„Przygodnik 2019/2020 czyli 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą” National Geographic,

„Przygodnik 2019/2020 czyli 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą” National Geographic,

NELA MAŁA REPORTERKA

„Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda” – niezwykle przyjemnie dla ucha brzmią słowa znanej piosenki, którą śpiewali niegdyś Wiślanie 69! Przyznać trzeba, że większość z nas lubi przygody, wyprawy, wędrówki! Fascynują nas nieznane krainy, ale i te które znamy i które wciąż chętnie odwiedzamy, również robią na nas niezmiennie wielkie wrażenie. Podziwiamy rejony, które są bliskie naszemu sercu ale ciągnie nas też ku temu, co nieznane! Dzieci mają podobnie! Bardzo lubią podróże i przygody. Uwielbiają poznawać nowe zakątki i stworzenia je zamieszkujące, chłoną wiedzę na tematy przeróżne. Chcą poznawać nowe kultury (i choć, może tylko nie wszystkie lubią smakować nowych potraw 😉 ) to zew natury wzywa je w większości tak samo jak nas dorosłych!!!

PRZYGODNIK

„Przygodnik 2019/2020 czyli 366 dni w poszukiwaniu groźnych zwierząt z Nelą”, to kalendarz wydany przez National Geographic, w którym znana dzieciom z programów telewizyjnych oraz książek Nela opowiada o świecie! Książki Neli są uwielbiane przez młodych czytelników. Mogą się oni utożsamić z bohaterką, zainspirować, czy po prostu korzystać z wyobraźni i wraz z autorką podróżować po świecie! Aby urozmaicić im nieco lekturę, wydawnictwo National Geographic zaproponowało kalendarz na rok szkolny 2019/2020 dzięki któremu wszystkie plany znajdą się w jednym miejscu! Kalendarz nazwano PRZYGODNIKIEM i od kilku lat cieszy on dzieci w Polsce, pojawiając się przed rozpoczęciem każdego, kolejnego roku szkolnego!

Nela zabiera właściciela wyjątkowego PRZYGODNIKA w podróż na całe 366 dni! Po drodze spotkają oni wspólnie dzikie stworzenia, a będą wśród nich: bawoły, nosorożce, ośmiornice, meduzy, ratel miodożerny, węże a nawet owady! Nie skończy się jednak na samych fotografiach, bowiem Nela opowie o każdym bohaterze kilka ciekawych rzeczy. Będą to podstawowe informacje, ale i ciekawostki, które być może również zachęcą młodego właściciela PRZYGODNIKA do tego, by bardziej szczegółowo poznać nowych przyjaciół i ich naturalne środowisko!

ZAPISZ SWOJE MYŚLI, PLANY I MARZENIA

Kalendarz pozwoli nie tylko na zgłębianie wiedzy na temat życia i zwyczajów zwierzaków, ale również przypilnuje ucznia, żeby obchodził ważne święta i rocznice, a także pamiętał o imieninach swoich najbliższych! Ważne okażą się także podpowiedzi Neli, która zatroszczy się o dobre samopoczucie podpowiadając, jak cieszyć się każdym dniem! Do tego również postara się przemycić kilka ważnych, dotyczących zdrowia, informacji! Nela mała Reporterka chętnie przypomni o różnych ciekawych dniach, które lubimy wszyscy od jakiegoś czasu celebrować np. o Dniu Przytulaka dla Psiaka (14.09), Dniu Czarnego Kota (17.11), Dniu Taty (23.06), czy o Światowym Dniu Tygrysa (29.07)!

PRZYGODNIK jest kolorowy, pełen rysunków ale również miejsc na własne, osobiste notatki. W kalendarzu można zapisać plan lekcji, ale także przemyślenia, plany na weekend, tytuły ulubionych książek. Znajdzie się też miejsce na labirynt do pokonania czy quiz, a to wszystko prosto od Neli małej Reporterki! Dodać należy, iż na końcu PRZYGODNIKA czekają również naklejki, które upiększą kalendarz!

DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO!

Kalendarze dla dzieci, takie w stylu PRZYGODNIKA, z pewnością pomogą młodym ludziom na uporządkowanie swoich myśli, ale i zorganizowanie sobie szkolnych miesięcy. Wyjątkowość w tym wypadku polega na tym, że propozycja Neli skierowana jest do tych wszystkich młodych ludzi, którzy kochają przyrodę i dzikie zwierzęta. To wokół nich bowiem „kręci się” 366 dni z Nelą małą Reporterką! Zawsze warto szukać tego, co dziecku pomoże w rozwijaniu pasji, ale i pokaże, że dobrze mieć plany i marzenia. Te wszystkie ważne informacje można zapisać w PRZYGODNIKU i wraz z nim podróżować, poznawać, wędrować, nawet jeśli co dzień chodzi się do szkoły!

Polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc