Inny świat – „Łaty na fotelu” Katarzyna Borys; Wyd. Akapit Press

Inny świat – „Łaty na fotelu” Katarzyna Borys; Wyd. Akapit Press

Fotel, kółka i kukułka!!!

„Łaty na fotelu” Katarzyny Borys to świetna propozycja dla młodych czytelników, którzy posiadają bujną wyobraźnię!!! Ta niezwykle przyjemna powieść wymaga od nich nieco wysiłku, trzeba bowiem poskładać  wszystkie elementy układanki, aby zrozumieć co tak naprawdę wydarzyło się w pewne nudne zimowe ferie! Ale przynosi ona przede wszystkim wieeeele przyjemności!!! Akapit Press zdecydowanie nie pozwala nudzić się swoim czytelnikom i proponuje im zawsze to, co najlepsze!!!

W grupie zawsze raźniej

„Łaty na fotelu”, to książka, która opowiada o rodzeństwie składającym się z czwórki dzieciaków – Anusi, Frani, Marysi i  Piotrka! Żyją sobie oni skromnie w niedużym mieszkaniu, wraz z zapracowanymi, ale kochającymi rodzicami. Pewnego dnia rodzice postanawiają kupić stary fotel, a wraz z nim domek dla lalek i zegarek z kukułką.  Już w sklepie o nazwie „Inny świat” zaczynają dziać się rzeczy dziwne… Nagle ginie najmłodsza latorośl Łatów, po prostu rozpływa się w powietrzu, a raczej znika siedząc w fotelu… Nikt nie może Anusi znaleźć, a kiedy w końcu dziewczynka wraca, powtarza śmieszne zdanie „Pan skace”… Tylko starsza siostra przeciera oczy ze zdumienia, ale i tak nikt jej nie słucha!

Autorka Katarzyna Borys w bardzo dowcipny sposób, stwarzając swoim bohaterów wiele humorystycznych sytuacji, ale również i takich całkiem poważnych momentów, opisuje świat równoległy… Dzieją się w nim strasznie dziwne rzeczy… Mieszka tam ogrodnik Fabian, Pani Jagoda i jej dzieci Figa z Makiem, którzy niebawem skończą 10 lat!!! W Jaśminowej Willi stoi taki sam fotel, a na ścianie wisi zegar z kukułką, nie ma tylko domku dla lalek… Ogrodnik jest trochę tajemniczy, hoduje piękne róże! Pani Jagoda jest natomiast wdową po niezwykle skąpym małżonku, ojcu Figi i Maka. 10 urodziny bliźniaków mogą jednak okazać się najgorszym dniem w ich życiu, a wszystko przez ciotkę Kaktus…

Inny świat

„Łaty na fotelu” to wciągająca historia, napisana z pasją! Ma w sobie magiczną siłę i wzmaga w małym czytelniku ciekawość, pobudza do myślenia. Domek dla lalek ma taki sam dywanik, jak ten pod stopami mieszkańców Willi Jaśminowej, do tego fotel, zegar i inne elementy są identyczne, jak te w zabawkowym domku. W sobotę mieszkańcy Willi Jaśminowej przeżywają kilkuminutowy tajfun… Tego samego dnia w pokoiku Łatów włączany jest odkurzacz…

Katarzyna Borys zaskakuje czytelnika, pokazuje mu nieco inny świat. Jest tu trochę filozofii, ale takiej zupełnie przyjemnej , specjalnie dla najmłodszych. Zdecydowanie lektura przynosi wiele zdziwienia, skłania do refleksji, ale również gwarantuje relaks i sporo śmiechu! Może również zainspirować do zabawy, ale także do poważnych rozmów o światach możliwych!!!

 

Polecamy!!!

 

Joann Kietlińska – Tam, gdzie matka mówi dobranoc