Disney maluch – seria dla najmłodszych czytelników od Wydawnictwa AMEET

Disney maluch – seria dla najmłodszych czytelników od Wydawnictwa AMEET

DLA KAŻDEGO COŚ MIŁEGO

Książeczki dla maluchów, które możemy obecnie kupić czy wypożyczyć w bibliotece, różnią się znacznie od znanych nam z dzieciństwa bajeczek. Tamte, choć miały piękne ilustracje i mądrą treść, zdecydowanie nie nadawały się do rączek maluszka w wieku 0-4 lata… Szybko mogły zostać zniszczone, oślinione i porwane na strzępy! Dziś na półkach zobaczyć możemy piękne, kolorowe książeczki z twardymi okładkami i stronami, dodatkowo jeszcze z ruchomymi elementami! Sugerowany wiek dziecka, to właśnie dokładnie 0+… Ale ważne przecież są początki obcowania z książka, bo jeśli pokocha się je już od urodzenia, to świat z nimi z pewnością okaże się o wiele piękniejszy!

Mały czytelnik swoją przygodę z książką może rozpocząć wraz z Wydawnictwem Ameet, od serii książeczek Disney maluch.

„Na spacerze” i „Na wsi” – dla dzieci w wieku 0-2

Z książeczką „Na spacerze” wybierzemy się ze swoją pociechą w kilka miejsc! A spacerować będziemy po ogrodzie dla zwierząt, po placu zabaw, po parku, po mieści i po plaży! Jestem pewna, iż okaże się, że jest doskonały trening dla dziecka, które uczy się nazywać przedmioty i rzeczy dookoła niego. Będzie ono mówiło bowiem o zwierzętach, przyrodzie ale i o świecie dookoła. Spotka postacie, które zna już być możne z bajeczek Disneya. Te od najmłodszych lat są  przyjazne i bliskie dziecku.

W książeczce „Na wsi” również pospaceruje, ale tym razem po wiejskim gospodarstwie! Zajrzy do stodoły, do ogródka warzywnego czy też do kurnika! Pozna zwierzaki mieszkające na wsi i dzięki bardzo zgrabnym rymowankom wpadającym w ucho, będzie mogło bawiąc się, także i uczyć! Bardzo kolorowe ilustracje, twarde stronice, które nie jest łatwo zniszczyć, a które zniosą śliniącego się malucha, z pewnością przypadną do gustu i rodzicowi i dziecku! Sugerowany wiek małego czytelnika to 0-2 lata, ale i starsze brzdące mogą ucieszyć się na widok tak kolorowej książeczki.

„Jak się czujesz?” i „Kto tu mieszka?” – dla dzieci w wieku 2+

AMEET dba jednak nie tylko o maluszki, ale także o nieco starsze dzieci. Z myślą o nich powstały publikacje „Jak się czujesz?” i „Kto tu mieszka?” również z serii Disney maluch, ale skierowane do dzieci w wieku 2+.  Dzięki pierwszej książeczce maluch będzie uczył się, jak nazywać uczucia zarówno te, które sam odczuwa, ale te, które odczuwają bohaterowie książeczki. Mały człowiek potrzebuje przecież jasnych sygnałów, uczy się empatii ale także nazywania wlasnych uczuć i emocji! Każda strona ukrywa w sobie kolejną – wysuwaną i dzięki temu wspólna rozmowa i czas z książką, będą bardzo przyjemną chwilą zarówna dla opiekuna jak i malucha!

W „Kto tu mieszka?” czytelnik poznaje domy zwierzaków, a nawet domek pewnego bardzo pożytecznego owada, bez którego na ziemi nie byłoby pięknych, kolorowych kwiatków! Nazwy zwierzaków oraz ich domków, które nasz mały czytelnik pozna dzięki ilustracjom oraz wesołym rymowankom, zostaną przez niego na pewno bardzo szybko zapamiętane!

Te wyjątkowe książeczki zadbają: o rozwój dziecka już od najmłodszych lat, czy o poprawną motorykę – dziecko będzie mogło bowiem samo spróbować wysunąć kartonowe strony z ukrytymi odpowiedziami na pytania występujące tekście. Poza tym podszkoli się ze znajomości  uczuć, które są przecież początkowo bardzo trudne do nazwania. Pozna zwierzęta i ich naturalne środowisko, a rymowanki być może zachęcą je do wspólnych zabaw w zadawaniu rodzicom zagadek!

DOBRY POCZĄTEK TYLKO Z KSIĄŻKĄ

Wszystkie cztery pozycje są bardzo kolorowe, solidnie wykonane, doskonałe dla malucha, który bezpiecznie przy swoich opiekunach poznaje świat! Z AMEET młody czytelnik na pewno nie będzie miał czasu na nudę a zabawa będzie pasjonująca!

Bardzo polecam!!!