedynkę!!! 🙂

Wersja podstawowa i z rozszerzeniem

Wprowadzenie dodatkowych kostek urozmaici zabawę. Pozwoli dorysowywać np. rzeki i jeziora, dzięki czemu może być ciekawsza, do tego zdobywamy też dzięki temu więcej punktów, urozmaicamy rozgrywkę. Najlepiej jednak rozpocząć, zwłaszcza kiedy gra się z młodszymi dziećmi (sugerowany wiek to 8 plus), od wersji podstawowej. Warto skorzystać z instrukcji, która napisana została w przystępny sposób lub obejrzeć filmik o tym, jakie są reguły gry.

Jestem pewna, że gra spodoba się tym mniej i tym bardziej wybrednym. Jej plus to wielkość, ponieważ zmieści się, jak wspomniałam, w plecaku czy w bagażu podręcznym. Zainteresuje zarówno młodszych, jak i starszych i z pewnością sprawi, że zechcemy ją z czasem rozszerzyć . Proste, jasne reguły, nie będą sprawiać trudności, wystarczy chwila skupienia i zostaną one szybko opanowane i przyswojone. Potrzebujemy więc chwili wolnego czasu, towarzystwa i można rozpocząć  budowę własnego traktu kolejowego!!!

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! ODJAZD!!!

 

Polecam

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc