„Życie i przygody Świętego Mikołaja” L.Frank Baum; Zysk i S-ka Wydawnictwo

„Życie i przygody Świętego Mikołaja” L.Frank Baum; Zysk i S-ka Wydawnictwo

„Życie i przygody Świętego Mikołaja”

Dolina Śmiechu to miejsce, gdzie mieszka Święty Mikołaj, bohater pełnej uroku powieści zatytułowanej „Życie i przygody Świętego Mikołaja” autorstwa L. Franka Bauma. Baum jest ojcem Krainy Oz, a tym samym autorem znanej serii amerykańskich książek dla dzieci o dziewczynce o imieniu Dorotka. „Życie i przygody Świętego Mikołaja” to propozycja od Wydawnictwa Zysk i S-ka, która w tym przedświątecznym czasie – dzieci, rodziców czy dziadków – przeniesie do magicznej krainy Świętego Mikołaja.

Historia Świętego Mikołaja

W Lesie Burzee nimfa Nesil odnajduje ludzkie dziecko, które król Ak, władca lasu, pozwala jej zatrzymać i wychować. Mikołaj rośnie więc wśród magicznych stworków, kochany i kochający, a pewnego dnia, kiedy już jest całkiem duży, wybiera się w podróż z samym królem. Ma szansę zobaczyć inny świat a wkrótce może zamieszkać w Dolinie Śmiechu, gdzie stanie jego nowy dom. Tam będzie tworzył piękne zabawki dla dzieci, które odwiedzać go będą co jakiś czas, a szczera miłość Mikołaja, pozwoli mu zostać najlepszym dorosłym na świecie! Coraz piękniejsze zabawki, które tworzy, nie tylko uszczęśliwiają dzieci, ale również zmieniają ich zachowanie na lepsze… A jednak nie wszyscy są z takiego obrotu spraw zadowoleni… Awgwy, wrzucające złe myśli do głów dziewczynek i chłopców, chcą pozbyć się Świętego Mikołaja…

Baśniowy i magiczny świat dziecka

„Życie i przygody Świętego Mikołaja” to ciepła opowieść, w której baśniowość i magiczność pozwala zatopić się w świecie dziecka także dorosłym. W rzeczywistości tej, wszystko jest możliwe. Tu dobro walczy ze złem i ku radości wielu, często wygrywa. Miłość jest szczera, a przyjaźń prawdziwa. Sprawiedliwość popłaca i jest ważna, a dobro będzie nagrodzone! Baum, w niezwykły sposób, słowem kreśli piękno lasu, jego życie pełne magii a także jego harmonię i równowagę natury. Mimo, że minęło przeszło 117 lat od napisania tej powieści, jest ona wciąż niezwykle aktualna, tym bardziej, że metaforyczne znaczenie jest przez dzieci intuicyjnie odczytywane.

Powieść Bauma nie tylko zachwyci, ale również odpowie dziecku na wiele pytań, które nieraz usłyszą przy choince ich rodzice!

Jak to się stało, że prezenty trafiają do domu przez komin? Dlaczego Mikołaj odwiedza domostwa w nocy i dlaczego jego jelenie i renifery potrafią latać? Skąd wzięła się tradycja wieszania skarpetek na kominku? Jak to możliwe, że święty Mikołaj jest nieśmiertelny, skoro jest człowiekiem?!

„Życie i przygody Świętego Mikołaja” to fantazyjna historia, którą warto zgłębić! Dla dziecka może być piękną podróżą do świata własnej wyobraźni!

 

Polecamy!!! 🙂

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc