KONIKI – „August. Koniki z Szumińskich Łąk” Agnieszka Tyszka; Akapit Press

KONIKI – „August. Koniki z Szumińskich Łąk” Agnieszka Tyszka; Akapit Press

MIŁOŚĆ

Czego, prócz najprawdziwszego śledzia, potrzebuje kuc islandzki do szczęścia??? Naturalne, że MIŁOŚCI!!! Szumin, to miejsce, gdzie czas płynie wolniej, ludzie się znają i szanują, a zwierzęta czują się szczęśliwe! Agnieszka Tyszka w swojej książce pt. „August. Koniki z Szumińskich Łąk” wydanej przez Akapit Press w niezwykły sposób opisuje relacje pomiędzy konikami a ich młodymi opiekunkami! Ta wyjątkowa lektura pełna jest ciepła i miłości, daje młodemu czytelnikowi przykład, że warto pomagać tym, którzy pomocy potrzebują!

12 KUCYKÓW I KLARA

Klara to dziewczynka, która kocha wszystkie 12 kucyków mieszkających w Szumińskich Łąkach. Kuce są niezwykłe, ich imiona związane są z nazwami dwunastu miesięcy… Jest np. Luty, ale i Marcysia, jest też Dżula i pozostałe dziewięć koników, wśród których odnajdziemy tytułowego Augusta – czyli Gucia! Gucio ma i intuicję i świetny węch, czuje to, co inni niekoniecznie mogą odczuwać… Kiedy więc pewnego dnia spotka on Paulinę dziewczynkę, która wraz z mamą Ariettą wprowadza się do domku niedaleko, od razu zauważa, że dziewczynka nie do końca pachnie szczęściem – raczej strachem i startą!

NOWE PRZYJAŹNIE

Klara wraz z koleżanką Hanią postanawiają pomóc Paulince, która rzeczywiście bardzo tęskni za kimś wyjątkowym… Kiedy wybucha płaczem na widok kuca islandzkiego, wszystko powoli zaczyna się wyjaśniać! Paulina rozpacza z powodu utraty konika, którego zmuszona została sprzedać! Ale… Nawet imię kuca – ROKI – daje czytelnikowi do myślenia… Skoro w Szuminie jest już dwanaście koników noszących imiona związane z miesiącami, to przecież powinien pojawić się i ROKI!!! 🙂

PIĘKNY ŚWIAT I DOBRZY LUDZIE

Agnieszka Tyszka przenosi czytelnika do bezpiecznego świata, w którym dobro jest niezwykle ważne. Wzajemna pomoc sąsiedzka, wspólne spotkania klubów, szkoła, w której dyrektor pomaga potrzebującym, to codzienność mieszkańców! Wzajemne wsparcie, współodczuwanie, to pozytywne zachowania, które w świecie nie tylko ludzkim, ale i tym zwierzęcym, okazują się ważne! Konie mają swój mały świat, w którym poszukują miłości i przyjaźni i o tym właśnie pragnie młodych czytelników przekonać autorka Agnieszka Tyszka.

MAGIA ILUSTRACJI

Wyjątkowości tej lekturze dodają ilustracje, są zachwycające!!! Marianna Jagoda, posługując się intensywnymi barwami, ale i klasycznymi rysunkami przypominającymi nieco dziecięce obrazki, oddaje sielskość wiejskim obrazkom! Są na nich koniki, dzieci i dorośli, a także cała wieś – niezwykle kolorowa, pełna roślinności! Co więcej ilustracje mogą urzekać i zachęcać młodego czytelnika do prób własnej twórczości!!!

Jestem pewna, że Agnieszka Tyszka dzięki książce „August. Koniki z Szumińskich Łąk” rozkocha czytelnika w kucykach! A tym, którzy już pokochali konie, dodatkowo sprawi wielką przyjemność ukazując ich cudowny, zwierzęcy świat!

Piękna historia o przyjaźni pomiędzy ludźmi, żyjącymi w otoczeniu zwierząt i przyrody!

Bardzo polecam!!!

Joanna Kietlińska – Tam gdzie matka mówi dobranoc