JESTEM SOBĄ – „Amelka” Katarzyna Majgier; Wydawnictwo Akapit Press

JESTEM SOBĄ – „Amelka” Katarzyna Majgier; Wydawnictwo Akapit Press

AMELKA I JEJ KARIERA FILMOWA

Czy jeśli większości młodych aktorów od udanej kariery filmowej miesza się w głowie, to czy przypadkiem Amelce ta przysłowiowa woda sodowa nie uderzy również do głowy???!!! Dziewczynka jest pewna, iż absolutnie nic takiego się nie wydarzy! Amelka jest przecież bardzo rozsądną dziewczynką! Jest inteligentna, dobrze się uczy, pisze wiersze i powieści, z własnej woli czyta nawet książki!!! Potrafi dodatkowo skakać i wdrapywać się na drzewa, i lubi bawić się z chłopakami! Ma do tego cudowne rodzeństwo – całą piątkę, a także kochających rodziców! Jej marzeniem jest, aby zostać aktorką, ale… Kiedy  mieszka  się w takiej wsi jak Bolki Małe, to czy marzenia mogłyby się spełnić nieco wcześniej, niż dopiero kiedy Amelka będzie już pełnoletnia i wyjedzie ze swojej wioski?!

Głowa do góry Amelko, urodzinowe życzenie MUSI po prostu się spełnić!!!

Katarzyna Majgier „Amelka” Wydawnictwo Akapit Press

Katarzyna Majgier to autorka wielu książek dla młodych czytelników (m.in. „Przebój na pięć”, czy seria „Dzienniki Ani Szuch”), ale również kilku książek dla dorosłych. W powieściach, zaliczających się do literatury dziecięcej – dziś chyba powiedzieć już trzeba – młodzieżowej, wspaniale potrafi pisać o trudnym wieku dojrzewania! Robi to jednak wyjątkowo oryginalnie, z humorem i z ogromnym dystansem! Katarzyna Majgier jest zdecydowanie bardzo świadomą autorką książek, dzięki którym moje dorastające powoli córki: uruchamiają wyobraźnię, często utożsamiają się z bohaterką, a do tego śmiało dyskutują o wyborach bohaterów! W jej powieściach jest sporo dowcipu, ale także wiele mądrych rad (np. jak radzić sobie, kiedy trzeba już pójść spać, a nadal chce się czytać książkę! 😉 – od dziś już wiadomo, że legalnie można używać latarki, skoro porady takie znajdują się w książkach! 😉

Wydawnictwo Akapit Press wydało kilka lat temu „Amelkę”, która ma już niemal 15 lat! Wciąż jest jednak niezwykle interesująca! Dodać należy, iż swego czasu została ona wyróżniona Nagrodą Literacką im. Kornela Makuszyńskiego!!! Choć w książce tej bohaterowie nie przesiadują jeszcze na telefonach i tabletach, a nawet nie zawsze mają w domu telefon stacjonarny, to jednak ich perypetie wydają się być pasjonujące dla młodych czytelników!!!

REFLEKSJA, HUMOR I NAUKA

Książka Katarzyny Majgier daje do myślenia! Amelka, która ma dziesięć lat i której marzenie urodzinowe się spełni, rzeczywiście trochę straci kontrolę nad swoim życiem, zwłaszcza tym szkolnym!!! Jej nowe fascynacje, wpływ nielubianych do tej pory Zołz – czyli koleżanek z klasy, zupełnie wywróci jej życie do góry nogami… Czy warto słuchać mamy? Jak długo można ukrywać przed nią problemy, które pojawiają się w szkole? Czy Amelka zrozumie, że ważna jest w życiu szczera przyjaźń, nawet jeśli jej dotychczasowi przyjaciele – sami chłopcy, myślą tylko o zabawie i rzucaniu zgniłymi jabłkami do celu???

Wszystkie te pytania nie pozostaną bez odpowiedzi, jeśli przeczytacie książkę zatytułowaną „Amelka”! Ta powieść to taki pamiętnik dziewczynki, która ma całą masę przygód do opisania!!!

Niesamowicie ciekawa, pełna humoru opowieść o dziewczynce, która dojrzewa do BYCIA SOBĄ!!!

 

Bardzo polecamy!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc