Rym a rym – Il. Kasia Cerazy „Abecadło Pierdziołki”; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Rym a rym – Il. Kasia Cerazy „Abecadło Pierdziołki”; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Śmiać się, nie płakać 😉

Jest taki Pan, który rozśmiesza dzieci ale też i dorosłych… Wierszyki – rymowanki – śpiewanki, które opowiada, często wzbudzają śmiech wśród najmłodszych. Bywa, że wywoła także i kwaśną minkę czy totalne zgorszenie! Rodzicom tych dzieci, przypomni młodzieńcze lata, kiedy to oni sami biegali z kluczem na szyi po podwórku i robili fikołki na trzepaku!

Pan Pierdziołka

Pan Pierdziołka w każdym kolejnym wydaniu jest coraz bardziej śmieszny, choć niektórzy czują również i głębokie zażenowanie podczas zgłębiania „jego” rymów… Czyżby amnezja nas dopadła??? Prawda jest taka, iż ilustracje, które przedstawiają Pana Pierdziołka, nadal niezmiennie śmieszą chyba wszystkich! Ale trzeba się jakoś wybronić, przecież obok poważnych spraw, w świecie jest mnóstwo tych niepoważnych…

pan pierdziołka

„Abecadło Pierdziołki. Powtarzanki i śpiewanki”, wydane przez Wydawnictwo Zysk i S-ka, to już piąty tom, zaraz po „Pan Pierdziołka spadł ze stołka”, „Nowe Fikołki Pana Perdziołki”, „Sny i Tobołki Pana Pierdziołki” oraz „Wiejskie gryzmołki Pana Pierdziołki”. Czym tym razem zachwyci, zbulwersuje czy rozśmieszy Pan Pierdziołka? Oczywiście wykorzysta alfabet, jak sam tytuł wskazuje, do niecnych celów przedstawienia wesołych rymowanek! Alfabet będzie zupełnie poprzestawiany, Pan Pierdziołka przedstawi go bowiem według własnego klucza ;). Ale Uwaga! Zabawa dopiero się zaczyna!!!

pan pierdziołka

Rymujemy

U Pana Pierdziołki, któremu do kieszeni wpadnie abecadło, znajdziemy również wierszyki o Jerzym co nie wierzy, że na wieży jest gniazdo jeży. Ale także takie zgrabne rymy na S jak Szkoła – czyli wierszyk o Pitagorasie, który znają wszyscy matematycy, zdający do piątej klasy. ;). Będzie wierszyk na I jak Impreza, ale także na Ł jak łysi – bo kto gra w karty, ten ma przecież łeb obdarty…

Rymowanki z pewnością przypadną do gustu młodemu czytelnikowi, który może nieraz złapie się kulturalnie za uszy… A po chwili roześmieje się gromko! Jednak tekst, to tylko połowa dobrej zabawy, bowiem Pierdziołka, to przecież i niesamowite ilustracje Kasi Cerazy. Niezwykle humorystyczne, pełne wyobraźni i fantazji ilustratorki, dodadzą pikanterii rymowankom! Strona z „M jak miś” oczywiście będzie pełna kotów, a ta z „G jak gacie”… tam Baca pokaże swoje prawdziwe wdzięki!

Polecamy zbyt poważnym 

Nie ma sensu się wzburzać i czuć zażenowanie, można pominąć wierszyk, albo wytłumaczyć dziecku, iż są pewne treści, które może kiedyś usłyszy, ale niekoniecznie musi powtarzać ;). Nie wiem czy to zadziała… Ale spróbować można. Dystans do książki jest potrzebny i jeśli uważacie, że Wasze dziecko jeszcze nie zrozumie, że to „tylko wierszyk”, to powstrzymajcie się z zapoznaniem z Panem Pierdziołkiem. Jeśli natomiast chcecie się pośmiać i rozważyć niektóre proste rymy, to śmiało bierzcie się za „Abecadło Pierdziołki. Powtarzanki i śpiewanki”!

Polecam dla zbyt poważnych i zażenowanych 😉

 

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc