MAGIA MAGNUSA – „Różdżka z Fershey” Marcin Hybel; Zysk i S-ka Wydawnictwo

MAGIA MAGNUSA – „Różdżka z Fershey” Marcin Hybel; Zysk i S-ka Wydawnictwo

Twoje życzenie może się spełnić… Uważaj więc, o czym marzysz!

W średniowiecznym miasteczku Fershey, niedaleko Londynu, mieszka pewien młody czarodziej, który ma marzenie! Pragnie stworzyć wyjątkową różdżkę! Zanim jednak mu się to uda, zdąży napytać sobie biedy! A można się domyślić, że to dopiero poczatek kłopotów!

Wszechobecna magia, to w czasach Magnusa chleb powszedni. W samym Fershey mieszkają stwory różnej maści! Wśród krasnoludów, gnomów, czy elfów najgroźniejsza jest jednaj właścicielka karczmy – Gwena i jej ukochany Finley!!! To oni pewnego dnia tracą cierpliwość do Magnusa, który po prostu kolejny raz nie ma pieniędzy, by zapłacić za pokój wynajmowany w karczmie… Chłopak musi gdzieś mieszkać, do tego szczerze chce zarobić na swoje utrzymanie, los płata mu wciąż jednak figle!

Magnus ma lat 17 i ma dobre serce, nie jest jednak do końca w porządku… Porywczy i nieco złośliwy potrafi pod nosem ostro zakląć, a do tego… niechcący zmienić losy świata i pewnej rodziny! A wszystko to z powodu różdżki, która ma wielką moc i nagle o dziwo, działa!

„Różdżka z Fershey” Marcin Hybel

„Różdżka z Fershey” to nowa powieść Marcina Hybela wydana w Wydawnictwie Zysk i S-ka! Porywa ona czytelnika w podróż do przeszłości, a następnie pozwala mu tylko na kilka głębszych wdechów, bo przy tej lekturze zdecydowanie trudno o jednostajny oddech! Akcja zmienia się diametralnie co kilka stron, a odbiorca, młody czy starszy, z pewnością nie będzie się nudził!  Jej rozwój zaskakuje, bowiem pozornie spokojny i nieco przewidywalny początek, nagle rozwija się niczym tornado, które nie może się wyciszyć! Różdżka, to prawdziwie niebezpieczny artefakt, wystarczy jedna myśl, żeby jej właściciel (przypadkowy czy też prawowity 😉 ) zmienił nie tylko własny los (i to niekoniecznie na lepsze)! Uważaj więc, o czym myślisz!

fantasy dla młodych i starszych

„Różdżkę z Fershey” zalicza się do powieści fantasy i, jak to z tym gatunkiem często bywa, z pewnością zaskoczy ona odbiorcę! Jednocześnie sprawi, że historia nie tylko Magnusa, ale również Megan, Patrica, ich ojca Chrisa oraz mamy Claudii – a także psa Gizmo… na długo pozostanie w sercu czytelnika! Przemyślana, ale również pełna humoru, dowcipna, obudzi w dorosłym dziecko, a młodemu czytelnikowi zawróci nieco w głowie. Wymusi nieco przemyśleń, pobudzi szare komórki i nie da się wyspać!

Podróż w czasie? Zaklęcia, które mogą sprawić, że stajesz się niewidzialny?  A może pies, który potrafi czarować??? Albo dziewczyna, która zna cię lepiej niż ty sam, a której przecież nigdy nie widziałeś???

W tej książce wszystko jest możliwe!!!

Marcin Hybel stworzył niezwykle intrygującą powieść, o której nie można powiedzieć, iż jest nudna i przydługawa! Wraz z ilustracjami, że o przepięknej okładce już nie wspomnę, naszej ulubionej ilustratorski Kasi Cerazy (znanej choćby z ilustracji do książek z serii  Pan Pierdziołka) jest doskonałą odskocznią od naszych przyziemnych kłopotów!

Nie bój się marzyć, ale uważaj, czego sobie i innym (!!!) życzysz!!!

Bardzo polecam!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc