Recenzja – „Orzechowa Czarownica” Elisa Puricelli Guerra; Akapit Press

Recenzja – „Orzechowa Czarownica” Elisa Puricelli Guerra; Akapit Press

Po lekturze „Orzechowej Czarownicy” stwierdzam, że niepozorna książka, może kryć w sobie historię, która zapadnie na długo w pamięci czytelnika!

wyjątkowa historia

„Orzechowa Czarownica” autorstwa włoskiej pisarki Elisy Puricelli Guerry pojawiła się właśnie w księgarniach a wyszła nakładem Wydawnictwa Akapit Press. Zdecydowanie zaliczyć ją należy do wyjątkowych historii, które dostarczają młodemu czytelnikowi wielu tematów do przemyśleń i oczywiście, wyjątkowych wrażeń czytelniczych.

Przede wszystkim jednak zaznaczyć trzeba, iż jest to porywająca opowieść o przyjaźni, zaufaniu, przeznaczeniu i pierwszej miłości czyli tym, co jest prawdziwie ważne wśród młodych, wrażliwych ludzi! Ta książka ma moc, by zawładnąć czytelnikiem, który na kilka godzin wpadnie głęboko w wir fantastycznych wydarzeń!  A jednak obok fantastyki, jest tu także sporo miejsca na prawdziwie ważne sprawy! Autorka porusza bowiem takie problemy jak: szykanowanie, wyśmiewanie, izolowanie,  czy też wyszydzanie uczniów, którzy wydają się być „inni”. Zwraca uwagę na samotność w tłumie, a także pozory, które czasem mylą! Ponadto, w pewnym sensie, pozwala młodemu czytelnikowi spojrzeć nieco dojrzalej na własne życie, a także na wydarzenia z przeszłości, których zmienić się nie da, a które przecież kształtują człowieka i dodają mu doświadczeń.

bohaterowie

Główna bohaterka o imieniu Hazel, to dziewczynka, która trafia do domu tajemniczego pana Grymsa, architekta, właściciela wyjątkowego ogrodu… Ogród jest martwy, jednak głęboko tajemniczy, bowiem zdaje się mówić do rudowłosej, piegowatej dziewczynki… Jak jednak odkryć jego sekret, kiedy jest się samotnym i zdanym głównie na siebie? I tutaj właśnie  jest miejsce na przyjaźń, która pozwoli rozwinąć skrzydła, wyjść ze strefy bezpieczeństwa!  Colin to chłopak, który ma trudności z nawiązywaniem przyjaźni, niestety w życiu prywatnym również boryka się z kilkoma poważnymi probelmami … Jest jednak mądrym, zafascynowanym nauką chłopakiem, a kiedy obok niego pojawia się Hazel, świat zaczyna wirować….

Fantastyka

Podróż w czasie, nauka i pytania, która ją rozwijają, wzajemne wsparcie, ale również nieporozumienia i niedopowiedzenia, to oś tej powieści, skierowanej do młodych czytelników! Historia jest naprawdę porywająca, sprawia, że trudno odłożyć książkę, ponieważ ważna jest każda kolejna strona, która coraz bardziej odbiorcę wciąga w opowieść Elisy Puricelli Guerry!

Jestem pewna, że książka napisana przez tę bestsellerową autorkę a także i przetłumaczona w naprawdę  dobrym stylu przez Krystynę Szulczyńską, stanie się lekturą ważną dla współczesnej młodzieży!

Polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc