Komiks „Smerfy i księga odpowiedzi”; Wydawnictwo EGMONT

Komiks „Smerfy i księga odpowiedzi”; Wydawnictwo EGMONT

Książka jest dobra na wszystko

Czasem zachęcenie dziecka do przeczytania książka bywa trudną sztuką! Telefony, tablety, komputery a w nich propozycje, które nie wymagają wielkiego wysiłku, wygrywają z tradycyjną książką! Jak więc zachęcić dziecko (które poznało już smak wirtualnego świata i w żaden sposób nie chce sięgnąć po lekturę) dało jej jednak szansę? Bywa, że gorączkowo szukamy możliwości, aby przekonać syna czy córkę do czegoś więcej niż tylko „wgapiania” się w ekran komputera, telefonu, czy tabletu??? Publikacją, która może być naprawdę świetną propozycją jest po prostu KOMIKS!

Komiks to przecież obraz i tekst! Z pewnością, zarówno dla młodszych jak i dla starszych, którzy zapadli na chwilową amnezję (w tym wypadku jej efektem jest zapominanie do czego służy książka) komiks będzie alternatywą, pierwszym krokiem ratującym beznadziejną sytuację!

SMERFY

Na rynku wydawniczym pojawiają się komiksy skierowane do szerokiej grupy odbiorców. Smerfy jednak zdecydowanie swoich najwierniejszych fanów mają wśród tych najmłodszych… Nie da się jednak ukryć, że również my, rodzice pamiętamy doskonale te niezwykle pouczające dobranocki. Uwielbiane przez rzesze dzieci, mimo wielu nowych postaci przez lata pojawiających się w świecie filmów animowanych, Smerfy zapracowały sobie na miano wieczorynki wszechczasów!

„Smerfy i księga odpowiedzi”, to propozycja od Wydawnictwa Egmont. Cała seria zatytułowana „Przygody smerfów” to perypetie niebieskich ludzików, na czele których stoi Papa Smerf! „Smerfy i księga odpowiedzi” to tom 26, więc jeśli przypadnie do gustu dzieciom, to nie będzie problemu z kontynuacją!

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Któż nie chciałby znać odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania świata???!!!

W domu Papy Smerfa znajduje się księga, która może na wszystkie wątpliwości i pytania odpowiedzieć! Kiedy Papa wylatuje na swoim bocianie z Wioski Smerfów, Ważniak postanawia posprzątać w jego gabinecie! Natrafia na księgę i od tej pory wszyscy mieszkańcy przychodzą z licznymi zapytaniami do czarodziejskiej Księgi Odpowiedzi. Smerf w okularach ma jednak ambicje być wyjątkowym, dlatego wykorzystując swój spryt, zostaje „strażnikiem księgi”. Od tego momentu ma kontrolę nie tylko nad księgą ale również nad smerfami, które wciąż pragną odpowiedzi na zadawane pytania i  nieco bezmyślnie wykonują polecania księgi oraz… Ważniaka! Nikt jednak nie uprzedził Smerfów, że odpowiedzi księgi mogą doprowadzić także do przykrych konsekwencji! Papa Smerf jednak pewnego dnia powróci…+

SERIA KOMIKSÓW

Wydawnictwo dla dzieci EGMONT proponuje małym (i także tym starszym) serię komiksów, które nie tylko zapewnią rozrywkę ale także skłonią młodego czytelnika do refleksji nad światem, nie tylko tym smerfowym… Przemyślana historia, opatrzona odpowiednimi ilustracjami, do tego pełna ciekawych, nieco wyostrzonych charakterystycznych postaci, skradnie serca naszych dzieci. Smerfy – zeszyt komiksowy formatu A3, to naprawdę ciekawa propozycja, zwłaszcza jeśli chce się z dzieckiem podzielić momentami szczęścia z własnego dzieciństwa. Czy nie słodko jest bowiem usiąść na kanapie i wspólnie poczytać i pooglądać historie niebieskich ludzików, które nie tylko bawią ale również uczą?!

Twórcy

Co ważne, ilustracje przedstawiają niebieskie ludziki, dokładnie takie same, jak w serialu animowanym! Zostały one stworzone przez belgijskiego rysownika, tworzącego pod pseudonimem Peyo – Pierre’a Culliforda. „Smerfy i księga odpowiedzi” jest dziełem Pascalla Garraya, który jest rysownikiem, natomiast scenariusz napisał Alain Jost oraz syn Pierre’a Culliforda – Thierry Culliford. Egmont wprowadza natomiast na polski rynek wydawniczy wybrane tytuły, które z pewnością rozśmieszą, ale i skłonią do przemyśleń! A od komiksu może rzeczywiście łatwiej będzie można sięgnąć po kolejną lekturę? Może tym razem nawet i bez ilustracji?!

 

Polecam

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc