KOSMOS – „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” L. i S. Hawking; Zysk i S-ka

KOSMOS – „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” L. i S. Hawking; Zysk i S-ka

KOSMOS POWRACA

Jesień częstuje nas wspaniałym duetem pisarskim! Kolejna książka autorstwa  Lucy Hawking i jej nieżyjącego już ojca Stephena Hawkinga, pojawia się na polskim rynku wydawniczym w nowej osłonie Zysk i S-ka Wydawnictwo. Mowa tu o skarbnicy rzetelnej wiedzy na temat KOSMOSU, a mianowicie o kolejnej części przygód dwojga przyjaciół – Annie i George’a!!! I tak jak poprzednia część zatytułowana „George i tajny klucz do wszechświata” (książka wydana w Anglii w 2007 roku), również część II, a mianowicie „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” nie jest tylko zwykłą powieścią dla młodzieży!

Książka bowiem nie tylko wciąga czytelnika swoją wartką akcją, ale również… tłumaczy wiele faktów naukowych! Te, być może nie raz przydadzą się, choćby podczas lekcji fizyki!!! Gwarantuję, że zatapiając się w lekturze, odbiorca absolutnie nie zorientuje się, iż chłonie w międzyczasie także wiedzę, a nie tylko relaksuje się przy książce! Historia George’a, Annie, ich nowego przyjaciela Emmetta  oraz niezwykłego komputera zwanego KOSMOSEM, na jakiś czas intensywnie zawładnie młodym czytelnikiem. Co więcej, jest ogromna szansa, iż być może odkryje on swoją nową pasję. Bowiem znajdujący się w powieści fascynujący „Podręcznik użytkownika wszechświata”, może zawrócić w głowie niejednemu młodemu potencjalnemu naukowcowi!

 

GEORGE

„George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” z ilustracjami Garrego Parsona w przekładzie Joanny B. Grabarek ucieszy z pewnością fanów fizyki i astronomii, ale  nie tylko! Sama powieść opowiada o losach chłopca imieniem George, który w pierwszej części zaprzyjaźnia się z Annie, córką naukowca Erica. Książka niesie  mnóstwo wrażeń. Nie ma tu miejsca na nudę, wciąż dzieje się coś ciekawego, zarówno na ziemi jak i w przestrzeni kosmicznej! Główny bohater, to całkiem zwykły chłopiec, który już raz podróżował po wszechświecie! Znalazł on przecież wspaniałe towarzystwo do wspólnej zabawy, ale i wspólnych poważnych przedsięwzięć! Nic więc dziwnego, iż rozstanie może być trudne dla obojga, zarówno dla George’a, jak  i dla Annie… Kiedy więc okazuje się, iż najlepsza przyjaciółka chłopca  zamieszka w Stanach Zjednoczonych – gdzie jej ojciec Eric będzie pracował w ŚAK czyli Światowej Agencji Kosmicznej (aluzja do NASA) – oboje poczują, iż od tej pory nic nie będzie już takie samo!

KONIEC, TO RÓWNIEŻ POCZĄTEK

Wkrótce nadarzy się jednak okazja, aby George wyruszył w podróż! Annie potrzebuje jego pomocy…

Sprytny plan dwojga, a następnie już i trojga przyjaciół (w życiu Annie pojawia się bowiem chłopiec o imieniu Emmett), okaże się nie tylko fascynujący ale również bardzo niebezpieczny! Czy uda się powstrzymać, znanego również z części I starego przyjaciela Erica – Reepera, przed realizacją jego niecnych planów??? Czy szaleńczy taniec Homera rzeczywiście coś oznacza? Dlaczego nikt nie chce uwierzyć Annie?

Na te, ale i na wiele innych pytań, dotyczących nie tylko fabuły ale również FUNKCJONOWANIA I BUDOWY WSZECHŚWIATA oraz jego elementów, czytelnik odnajdzie odpowiedzi podczas zgłębiania tej naprawdę oryginalnej powieści! Tym razem bowiem George, wraz z Annie, powędrują dzięki niezwykłemu komputerowi o imieniu KOSMOS, nie tylko na Marsa… Będzie to podróż w nieznane! Odbiorca, śledząc w trakcie czytania powieści eseje – oparte na najnowszych teoriach naukowych, które zostały niejako wplecione w tekst główny – będzie czuł, iż podróż jest nie tylko fascynująca, ale i bardzo pouczająca!

WIEDZA TO POTĘGA

Niezwykle przystępna powieść, tłumacząca zasady panujące we wszechświecie, w sposób dostosowany do wieku odbiorcy, może być naprawdę pomocna młodemu czytelnikowi w jego zmaganiach na zajęciach choćby fizyki. Lektura będzie bowiem równocześnie lekcją, pełną zagadek, pytań i odpowiedzi, rzetelnej wiedzy ale i teorii, do których często naukowcy mają dystans! Poszerzy horyzonty, pobudzi wyobraźnię, nauczy, rozluźni, ale i doda smaku jesiennej szarówce!

Naprawdę polecam!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc