KUCYKI „Wszyscy kochają Sigge”,”Czwartki z Sigge” L.Hallberg; Mamania

KUCYKI „Wszyscy kochają Sigge”,”Czwartki z Sigge” L.Hallberg; Mamania

CHOROBA SIGUSIOWA???

Jakiś czas temu moje córki zapadły na chorobę sigusiową… Absolutnie niegroźna ale zakaźna, objawia się prośbą o kolejne tomy książek PSIKUS-owej serii o Sigge! Ten biały konik, jestem pewna, skradnie serce każdej młodej czytelniczki, która się z nim zetknie!

Niezwykle ciekawy cykl dla dzieci szwedzkiej autorki, który stał się w Szwecji bestsellerem, rozpoczyna tytuł  „Wszyscy kochają Sigge”. Kolejna część to „Czwartki z Sigge”, a te dwie pozycje, to dopiero przedsmak przygód charakternego kuca szetlandzkiego i jego przyjaciół ze stajni, a także dziewczynek, pasjonujących się jazdą konną! Autorką serii jest Lin Hallberg, która we współpracy z ilustratorką Margaretą Nordqvist rozkochała dzieci w tych niesamowitych zwierzętach już nie tylko w Szwecji, ale i w Polsce.

Lin Hallberg jest pisarką, hodująca na farmie nieduże koniki, w swoich książkach snuje o nich niezwykle interesujące historie! Konie, o których pisze, szczęśliwie żyją sobie na jej gospodarstwie w rzeczywistości, stąd rzetelność i wielka dbałość o szczegóły autorki, opisującej ich wspaniałe życie u boku człowieka! Seria została wydana w Polsce przez Wydawnictwo mamania!

„Wszyscy kochają Sigge”

„Wszyscy kochają Sigge” przenosi czytelnika do stajni w Stoby, gdzie mieszkają kuce szetlandzkie. Stoby to stadnina, w której dzieci mogą nauczyć się jazdy konnej, ale także tego, jak prawidłowo dbać o konie. Cztery koleżanki chodzące razem do szkoły: Elina, Hanna, Mattis i Agnes wspólnie przeżywają przygody i zakochują się w pięknych konikach! Dziewczynki rozpoczynają naukę, zapoznając się z ich higieną, oswajają się z tymi niezwykłymi zwierzętami i  ich zachowaniami, oporządzają je troskliwie a dopiero później próbują jazdy konnej od podstaw.

Z „Wszyscy kochają Sigge” czytelnicy dowiedzą się ważnych informacji o zwierzętach, które są delikatne, uczuciowe i… czasem uparte! Sigge, biały koń rozkocha w sobie Elinę, która dzięki  Ingeli, instruktorce i starszej koleżance, zgłębi sekrety tego pięknego, trochę upartego, konika! Kiedy Sigge zachoruje, Elina będzie myśleć intensywnie o zwierzęciu i mocno życzyć mu zdrowia!

 

„Czwartki z Sigge”

„Czwartki z Sigge” to kontynuacja części pierwszej. Napisana, tak jak „Wszyscy kochają Sigge”, prostym, przystępnym i nieskomplikowanym językiem, okaże się doskonała dla dzieci, które już samodzielnie czytają. Będzie również świetną lekturą dla młodszych czytelników, którzy lubią wspólne rodzinne wieczory przy książce! Myślę, że to doskonały prezent  na święta, ponieważ akcja drugiej części rozgrywa się w przedświątecznej atmosferze!

Tym razem jednak na bohaterki czekają nowe wyzwania, a przede wszystkim Święto, podczas którego będą mogły zaprezentować postępy jakie uczyniły w nauce jazdy konnej. Niestety będzie trochę niesnasek pomiędzy koleżankami, troszkę stresu, ale miłość do koni zawsze zwycięża i jednoczy nawet skłócone koleżanki!

CZYTAMY!

Seria jest naprawdę wartościowa! Oprócz relaksu i przyjemności z czytania, młody odbiorca może zapoznać się z tajnikami jazdy konnej. Skomplikowane nazwy, których autorka używa, są jasno wytłumaczone, a ponadto sama fabuła okazuje się dla młodego czytelnika bardzo interesująca! Miłość do koni zaczyna się już od najmłodszych lat, często dzięki książkom! Dla młodszych dziewczynek, które marzą o jeździe konnej, Sigge będzie również świetnym przewodnikiem!

Do tej pory na naszym rynku wydawniczym ukazały się tytuły:”Wszyscy kochają Sigge”, „Czwartki z Sigge”, „Dalej, Sigge” , „Prima aprilis, Sigge!” oraz  „Lato u Sigge” przetłumaczone na język polski przez Dorotę Skowrońską. Jednak…  Lin Hallberg od 2004 roku, wydaje kolejne części z serii PSIKUS-owej, a robi to przynajmniej raz do roku (zdarza się, że nawet częściej!), stąd jeśli tylko seria dziecku się spodoba, zapewne będzie można liczyć na więcej!!!

 

Polecamy bardzo!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc