AMEET i Schleich -„Niespodzianka dla Mii”, „Wielki dzień Mii”; E.Walden; AMEET

AMEET i Schleich -„Niespodzianka dla Mii”, „Wielki dzień Mii”; E.Walden; AMEET

HORSE CLUB

Dziewczyny, które założyły Horse Club mają swoją wspólną pasję! Są nią konie oczywiście!!! Cztery przyjaciółki Hannah, Lisa, Sofia i Sarah w sekretnym wozie urządziły sobie miejsce spotkań. Łączy je wszystkie miłość do wierzchowców, a tą miłością zarażają również i innych! Seria Horse Club okazała się świetną lekturą dla dzieci 8+!!! Nie dziwi więc fakt, iż doczekała się ona również wersji dla młodszych czytelniczek! Główną bohaterką równie ciekawych historii, jest Mia, wraz ze swoim kucem Spotty’m. Młodsza siostra Hannah to dziewczynka, która uwielbia konie i jest  wpatrzona w swoją starszą siostrę, którą bardzo kocha! Książeczki o przyjaźni, zawierające bardzo mądre treści, jestem pewna, że wzbudzą niezwykle pozytywne odczucia u swoich młodych czytelniczek!

NOWA SERIA HORSE CLUB DLA MŁODYCH CZYTELNICZEK

„Wielki dzień Mii” autorstwa Emmy Walden w tłumaczeniu Liliany Fabiańskiej, wydanej przez Wydawnictwo Ameet, opowiada o tym, że czasem warto posłuchać rad bardziej doświadczonych… Mia marzy o tym, by uprawiać jazdę akrobatyczną na koniu! Jest zafascynowana starszą koleżanką i za wszelką cenę pragnie być jak Lisa! Tom, chce nauczyć dziewczynkę podstaw, jednak jest odpowiedzialny i uważa, że na wszystko potrzebny jest czas i systematyczna nauka! Mia jednak, choć obiecuje nauczycielowi, iż będzie słuchać jego wskazówek, nie potrafi się powstrzymać przed próbami woltyżerki na własną rękę… Zawiedzie Toma, ale czy straci szansę na intensywną nauką, zgodnie z wcześniejszą umową chłopakiem?! Mia jest mądra dziewczynką, a do tego ma wspaniałe przyjaciółki i siostrę… Czy uda się jej spełnić swoje marzenie???

 

„Niespodzianka dla Mii” opowiadanie o tym, jak bardzo w życiu  potrzebna jest przyjaźń i wyrozumiałość! Mała Mia kocha swoją siostrę Hannah, z którą lubi spędzać wspólnie czas… Niestety starsza siostra jest zabiegana, przygotowuje się do turnieju… Mia ogromnie tęskni, a po tym jak siostra nie zjawia się na kolejne umówione spotkanie,  dziewczynka żali się w stajni psu o imieniu Rubby. Jej żale przypadkiem słyszy Sofia, która postanawia zaangażować przyjaciółki z Horse Clubu i pomóc Mii…

 

KONIE – PRAWDZIWA PASJA

Nowa seria z pewnością niesie ze sobą  pozytywny ładunek uczuć! Młoda czytelniczka, bo to głównie do dziewczynek skierowana jest ta seria Horse Club, odnajdzie w niej nie tylko ukochany temat związany z pasją, jaką jest jazda konna, ale również dowie się, czym jest prawdziwa przyjaźń. Dziewczyny, mimo czasem trudnych sytuacji, wspierają się nawzajem, potrafią się zjednoczyć, a przyznanie się do błędu, nie jest niczym wstydliwym!  Z pewnością samo przeczytanie tych objętościowo niedużych książek, sprawi satysfakcję tym, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z czytaniem! Sukces przeczytania samodzielnie książki, będzie w zasięgu ręki! Piękne ilustracje, ciepłe barwy, a do tego wspaniałe zwierzaki, które są niezwykle ważne również w życiu naszych dzieci,  z pewnością wzbudzą w sercach czytelników radość! Na końcu każdej książeczki, odnaleźć można quizz, który pozwoli sprawdzić czy dziecko czyta ze zrozumieniem. Dodatkowo dostanie ono certyfikat przeczytanej książeczki!!!

HORSE CLUB. PRZYGODA W SIODLE

Jeśli historie Horse Club spodobają się pociechom, warto zajrzeć do kreatywnego zeszytu „Horse Club. Przygoda w siodle”, który ma w sobie całą masę naklejek wielorazowego użytku (jest ich ponad 500!!!)! Można w nim znaleźć  zadania do rozwiązania, wśród których znajdziemy labirynty, zagadki, sokole oko, czy ćwiczenia do wykonania, a wszystko to związane z bohaterkami Horse Clubu! Dziecko poćwiczy spostrzegawczość, rozwinie swoje umiejętności dotyczące skojarzeń i na pewno będzie przy tym się świetnie bawiło!

POLECAMY!

Jestem pewna, że nowa seria przyniesie wiele radości najmłodszym, sprawi, że będą oni pozytywnie reagować na historie o koniach, ale również brać przykład z bohaterek, które mają dobre serca i kierują się w życiu mądrymi zasadami!

 

Polecamy!!!

 

Joanna Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc