Na dobranoc – „Zapomnij o nim” M.Garkowska; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Na dobranoc  – „Zapomnij o nim” M.Garkowska; Zysk i S-ka Wydawnictwo

„ZAPOMNIJ O NIM”

Książka pt. „Zapomnij o nim” Małgorzaty Garkowskiej wydana przez Wydawnictwo Zysk i S-ka skierowana jest do czytelnika, który lubi historie nieoczywiste. Zbiegi okoliczności, trudne choć często jedyne możliwe wybory, to tematyka niniejszej lektury. Losy trzech osób i pewne relacje, które nawiązują się  zupełnie przypadkowo, potrafią diametralnie zmienić  życie. My, czytelnicy wiemy, że los potrafi być bardzo przewrotny!

KSIĄŻKA O RELACJACH

Spod pióra Garkowskiej wyłania się świat, który bywa niesprawiedliwy… Miał być ślub, wesele, rodzina, tymczasem ukochany popełnia samobójstwo… Jak żyć, kiedy brakuje odpowiedzi na podstawowe pytania??? Tragedia goni tragedię, więc czy w ogóle możliwe jest, aby poukładać swoje życie od początku? Anna, bohaterka „Zapomnij o nim” jest życiowo zagubiona, do tego spotykamy ją w bardzo trudnym dla niej życiowo momencie.  Dziewczyna boi się samotności, nie potrafi na nowo zaufać. Nie do końca wie, czy to dobrze, że wkrótce znowu zaczyna czuć coś więcej do mężczyzny, którego już nie pierwszy raz spotka na swojej drodze… Czy czas leczy rany? Anna jest delikatna i ma dobre serce… Czy to wystarczy, żeby zrozumieć, co w życiu jest naprawdę ważne?

Garkowska wprowadza do swojej powieści jeszcze jedną ważną postać kobiecą – młodą dziewczynę. Ewelina ma trudną relację z matką, jej życie zmienia się diametralnie, bowiem dziewczyna dowiaduje się, iż jest w ciąży. Nie chce być ciągle na przysłowiowym „garnuszku” mamy. Narzeczony, który był miłością jej życia, przepadł jak kamień w wodę. Czy wyprawa do Zamościa i poszukiwanie pracy za wszelką cenę, będzie dobrym pomysłem? Również próby odnalezienia ojca dziecka, to przecież szukanie igły w stogu siana. Sytuacja dziewczyny nie wygląda zbyt ciekawie… Rozczarowana, ale wciąż pełna nadziei i mocno zdeterminowana dziewczyna, choć jeszcze o tym nie wie, dopiero zaczyna swoją życiową walkę…

Jest jeszcze Artur! Porządny, mądry chłopak, który myśli, że już ułożył sobie życie z Kasią… Pewnego dnia na jego drodze staje młoda dziewczyna, o której nie może zapomnieć… Wraca do niego w myślach bardzo często, a zazdrosna narzeczona ma o to wielkie pretensje. Czy to rzeczywiście niewinne myśli mężczyzny, który po prostu martwi się o dalsze losy dziewczyny ze sklepu z garniturami, czy może coś więcej… A może to przeznaczenie!?

NADZIEJA

Trudne momenty pozostawiają swój ślad na zawsze, jednak czy można odstawić na boczny tor przeszłość i mimo licznych niepowodzeń i złych wspomnień, ułożyć swój świat na nowo???

Powieść zdaje się odpowiadać na powyższe pytanie!

Ludzie spotkają się, mijają, czasem przechodzą tylko obok, nie patrząc sobie w oczy… Małgorzata Garkowska przedstawia inną wersję życia. Jej bohaterowie współodczuwają, nie przechodzą obojętnie i nie przymykają oczu na cudze nieszczęście. Książka, skierowana jest do czytelników, którzy szukają pełnych nadziei historii o ludziach i zawiłościach ludzkich losów!

 

Polecam

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc

 

 2 thoughts on “Na dobranoc – „Zapomnij o nim” M.Garkowska; Zysk i S-ka Wydawnictwo”