Przyroda i zwierzęta – Propozycje Wydawnictwa AMEET

Przyroda i zwierzęta – Propozycje Wydawnictwa AMEET

Książka I Natura 

Świat dzikich zwierząt jest dla dzieci fascynujący!!! Każdy wypad do ZOO to wydarzenie, które zapada na długo w pamięci małego dziecka! Może ono przecież zobaczyć te wszystkie stworzenia znane z bajek, książek czy filmów na własne oczy! Takiej wędrowce po ZOO ale również przygodzie z książką, towarzyszy całe mnóstwo pytań!!! Warto  wspólnie z dzieckiem poznawać świat i dzielić te niezapomniane chwile.  Zgłębiać  tajemnice natury czy to bezpośrednio poznając zwierzaki i dzikie stworzenia, czy właśnie wraz książką podróżować po świecie, korzystając z bujnej wyobraźni, to zawsze frajda dla każdego! Ten okres, kiedy dziecko pyta, chłonie otaczającą rzeczywistość i pokazuje swoją radość bardzo spontanicznie, jest niezapomniany dla każdego rodzica!

„Wild Life, Śladami dzikich zwierząt”

Wydawnictwo AMEET razem ze Schleich do małych rączek oddało bardzo ciekawą publikację, w której znaleźć można wiele interesujących informacji o zwierzętach właśnie! W bogato ilustrowanym zeszycie zawarte są „Fakty, labirynty, ciekawostki” a sama publikacja nosi tytuł „Wild Life, Śladami dzikich zwierząt”.

 

Książka/zeszyt skierowana jest do dziecka mniej więcej 5 letniego, ale korzystać z niej może także i młodszy, gotowy na przygodę czytelnik! Zachęca do podróży dookoła świata! Dzięki wspólnemu zgłębianiu lektury, młody człowiek dowie się, jak żyją wybrane gatunki dzikich zwierząt. Przy okazji może odwiedzić różne kontynenty ale i np. Ocean Spokojny. Poczyta również o zwyczajach zwierzaków i stworzeń, zamieszkujących nawet najdalsze rejony świata!

Z pewnością znajdzie okazję na zabawę, jego zadaniem będzie bowiem przeprowadzić zwierzaki przez  labirynt!!! Mała główka będzie miała nad czym myśleć i kolekcjonować kolejne ciekawostki z życia zwierząt!

Disney UCZY „Oceany. Książka odkrywcy”

Jeśli mały czytelnik zainteresuje się nieco bardziej zamieszkującymi Oceany stworzeniami, może sięgnąć po kolejną porcję pięknych książek AMEET. Seria  Disney UCZY „Oceany. Książka odkrywcy” jest rzeczywiście skierowana do małego podróżnika, kochającego morskie i oceaniczne głębiny.

Jak już wcześniej pisałam, dzieci uwielbiają ciekawostki i wszystkie interesujące fakty dotyczące życia zwierząt! A dzięki tej propozycji dowiedzą się nieco więcej o lwach morskich, żółwiach morskich, delfinach, nurach i wielu innych fascynujących oceanicznych stworzeniach. Książka przybliży informacje dotyczące tego, jak żyją poszczególne zwierzaki i czego do życia potrzebują. Dodatkowo w tej publikacji czekają na małego czytelnika piękne ilustracje oraz fotografie, a te niezwykle barwne dodatki w młodym wieku są bardzo przydatne.

Dziecko bowiem nie tylko słucha i chłonie opowieści ale bardzo lubi widzieć, czy porównywać bo dzięki temu również lepiej zapamiętuje wszelkie wiadomości!

„Cudowny świat przyrody”

Żeby zachęcić malucha, by szukał on jeszcze nie raz w przyszłości informacji w literaturze specjalnie dla niego przygotowanej, warto sięgnąć po kolejną propozycję Ameet zatytułowaną „Cudowny świat przyrody”.

Jak sama nazwa wskazuje jest to równie pasjonująca książka co wcześniejsza, dotycząca świata roślin i zwierząt. Tym, co rzuca się w oczy od razu, to przepiękne ujęcia zarówno roślinności, jak i zwierząt! Wychodząc młodemu czytelnikowi naprzeciw AMEET umieściło jako przewodników ulubione postacie z filmów animowanych Disneya. To właśnie one pokazują dziecku te wszystkie piękne krajobrazy, zawierające roślinność i zwierzęta żyjące w różnych zakątkach świata! Niektóre z nich zamieszkują zimną tajgę, inne pustynie, a jeszcze kolejne jeziora i  mokradła.

Tym co zachwyca, są właśnie piękne fotografie lisów, węży, ptaków, ale również roślinności charakterystycznej dla poszczególnych stref. Niezwykłość książki polega na tym, że rzeczywiście wszelkie informacje, które zostały w niej zawarte, są fundamentalne a u dziecka wzbudzą z pewnością głęboką ciekawość. Dzięki temu, będzie ono chciało wiedzieć więcej, będzie chciało poszerzać swoje horyzonty, a „Cudowny świat przyrody” będzie doskonałym punktem wyjścia do dalszych poszukiwań!

CUDOWNY ŚWIAT!

Do małego czytelnika najłatwiej dotrzeć poprzez interesujące ilustracje, zdjęcia czy obrazy. Tym, co dodatkowo zachęca malucha do poznawania świata, są wszystkie te ciekawe publikacje, w których właśnie czekają na niego nie  jeszcze nie tak może szczegółowe, lecz podstawowe informacje! A kiedy przewodnikami okazują się znane i lubiane postacie z bajek, to wzmaga to u małego czytelnika nie tylko jeszcze głębsze zainteresowanie ale również szczerą  radość!

Bardzo polecam książki z serii „Disney uczy” czy „Cudowny świat”. Wśród tych ostatnich znaleźć można także również  takie propozycje AMEET, które mówią np. o dinozaurach, o kosmosie czy o zwierzętach! Jestem pewna, że dzieci pokochają te nieco encyklopedyczne wydania, są one bowiem naprawdę doskonałym początkiem podróży małego czytelnika do „innego”, często dzikiego świata!

Polecam!!!