Ale mamo, powiedz…. – „Jak się tu znaleźliśmy?” Philip Bunting; Zysk i S-ka

Ale mamo, powiedz…. – „Jak się tu znaleźliśmy?” Philip Bunting; Zysk i S-ka

Dlaczego, jak, po co, skąd, gdzie??????????

Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy?  Jak się tu pojawiliśmy? Czy ziemia istniała od zawsze???  Pytania naszych dzieci w pewnym wieku zaczynają się coraz bardziej uszczegóławiać. Ciekawość, dociekliwość to wspaniałe cechy, jednak potrafią zaskakiwać nas – rodziców. Nie wiemy przecież wszystkiego… 😉

Ale…

Jeśli jednak wiemy niemal wszystko… ;), to bywa, że czasem nie potrafimy dziecku w odpowiedni sposób na te pytania i wątpliwości odpowiedź. Dzieci oczekują konkretnych reakcji, niezbyt zawiłych, w miarę prostych odpowiedzi, po to tylko by… formułować następne pytania!!! Warto więc przy okazji dyskusji sięgnąć po książkę! Być może pomoże ona nie tylko odnaleźć odpowiedzi na dręczące nasze pociechy pytania, ale my sami będziemy mieli przy tych dociekaniach wiele przyjemności!

„Jak się tu znaleźliśmy?” to książka autorstwa Philipa Buntinga wydana w Wydawnictwie Zysk i S-ka. Postara się ona  rozwiać wątpliwości, które mogą pojawić się w głowach naszych dzieci, gdy zaczną one zastanawiam się nad tym, gdzie jest początek TEGO WSZYSTKIEGO!!! Książka zainteresuje malucha naszą planetą, na której pewnego dnia pojawiło się życie, a wraz z tym życiem w końcu również i on sam!

Czy wszechświat mógł być mniejszy niż pomarańcza??? Okazuje się, że autor Philip Bunting potrafi w bardzo obrazowy sposób opowiedzieć o jego początkach! Sugestywnie i dzięki ilustracjom przedstawia młodemu  czytelnikowi początki formowania się wszechświata, który jest wciąż pełen zagadek! Wszelkie zmiany, które zachodziły dzięki łączącym się cząsteczkom, autor przedstawi właśnie poprzez ilustracje. Tekst jest nieco humorystyczny, raczej zwięzły, ale dzięki temu lekturę można zgłębiać z dystansem i mimo wszystko również z głęboką refleksją! Będzie ona doskonałym krokiem ku poważniejszym rozmowom z dzieckiem, świetnym początkiem przy zgłębianiu tematyki dotyczącej (jak czytamy na okładce) biografii ludzkości. Autor zachwyca się  światem, który  jest przecież CUDEM!  Dzięki tej książce być może maluch zacznie patrzeć na rzeczywistość dookoła niego nieco inaczej niż dotychczas!

Philip Bunting zainspiruje czytelnika do kolejnych pytań i poszukiwań. Pozwoli na chwilę wytchnienia z książką, na wspólny czas razem z bliskimi i rozmowy, które są bardzo potrzebne naszym pociechom. Pozwoli  zwolnić, zastanowić się nad sobą i innymi, spojrzeć w oczy drugiemu człowiekowi, pogłaskać kota, który również jest dzieckiem gwiazd, Ziemi i innych form życia – korzystając z słów Buntinga. 🙂

„Jak się tu znaleźliśmy?” pomoże zrozumieć dziecku, że jest elementem świata. Ono również powinno zadbać o planetę i inne istoty żyjące!

 

Zdecydowanie bardzo polecamy! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc