KOSMOS – „George i Wielki Wybuch” Lucy i Stephen Hawking; Zysk i S-ka Wydawnictwo

KOSMOS – „George i Wielki Wybuch” Lucy i Stephen Hawking; Zysk i S-ka Wydawnictwo

OD MARZEŃ DO NAUKI

Gdyby tak móc podróżować po wszechświecie, poznawać inne planety, przejść się po księżycu zobaczyć, czy istnieje w którejś z galaktyk miejsce podobne do planety ziemi… Albo przenieść się do przeszłości, niekoniecznie zmieniać świat, ale być świadkiem ważnych wydarzeń, które zmieniają losy ziemi…

Marzenia bywają wspaniałe, inspirują ludzi do coraz to nowych wyzwań! Fascynująca jest również nauka, to ona sprawia, że chcemy sięgać gwiazd! „George i Wielki Wybuch” autorstwa Lucy i Stephena Hawking, to kolejna część przygód George’a i Annie – bohaterów, którzy pewnego dnia rozpoczęli swoje kosmiczne podróże z niesamowitym komputerem KOSMOSEM!!! Wcześniej w Wydawnictwie Zysk i S-ka ukazały się dwa tomy – I tom ” George i tajny klucz do wszechświata” oraz tom II „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu”, a „George i Wielki Wybuch” to ich kontynuacja!

„George i Wielki Wybuch”

„George i Wielki Wybuch” to nie tylko wciągająca fabuła, ale również pewnego rodzaju skarbnica wiedzy! Bohaterowie książki z pewnością nie mają łatwego życia… Są jednak niezwykle inteligentni, dlatego kiedy odkrywają spisek, który mógłby zagrozić życiu Erica  – ojca Annie – bez żadnych wątpliwości rzucają się mu na pomoc!  Zwłaszcza George, dzięki wiedzy przekazywanej mu wcześniej przez Erica, potrafi rozprawić się niemal z każdym niebezpieczeństwem!

Sprawa nie jest taka prosta! Organizacja zwana POTWORAMI, za wszelką cenę pragnie wstrzymać pracę naukowców, którzy chcieliby poznać pewną tajemnicę Wszechświata… Ci z kolei nie są świadomi tego, co może wydarzyć się w Szwajcarii, gdzie ma wkrótce dojść do ważnego eksperymentu z udziałem Wielkiego Zderzacza Hadronów. Annie i nieco zazdrosny o jej nowego kolegę George, są w wielkim niebezpieczeństwie! Dodatkowy kłopot, to pewna świnka Freedy. Została ona wysłana do miejsca, które na pewno istnieje… Problem w tym, iż nikt nie wie, gdzie tak naprawdę to miejsce się znajduje… Nie wiadomo również, czy KOSMOS będzie miał jeszcze szansę zdradzić komukolwiek, dokąd wysłał Freediego…

INSPIRACJE

„George i Wielki Wybuch” to porywająca historia dzieciaków, które uwielbiają naukę i kosmiczne podróże. Pełna wiedzy z zakresu fizyki i  nauki w ogóle, rozpali serca małych naukowców! Eseje profesora Hawking, a także doskonale dostosowane do młodego czytelnika informacje zawarte w tej książce, mogą zmienić spojrzenie na naukę! Książka zainspiruje, pobudzi wyobraźnię, zachwyci  zdjęciami przedstawiającymi obiekty znajdujące się w przestrzeni kosmicznej. Wywoła lawinę pytań! Odpowiedzi na niektóre z nich czytelnik z pewnością uzyska sam, zgłębiając lekturę całej książki. Fragmenty, gdzie zawarte zostały informacje typowo naukowe są rzetelne i wielu osobom z pewnością rozjaśnią, być może do tej pory niezrozumiałe kwestie. Natomiast przygody George’a i Annie wprawią czytelnika w  doskonały nastrój – będzie on chciał poznawać TAJEMNICE WIELKIEGO WYBUCHU!!!

POLECAMY

Gdyby tak móc podróżować po wszechświecie, poznawać inne planety, przejść się po księżycu zobaczyć, czy istnieje w którejś z galaktyk miejsce podobne do planety ziemi… Albo przenieść się do przeszłości, niekoniecznie zmieniać świat, ale być świadkiem ważnych wydarzeń, które zmieniają losy ziemi… – jak się okazuje dzięki całej serii książek o George’u autorstwa  Lucy i Stephena Hawkinga możemy tego wszystkiego SAMI SPRÓBOWAĆ!!!

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc