RZECZY – „Tak wiele rzeczy/So many things” Maya Hanisch; Nasza Księgarnia

RZECZY – „Tak wiele rzeczy/So many things” Maya Hanisch; Nasza Księgarnia

ORYGINALNOŚĆ

Nie są to tylko ilustracje… Wszystkie te rzeczy wyglądają niczym wydzieranki z gazet, wycinanki ponaklejane na kartkę… Trudno więc powiedzieć, że są to ilustracje w klasycznym tego słowa znaczeniu. Z pewnością wyglądają bardzo eko, a to dlatego, że sam materiał kojarzy się ze starymi gazetami, kolorowymi magazynami ale również kawałkami materiałów – tkanin o różnej fakturze. Na pierwszy rzut oka nieco niedbale wyciętymi a w rezultacie nabierającymi idealnego charakteru rzeczy, które w zamyśle chciała stworzyć autorka. Oryginalne, jedyne w swoim rodzaju! Ten słownik obrazkowy otworzy przed dzieckiem nieco inny świat, niż dotychczas. Jest on unikalny, ma charakter i z pewnością czytelnik będzie wracał do niego niezwykle często!

„TAK WIELE RZECZY/SO MANY THINGS” MAYA HANISCH

„Tak wiele rzeczy/So many things”, to pozycja, której autorką jest Maya Hanish. Książka wydana w Wydawnictwie Nasza Księgarnia ucieszy zarówno dzieci młodsze, jak i starsze! Te młodsze poduczy języka angielskiego bądź polskiego, a starszym pozwoli na małą powtórkę. Będzie to jednak bardzo oryginalna powtórka, bowiem niezwykle inspirujące ilustracje  mogą stać się początkiem wspaniałej zabawy dziecka, które być może samo spróbuje podobnej kreatywnej twórczości! Pełne kolorów poszczególne rzeczy umieszczone na stronie będą zachwycać zarówno samym pomysłem, ale również barwami i jak już wspomniałam wcześniej, materiałami z których zostały stworzone!

BARWNE ROZDZIAŁY TEMATYCZNE

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów, wśród których znajdziemy np. „Sport i rekreacja”, „Pogoda i geografia”, „Na plaży”, „W szkole”, „Zwierzęta”, „Kwiaty” czy „Ptaki”, a jest to zaledwie połowa rozdziałów, które można przejrzeć i wykorzystać do nauki. A naukę warto rozpocząć już od najmłodszych lat, wtedy umysł dziecka jest otwarty jak nigdy później, chłonie wszystko z wielką siłą! Tematycznie dobrane tytułowe „rzeczy” będą do siebie bardzo pasować, gdyż wszystkie są dobrane z rozmysłem. W ogrodzie – spotkamy ważkę/dragonfly, biedronkę/ladybird, trawę/grass, robaka/worm, czy parecznika/centipede. Oczywiście to ostatnie stworzenie nie musi być wszystkim znane – tym lepiej oczywiście! Książka będzie więc dodatkowo uczyć nowych nazw, o których warto sobie czasem i podyskutować.

Książka wydana została w większym formacie, ma charakter albumu, stąd łatwo jest dzieciom usiąść nad nią i się nią również bawić. Osobiście zachwyca mnie kilka ostatnich rozdziałów, wśród których znajdziemy ilustracje Zwierząt/Animals, Kwiatów/Flowers, i  Ptaków/Birds. Skradną one serce dziecka, ponieważ jawią się nam w zupełnie innym „wydaniu”, pozwolą spojrzeć na świat w nieco innych barwach i kształtach. Uzmysłowią, że sztuka i twórczość, to odzwierciedlenie tego, co dzieje się w duszy artysty. Dzieło jest niczym lustro naszej duszy, w ten sposób odczuwamy świat.  Autorka książki „Tak wiele rzeczy – So many things” Maya Hanisch pokaże nie tylko tytułowe „rzeczy” ale również pośrednio  to, z czego rzeczy powstały! Nieco zagmatwane a jednak sam tytuł interpretować można swobodnie, stąd pomysł na zrozumienie twórczości ilustratorki, która ma niezwykły dar stwarzania pięknych ilustracji z motywami ludowymi zaczerpniętymi zapewne z różnych kultur!

INNY ŚWIAT, KTÓRY POZNAJEMY

Książka pojawiła się na rynku wydawniczym w 2016 roku w języku hiszpańskim a jej tytuł brzmiał „Son tantas cosas/So Many Things”. Dziś również polscy czytelnicy mogą cieszyć się tym naprawdę niezwykłym słownikiem/albumem/książką, która naprawdę zachwyca oryginalnością i eko-wykonaniem! Z pewnością przemówi ona do wszystkich, którzy kochają naturę i uwielbiają oryginalne pomysły. Nie dość, że pozwoli podszkolić język, to dodatkowo zainspiruje młodych czytelników to własnej twórczości!

Bardzo polecam!