ACH ŻYCIE! – „Trzynastka na karku” Katarzyna Majgier; Wydawnictwo Akapit Press

ACH ŻYCIE! – „Trzynastka na karku” Katarzyna Majgier; Wydawnictwo Akapit Press
  • OPRAWA : MIĘKKA
  • AUTOR : KATARZYNA MAJGIER
  • LICZBA STRON : 360

ANIA

Bycie nastolatką bywa skomplikowane! A jednak jest również cudowne! Zwłaszcza, kiedy ma się dookoła siebie przyjaciół, a także pasje – takie jak choćby książki, czy surfowanie po necie, albo pisanie wypracowań, których nikt nie chce sprawdzać… Nawet rodzice, którzy nie do końca traktują córkę jak poważną już trzynastolatkę, nie są w stanie zepsuć jej doszczętnie humoru swoimi, czasem niesprawiedliwymi, komentarzami! Póki co, jakaś tam miłość również nie jest dziewczynie do życia potrzebna!!! Bo taka… jest właśnie Ania! Bohaterka cyklu książek pt. „Dzienniki Ani Szuch” Katarzyny Majgier.

Anka to – całkiem zwykła ale i niezwykła, wyjątkowa i przeciętna, wciąż jeszcze dziecko, a jednak nad wyraz dojrzała – DZIEWCZYNA… Pierwszy tom zatytułowany „Trzynastka na karku” zabierze młodego czytelnika do świata nastolatki, która tak naprawdę jest wyjątkowa i nie ma wcale „pstro w głowie”!!! „Trzynastka na karku” została wydana po raz pierwszy w 2006 roku, w 2009 roku Wydawnictwo Akapit Press wznowiło serię, która jest naprawdę genialnym cyklem dla nastolatek!!! Pełne humoru powieści, wzbudzą w młodym czytelniku nie tylko refleksję, ale i sporo śmiechu!

NA WESOŁO I NA POWAŻNIE

Katarzyna Majgier w swojej literackiej twórczości  porusza tematy, które czasem wydawałyby się trudne w dyskusji. W swoich książkach nie dość, że zostają przez autorkę zakomunikowane, to jeszcze dodatkowo czytelnik może obejrzeć te problemy z wielu perspektyw. I tak właśnie jest z rozterkami Ani Szuch, która zupełnie inaczej niż myślą o niej rodzice, jest naprawdę (!!!) odpowiedzialna i rozsądna! O takim stanie rzeczy świadczy choćby jej dziennik-pamiętnik, który dziewczyna pewnego dnia decyduje się prowadzić! Mimo że Ania na pierwszy rzut oka zdaje się być całkiem zwykła, to tak naprawdę ma w sobie pasję, ale także całkiem sporo mądrości życiowej. Jest przecież nastolatką!!!

TAKA SAMA A JEDNAK INNA

Wszyscy dookoła się zakochują, wydają się być bardziej dojrzali… Rodzice Ani wciąż powtarzają, że jest dziecinna i nieodpowiedzialna, a ona… W życiu radzi sobie całkiem nieźle! Ma kilka dobrych przyjaciółek, które uwielbiają wyrzucać śmieci… Bywa, że zwyczajnie poplotkują sobie o jędzach – czyli zarozumiałych koleżankach ze szkoły… Lubią także małe intrygi… A wspólna fascynacja Marią, starszą i do tego genialną koleżanką, jest tego przykładem…

Katarzyna Majgier jest świetną obserwatorką życia, potrafi z dystansem spojrzeć na młodzież, ale i na starszych! Poczucie humoru, wnikliwość a także dojrzałość autorki, która potrafi dostrzec to, co naprawdę w życiu ważne, sprawia że „Trzynastka na karku” czytelniczkom podda pod rozwagę kilka ważnych kwestii… Co jest w życiu naprawdę istotne? Czy ocena innych jest rzeczywiście miarodajna? O co nastolatki powinny się martwić, a o czym nie ma sensu myśleć… Czy pozory mogą mylić? Dlaczego tak trudno dogadać się z rodzicami… Czy warto wszystko brać na serio???

Książkę polecam nie tylko nastolatkom, ale także mamom nastolatek!!!  Będą mogły przypomnieć sobie, jak to jest być młodą kobietą, która wkracza w okres dojrzewania!

Baaaaaaaaaaaardzo polecamy!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc