PSTRYK – „Guzikowa książka” S. Nicholls, B. Woollvin; Nasza Księgarnia

PSTRYK – „Guzikowa książka” S. Nicholls, B. Woollvin; Nasza Księgarnia

GUZICZKOWY ŚWIAT

Czy to naprawdę możliwe??? Wciśnięcie jednego guziczka doprowadzi cię do śmiechu,  a następnego do wystawienia języka czy łaskotkowego szaleństwa!!!

„Guzikowa książka” autorstwa Sally Nicholls z ilustracjami Bethan Woollvin zabierze Twojego malucha do kolorowego świata, gdzie wraz z grupką wesołych postaci, będzie on mógł przetestować kilka kolorowych guziczków… Żeby przejść na kolejną stronę i dowiedzieć się, co tym razem się stanie, wystarczy przycisnąć kolejny guziczek! Niespodzianki czekają na twoją pociechę na każdej stronie, ale świetnie przy tym bawią się również rodzice! Dlatego przygotuj swoją wyobraźnię i puść wraz z dzieckiem wodze fantazji, bo podróż w guzikowym świecie dopiero się zaczyna!

MAŁE RĄCZKI

„Guzikowa książka” wydana przez Naszą Księgarnię rozkocha w sobie wszystkich tych, którzy uwielbiają książeczki interaktywne. Utrzymana w prostej formie, bardzo inteligentnie zwraca uwagę czytelnika dokładnie na te miejsca, które autorki tekstu ale i ilustracji, chciałyby wyróżnić!  A wszystko to właśnie dzięki prostemu tekstowi, idealnemu w odbiorze przez dzieci, ale również ilustracjom, które są także nieskomplikowane a równocześnie wyjątkowe. Belthan Woollvin potrafi w bardzo oryginalny sposób malować świat, który pokocha każde dziecię! Małe rączki, właśnie dzięki temu wyrazistemu stylowi zarówno Nicholls, jak i Woollvin, z pewnością będą chciały przewracać kolejne strony i bawić się ze Słonikiem, Żółwiem, Krokodylkiem, Sarenką, Ptaszkiem i Pieskiem!

KOLOROWE GUZICZKI

Czerwony guzik w lesie… czy to ma sens?! A jednak wystarczy go dotknąć nawet i patykiem, żeby guziczek wyskoczył do góry i wydał dźwięk! Niby takie zwykłe „Biip”ale rozbudza wyobraźnię małego czytelnika, zaraz potem pomarańczowy guziczek zachęci do klaskania a niebieski…? Niebieski przypomni wszystkim znaną piosenką o kółkach w autobusie, które się kręcą… Kolejne guziczki również  zachęcą do aktywności, niekoniecznie zawsze takiej milutkiej, bowiem jeden z guziczków nawet wpłynie na maluchów nieco… no po prostu wszyscy nagle wystawią języki! Na szczęście grzeczna sarenka zrobi porządek ze zwierzakami i naciśnie guzik żółty! Co się stanie dalej? Żeby się tego dowiedzieć, wystarczy podejrzeć książkę!

Zabawa z „Guzikową książką” będzie ćwiczyła kilka kompetencji dziecka. Przede wszystkim znajdzie się chwila na ćwiczenie kolorów, poznawanie barw! Guziki są bowiem różnego koloru, ale również pozwoli na ćwiczenie pamięci, gdyż autorka zapyta malucha czy pamięta, co się stanie, kiedy naciśnie się po raz drugi jeden z konkretnych guzików… Dodatkowo pozwoli na rozmowy o emocjach, zwierzaki odczuwają je bowiem, zanim wcisną kolejny guziczek. Niektóre się boją, inne się denerwują, a jeszcze inne są po prostu ciekawe co się dalej stanie albo są też  podekscytowane! Wszystko zależy od rodzica, który czyta dziecku, bądź samego dziecka, które korzysta swobodnie z własnej wyobraźni podczas zgłębiania tej naprawdę oryginalnej lektury dla najmłodszych (choć, jak się okazuje, nie tylko dla nich!!!)

INTERAKTYWNA KSIĄŻKA DO NIEJEDNEJ WSPÓLNEJ ZABAWY

Przede wszystkim jednak dzieci pokochają tę książkę, gdyż będzie ona zbliżała ich do rodziców. Wspólna zabawa jest najlepszym czasem dla naszych pociech, to wtedy najlepiej się czują i budują więź. Dobra książka potrafi zdziałać cuda, zwłaszcza wśród dzieci lękliwych, wrażliwych czy wymagających. Salwy naturalnego śmiechu, jakie powstaną podczas czytania „Guzikowej książki” będą na pewno głośne i szczere. Ilustracje zapadną w pamięci, a i sami bohaterowie z pewnością pozostaną w sercu malucha. Twarda oprawa ale i pozostałe strony (jest ich 32) z pewnością wytrzymają niejedno wspólne czytanie! A na koniec… Wszyscy pójdą bardzo grzecznie spać 🙂 dobranoc!!!

 

Polecam bardzo!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc