Dobranoc – „Kotki idą spać” Barbara Castro Urio; ADAMADA

Dobranoc – „Kotki idą spać” Barbara Castro Urio; ADAMADA

Gdzie podziały się wszystkie kotki???

Są książki dla dzieci, które pełne są TREŚCI. Są takie, w których królują OBRAZY. Jedne się czyta i chłonie ich klimat, innymi się bawi aktywnie i intensywnie, zachwycając się pomysłem i wykonaniem… Każdy odnajdzie dla siebie wśród tych rożnych propozycji właśnie te książki, które będą przemawiać do jego pociechy najmocniej!

Wydawnictwo Adamada zachwyca publikacjami dla dzieci, które naprawdę odbierane są bardzo entuzjastycznie nie tylko przez dorosłych, w których wciąż mieszka małe dziecko, ale również (i przede wszystkim) przez tych najmniejszych odbiorców! Proste w swojej formie, często jednak z doskonałym tematem nadającym się dla dzieci małych (a jednak zachwycające również całe grono dorosłych jak wspomniałam) wzbudzają uśmiech i czystą radość! Poprawiają nastrój, pozwalają spędzić wspólnie czas na zabawie z książką!

„Kotki idą spać” – „A dormir, gatets” – Barbary Castro Urio

„Kotki idą spać” autorstwa Barbary Castro Urio ukazały się w 2018 roku pod oryginalnym tytułem „A dormir, gatets” i trafiły już do m.in. do Francji czy Anglii! Na język polski z hiszpańskiego przełożone zostały przez Joannę Głębocką i wydane w Wydawnictwie Adamada. Dlaczego jednak wzbudzają zachwyt? Czasem szukamy tego, co bardziej  skomplikowane, co byłoby głębokie, pełne treści właśnie czegoś, co pozwoli nam czerpać jak najwięcej z lektury… Okazuje się jednak, że bywa i tak, iż rzeczy nieskomplikowane z pozoru, mogą okazać się niezwykle inspirujące! w takich propozycjach odnajdujemy również głębię!!! I tak właśnie dzieje się podczas zgłębiania lektury „Kotki idą spać”!

Bohaterami tej kartonowej, 24 – stronicowej książki, są kotki! Niezwykłe, kolorowe, mniejsze i większe, wszystkie „charakterne” na pierwszy rzut oka! Kotki ruszają do swojego domku po koli! Domek nie jest wielki, czy pomieści się w nim dwanaście kociaków??? Aby dowiedzieć się, czy to możliwe, trzeba śledzić okienka ich pokoi i same koty! Czerwony kotek wchodzi do mieszkanka jako pierwszy, okienko zabarwione na czerwona rozśmiesza czytelnika od pierwszych stron. Ale uwaga… Do domku szykuje się już następny kotek – zielony – który zajmie kolejny pokoik, a okienko wypełni się kolorem nadziei! Kolejne koteczki również już są gotowe do tego, żeby wejść do domku, ale na każdego przyjdzie przecież pora. Bądźcie cierpliwe koteczki!!!

Niebieski jak niebo, być może zostanie zapamiętany przez malucha, uczącego się kolorów. A może spróbować przypomnieć sobie kolejność kotków wchodzących do domku??? Ćwicząc pamięć, bawiąc się, sprawdzając okienka, których na każdej stronie jest coraz więcej, można spędzić z maluchem przemiły wieczór. Każdy może wybrać sobie swojego ulubionego kotka, albo nazwać je wszystkie po kolei??? Może będzie też okazja, żeby pouczyć się języków obcych? Angielski, hiszpański, a może po prostu polski? W jakim języku twoje dziecko może wymienić kolory już zajętych pokoików?

Okienka również można dotknąć, mają one swoją głębię, ale można je również policzyć!

Ile tych kotków weszło już do domku? Czy wszystkie już śpią? Tyle pytań i wraz z nimi tyle odpowiedzi i różnych historii, które z pociechą można snuć cały wieczór!

Jedna książeczka i tyle możliwości

Książka jest niezwykle prosta, ale można z nią robić wspaniałe rzeczy! Wyobraźnia nas nie ogranicza, każda zabawa jest dozwolona! A dzieci kochają przecież zabawę a na brak pomysłów rzadko się skarżą!

Bardzo polecam tę niezwykłą propozycję wydawnictwa ADAMADA. Kociarze będą zachwyceni! Odszukają być może swoje własne koty w którymś z okienek. Pośmieją się, pobawią i… pójdą grzecznie z kotkami spać!!!

 

Bardzo polecam!

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc