CUDA – „Atlas Cudów świata” L. Letherland i B. Handicott; Nasza Księgarnia

CUDA – „Atlas Cudów świata” L. Letherland i B. Handicott; Nasza Księgarnia

CUDOWNY ŚWIAT

Podróże – to pasja, ale i marzenie wielu z nas! Miłość do nich staramy się zaszczepić również naszym dzieciom. Świat jest przecież pełen miejsc, które przyciągają swoim naturalnym pięknem, ale nie tylko! Jest także wiele cudownych stworzonych przez ludzi budowli  –  są one tajemnicze, czasem „dziwne” ale przede wszystkim fascynujące! Jako rodzice chcemy, aby nasze dzieciaki potrafiły doceniać  zarówno naturalne piękno, jak i geniusz człowieka! Nasze pociechy kochają poznawać to, co nieznane, fascynuje je świat dookoła, a kiedy są już gotowe na kolejny krok w swojej dziecięcej  wędrówce, wtedy zaczynają chcieć jeszcze WIĘCEJ! Aby jednak  mieć marzenia, trzeba czytać, słuchać i oglądać! I z tym zgadzają się autorzy książek dla dzieci, którzy pragną poszerzać ich horyzonty poprzez odpowiednią literaturę!

„Atlas cudów świata”

„Atlas cudów świata” autorstwa Bena Handicotta, ilustrowany przez Lucy Letherland to przewodnik dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy kochają świat! Wydawnictwo Nasza Księgarnia rozpieszcza dzieci, proponując im naprawdę oryginalny atlas, który zabierze małego czytelnika w miejsca niesamowite! Zachęci najmłodszych do zwiedzania, ale także do pochylenia się nawet nad małymi cudami, które powstają bądź naturalnie, bądź są wytworem ludzkich rąk. A wszystko to dzięki pięknym ilustracjom, które dopracowane zostały w najmniejszym szczególe. To one sprawią, że dziecko zechce poznać bardziej, zobaczyć więcej, usłyszeć jeszcze mocniej o świecie, który czeka otworem!

Podróż poprzez kolejne kontynenty zaczniemy od podnóża Uluru, to tutaj właśnie być może spotkasz kangura? Australia i Oceania czeka, a barwna mapa pełna będzie szczegółów, której studiowaniu odda się z pewnością z wielkim zaangażowaniem młody czytelnik! Ciekawe komentarze, wprowadzenia do każdego kolejnego miejsca a także przekrojowe ilustracje sprawią, że w sposób bardzo przystępny dziecko otrzyma sporą dawkę wiedzy! Dowie się wiele nie tylko o wyglądzie i otoczeniu tych wybranych 31 miejsc, ale również zgłębi tajemnice przyrody, historii, czy kultury związanej z każdym kolejnym celem książkowej wyprawy. Tym, co z pewnością pomoże w wyobrażaniu sobie położenia danego miejsca, jest mała mapka z zaznaczonym czerwonym punktem! Dzięki temu szczegółowi łatwiej będzie dziecku skojarzyć miejsce w szerszej perspektywie!

Kolejnym kontynentem, który odwiedzimy jest Europa – tutaj dowiemy się czym jest Zorza Polarna, gdzie można ją podziwiać, a następnie udamy się do Mont-Saint- Michel we Francji … Zwiedzimy także Koloseum we Włoszech, ale również Stonehenge czyli megalityczną budowlę w Anglii! Oczywiście czeka na nas także całe mnóstwo innych tworów ludzkich rąk, których ilustracje zachwycą i często będą zapierać dech w piersi!

Odwiedziny kolejnego kontynentu – Ameryki Północnej przyniosą nieco więcej wiedzy na temat  naturalnych cudów świata. Dolina Śmierci w USA, czy Dolina Yosemite w Parku Narodowym Yosemite, ale także  starożytne miejsca, które znamy z opowieści, takie jak choćby starożytne miasto Majów i Tolteków w Chichen Itza na pewno zapadną czytelnikowi w pamięci na długo! Kolejny przystanek, to Azja i Bliski Wschód. Tutaj obejrzymy i poczytamy o jednym z najbardziej znanych na świecie cudów – a mianowicie o Murze Chińskim, ale także o mieście Petra wykutym w różowej skale. Oprócz tych dwóch obejrzymy ilustracje wzorowane na Rowie Mariańskim na Zachodnim Pacyfiku! Gwarantuję niezapomniane wrażenia!!!

To zaledwie przedsmak innych miejsc, które zostały po mistrzowsku zilustrowane przez Lucy Letherland ! Kolejne strony doprowadzą nas do cudów znajdujących się w Ameryce Środkowej i Południowej – tutaj wspinać się będziemy na Machu Picchu,  podziwiać też będziemy tajemnicze Wyspy Wielkanocne z posągami moai. Zanim ruszymy na Antarktykę, zahaczymy jeszcze o Afrykę, ponieważ właśnie tam czekają na nas Piramida Cheopsa czy choćby wulkan Ngorongoro. Sama Antarktyka przywita nas nie tylko zimnym powietrzem, ale przede wszystkim wspaniałymi zwierzętami i niesamowitymi widokami!!!

polecamy!

„Atlas cudów świata” zawróci  wszystkim w głowie, rozkocha nas w sobie, obudzi żądzę przygody, ale przede wszystkim uczuli nas i nasze dzieci na piękno świata, o który powinniśmy dbać z całych sił!!!

Bardzo polecam tę wyjątkową publikację!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc