Na dobry sen – „Bajkowe lulanki” Agnieszka Tyszka; Akapit Press

Na dobry sen – „Bajkowe lulanki” Agnieszka Tyszka; Akapit Press

MAGICZNY LAS

W TYM lesie Wróżki mają całe mnóstwo pracy! Muszą podlewać muchomory, korzystać ze swoich czarodziejskich mocy, pomagać potrzebującym świetlikom.  Niestety, ale przypadkiem trafić mogą również na wiedźmy, które rzucają złe zaklęcia! Właśnie dlatego pewna Wróżka o imieniu Lukrecja długo nie mogła zasnąć… Antidotum, które miałoby pomóc Lukrecji, okazało się niestety przeterminowane! Na szczęście Wróżka miała wokół siebie wielu prawdziwych przyjaciół, którzy nie tylko jej pomogli, ale przede wszystkim dodawali jej otuchy i dbali o nią w trudnym momencie!

Las jest pełen magicznych stworzeń, które dzięki książce „Bajkowe lulanki” autorstwa Agnieszki Tyszki, wychodzą niemal z książeczki do małego czy też starszego czytelnika. Ta pięknie ilustrowana publikacja wydana przez Akapit Press, pozwoli dziecku przenieść się do krainy snów! Ulula je we własnym łóżeczku, zabierze do czarodziejskiego lasu, w którym nawet Wiatr jest dobrym przyjacielem! Nie stanie się tam nikomu krzywda, nawet zagubione małe Elfiątko zostanie przygarnięte przez Srebrzystą Ćmę, a w zamian za okazane współczucie, spełni się pewne marzenie!!! W tym lesie każdy może czuć się bezpieczny, nawet ruda Akrobatka, która wykluwa się z brązowego jajeczka, czy Gwiazdka,  spełniająca życzenie Motylka!

BAJKOWE LULANKI

Agnieszka Tyszka dzięki swoim bohaterom oswaja dziecko z różnymi lękami, otwiera magiczny świat, który może pomóc maluchowi pokonać złe myśli. Piorunelka, która wypadła swojej babci Burzy przez okno, być może trochę przestraszy zebranych na polanie gości – (a może nawet trochę i tych najmłodszych czytelników 😉 ). Sama jednak ma dobre serduszko i martwi się o to, że babcia Burza będzie się o nią na pewno niepokoić… Tutaj jednak każdy  może liczyć na pomoc mieszkańców lasu! Przyjazny Wiatr przyjdzie jej na ratunek! Bohaterowie, choć pozornie mogą być groźni, w książce Tyszki otrzymają nieco inne role a odbiorca spojrzy na nich z pewnością przychylnym okiem! To właśnie wzajemne wsparcie, współodczuwanie bohaterów, chęć niesienia pomocy sobie nawzajem, przynosi maluchowi same dobre przykłady i pozytywne wzorce!

Magia ilustracji

Piękne ilustracje Aleksandry Kucharskiej-Cybuch również dodają książce uroku. Leśne zakątki, owady, które są wyjątkowo delikatne, rośliny i drzewa, czy łąki są niezwykle sugestywne! Pośród nich żyją bohaterowie, ci bardziej, czy też mniej realistyczni. Są wśród nich ptaki, wróżki, wiedźmy, wszystkie te stworzenia mają w sobie dużo magicznego klimatu! Dzięki nim zagłębianie się w kolejnych przygodach bohaterów, staje się jeszcze bardziej przyjemne!

„Bajkowe lulanki” to ciepła i magiczna lektura. Opowiadania o przyjaźni i o tym, jak ważna jest druga istota, która czasem może potrzebować pomocy czy otuchy, podnoszą na duchu nawet dorosłych. Poprzez liczne personifikacje autorka przemawia do młodego czytelnika, korzysta z jego wewnętrznej mądrości i i intuicji, pokazując dobro świata, w którym zwycięża prawda i przede wszystkim przyjaźń! Ta jest ważna także dla dzieci, które dopiero uczą się żyć szczęśliwie i w zgodzie w społeczeństwie!

Bardzo polecamy!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc